Irena (Jiřina Bohdalová) je majiteľkou veľkej prosperujúcej firmy. Keď prežije ťažkú autohaváriu, prehodnotí svoj doterajší život. Rozhodne sa firmu predať a zo získaných miliónov podporovať celkom neznámych ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkých životných situáciách. To sa však nepáči nielen jej synovi Jaroslavovi (Ondřej Vetchý), ale predovšetkým jeho materiálne založenej manželke (Tatiana Vilhelmová), ktorá chce, aby svokru vyhlásili za nesvojprávnu. Doteraz charakterný a matku milujúci syn sa tak nečakane ocitne medzi dvoma dominantnými ženami a prežíva osudovú dilemu. Má sa pozerať na to, ako jeho matka rozdáva milióny, ktoré mali už čoskoro spadnúť do lona jeho rodine, alebo proti nej zakročiť, a to s rizikom, že ich vzťah zostane navždy stratený? (TV JOJ)

a0001

Na TV film úžasné kvality. Výborné herecké výkony, emócie a myšlienka na zamyslenie. Bol by som rád keby sa slovenská tvorba s obdobnými filmami aspoň priblížila kvalitám tohto filmu. ()

TheKLF

Film mě mile překvapil, čekal jsem spíš nic moc, ale opravdu super na naše poměry a dramatický děj. Ano bylo tam co bych vyškrtnul, to je pomalu všude. Vyzdvihuju výkony Vetchého a Taťiány. ()

fafejt001

PRO mentálně velmi chudé , egoistické jedince , to bude odpad , to je jasné !! A pro nás , kteří máme již něco za sebou , to byla dobrá podívaná . Zejména hlavní trio se zhostilo svého úkolu výborně . Dobrá myšlenka , realizace , režie . PROSTĚ DOST DOBRÉ na veřejnoprávní . Děkujeme . ()

pold odpad!

Pokud toto měla být pocta kariéře Jiřiny Bohdalové, vyšla dokonale. Autorům se podařilo nadmíru zdařile poukázat na plejádu špatných, ideologických a otravných filmů a inscenací, ve kterých se objevila, a spoustu těch, do kterých se jí podařilo natlačit na úkor jejích kolegů. Patetickému klišovitému blábolení, ve kterém vyniká (zejména na politických akcích) bylo taky dopřáno prostoru dost. K dovršení všeho, pro nejlepší výkon její kariéry - schopnost během 1 sekundy nasrat kohokoli, kdo zaslechne skřehotání Bédy Trávníčka - zde dostala prostor opakovaně od prvního momentu, kdy se objeví na obrazovce. P.S: Vetchého moc nemusím, ale tady mi ho bylo fakt líto. ()

hony23

Ač paní Bohdalovou zrovna nemusím, s touto rolí se zhostila bravurně. Silný přiběh, skvělí herci, dobře natočené... co byste jako od tv filmu víc chtěli? ()

rigby

Ačkoli Jiřinu Bohdalovou nemusím, tak tento silný příběh se mi líbil. A herecké výkony všech představitelů rovněž. Nedá se říci, že by sekundovali paní Bohdalové, určitě nebyla za hvězdu, ale její výkon byl civilní a uvěřitelný. Důstojná role k jejímu životnímu jubileu, i když by tomu slušela ještě větší propracovanost. ()

Hvězdář

Možná trošku uspěchaný film, je to protě jen další běžný český film průměrných kvalit. Přitom herecké obsazení docela solidní. Ale něco to mu chybí, možná je to moc průhledné, možná prostě jen málo promakané do hloubky a do detailu. Nicméně, příběh to má aktuální, trochu poučný a docela věrohodný. Takže koukat se na to dá. ()

EddieIron

Ani výborné herecké výkony nemůžou zachránit film, který má tak šílený scénář. Miliardářka rozdá pár milionů a rodina začne vyšilovat. No budiž. Ale zásahovka po střelbě z plynovky? To by policajti nedělali nic jiného. A vrcholem absurdity je zastavená sanitka v závěru, ()

Kozlowski8

Film o mezilidských a mezigeneračních vztazích, o (ne)upřímnosti, chamtivosti, cynismu a moci peněz. Je to příběh velice smutný, emotivní a (bohužel) často pravdivý a reálný. Vytkl bych mu jedinou věc, která je ale zásadní a dost ho shazuje - je podán neskutečně upjatě, pateticky, přehnaně, takže některé scény vyznívají až směšně (zásahová jednotka v akci nebo scéna z psychiatrie) a většina herců působí svými těžce přepálenými projevy jako karikatury. Názorná ukázka toho, jak může režisér, ruku v ruce se scénáristou a herci, pokazit zajímavý námět se společensky naléhavým a filmařsky vděčným tématem. 55%. ()

Houser1

Nechci si hrát na zapsknuteho profi kritika, proto říkám super.. Silný příběh, skvělé odehráno, a bezkonkurenční herečka. ()

HankaVitova

Namet dobry, nadcasovy. Provedeni tedy uz slabsi, skoda. Nelze poprit, ze to cloveka dovede zasahnout a donuti ho se (opet) zamyslet nad hodnotami jednotlivcu i spolecnosti. Nebyt nekterych neverohodnych hereckych vykonu, tak nejak "nizkorozpoctove" hudby a nekterych pravnich nesmyslu, mohlo to byt o hvezdicku vic. ()

Monditrade odpad!

Bohdalka nikdy neuměla hrát... a to stejné zopakovala nyní.. jen z neznámého důvodu jí ještě někdo leze do zadku a stále se domnívá, že je potřeba, aby ještě někde hrála... Taková Iva Janžurová je na tom o deset levelů jinde.. třeba příště vyberou jí... ()

Sedmilhář

jedno klišé vedle druhého...ale po tomhle týdnu jsem v takovém rozpoložení, že mi tenhle film mluvil z duše...i když Bohdalovou hodně nemusím...Viktor Preiss a jeho osobní příběh dává do filmu jednu rovinu navíc...podruhé si to určitě nedám, ale jsem rád, že jsem to viděl ()

draxxi

Tak to bylo fakt smutny. A ja puvodne cekal komedii... Skvele obsazeni, a presvedcive zahrany. Hlavne pani Bohdalova, pan Vetchy, T. Vilhelmova a Z.Piskula... Nemyslim si, ze by ten pribeh byl nejak realny (bohuzel), ale presto me to dostalo. Hlavne posledni cast od vecera pred soudem... Myslim, ze to byl pro p.Bohdalovou hezky darek k narozeninam... 70% ()