Blizzard je od operácie v detstve choromyseľný, pretože mu amputovali obidve nohy. Neskôr sa stáva kriminálnikom a vodcom zločineckej skupiny sanfranciského podsvetia. Aby zmenil svoje antisociálne chovanie, podstúpi operáciu mozgu... (matriosa)

dr.Orlok

Geniální Lon Chaney ve velmi dobře vystavěném filmu. Hlavnímu hrdinovi jsou v dětství nesprávným zásahem začínajícího doktora amputovány obě nohy nad koleny. Vyslechne poradu doktorů a o jejich omylu ví. V dospělosti jako vládce San Franciského podsvětí a milovník hudby na klavír plánuje pomstu. Podezřelá výroba klobouků přitáhne zájem policie, která vysílá do jeho sídla infiltrovat špionku. Blizzard se dozvídá o dceři chirurga, který ho zmrzačil do konce života, a která hledá modela na bustu "Padlý Satan". Kdo jiný by jím mohl být než Blizzard ? ()

liquido26

Film se velice povedl. Velkou zásluhu na tom má také nová hudba, která dílu dodává neuvěřitelnou dynamiku a skvěle to celé žene dopředu. Nicméně nikoho nepřekvapí, že hlavním esem v nohavici tohoto filmu je Lon Chaney v roli ďábelského beznohého gangstera Blizzarda, který ovládá celé podsvětí San Francisca. Jeho grimasy, výrazy, pohledy a gesta jsou naprosto nenapodobitelné a jedinečné. Stejně by mě zajímalo, proč si tak liboval v rolích postižených, zmrzačených nebo znetvořených hrdinů a antihrdinů. ____ Obsah od matriosy je zčásti tvořen spoilery a zčásti bludy. ()

Kulmon

Lon Chaney je skutečně jako Blizzard přesvědčivý záporák, o tom není sporu. Jeho postava je démonická zejména díky Chaneyho obličeji, grimasám, záhrál to opravdu nenapodobitelným (rozuměj skvělým) způsobem. Na druhou stranu však film nepřináší zcela nic jiného. To mi přijde na jednu stranu málo a na druhou to je škoda. ()

hans500

Chaney je skutečným ztělesněním satana, podal neuvěřitelně démonický výkon, úplný ďábel - kam se hrabě nějaký Keyser Söze. Ovšem samotný film za Chaneyho výkonem nezaostává, má zajímavý a propracovaný příběh, perfektně budovanou atmosféru (výborný hudební doprovod, slušná kamera), to vše je především zásluha režiséra Wallace Worsleyho (který později ještě s Chaneyem natočil Zvoníka u Matky Boží), silné napětí, které se postupně zvětšuje až do skvělého konce. ()

Kass

První hlavní role legendárního Lona Chaneyho, anebo minimálně ta první významná. V jeho podání je zmrzačený Mr. Blizzard hrozivou a zároveň i tragickou postavou. Film z předměstí San Francisca funguje výborně na všech úrovních - scénář, režie, herci... a proto si po celou svou stopáž udržuje příjemně zlověstnou atmosféru. Vsadím se, že ve své době v kině diváci napětím ani nedutali. ()

• Lon Chaney měl obě nohy svázané za zády a musel kráčet po čéškách kvůli roli muže po amputaci. To bylo velmi bolestivé, protože musel mít nohy svázané za zády i několik minut. Důsledkem bylo trvalé poškození svalů na nohou. (Kulmon)
  • Lon Chaney mohl nosit postroj jen deset minut, jinak se bolest stávala nesnesitelnou. (Kulmon)