Irena (Jiřina Bohdalová) je majiteľkou veľkej prosperujúcej firmy. Keď prežije ťažkú autohaváriu, prehodnotí svoj doterajší život. Rozhodne sa firmu predať a zo získaných miliónov podporovať celkom neznámych ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkých životných situáciách. To sa však nepáči nielen jej synovi Jaroslavovi (Ondřej Vetchý), ale predovšetkým jeho materiálne založenej manželke (Tatiana Vilhelmová), ktorá chce, aby svokru vyhlásili za nesvojprávnu. Doteraz charakterný a matku milujúci syn sa tak nečakane ocitne medzi dvoma dominantnými ženami a prežíva osudovú dilemu. Má sa pozerať na to, ako jeho matka rozdáva milióny, ktoré mali už čoskoro spadnúť do lona jeho rodine, alebo proti nej zakročiť, a to s rizikom, že ich vzťah zostane navždy stratený? (TV JOJ)

jauahaoas

Za mě 3,5*. Piškula prozatím není herec, Vetchý jako vždy přehrává, Bohdalové sedí nejvíc "Paní plukovníková", Preiss klasa, Hanuš super, Smutná průměr, Hrušínský to je on Principál, Dulava O.K., Dyková umí, Kubec neumí. ()

Cesty timem

Natáčeno bylo ve firmě Linet vyrábějící polohovací postele do nemocnic, což jsem hned poznal (byl jsem tam na jednání) a na zámku Trnová, kam bych se rád někdy podíval (pěkné pokoje, prostředí...). Mám Ondru Vetchého rád a mám ho za jednoho z nejlepších současných herců, ale někdy si říkám (málokdy), že by mohl trochu ubrat, ale tady jsem si to říkal více a častěji. Už opravdu trochu přehrával a působilo to tragikomicky, jak už tady někdo zmiňoval. ()

killberrybil

Plejáda nesympatických postav z debilními texty a dialogy. Herecké umění se zde neodehrává, Bohdalová je nejspíše šílená i v reálu. Dvě hvězdy za lehký nástin dramatu. ()

JohnnyV

Tak bylo to celkem slušný - takříkajíc Zelenkův standard - stejně tak standardní výkon Bohdalové a jako vždy neomylný Vetchý. A xxmartinxx je vůl. ()

adaben

Příběh poněkud schematický (charakterní mládí, prohnaná snacha), místy i nevěrohodný či parodický (scény ve fabrice, zásah přepadovky, a mimochodem, jak by se o tu soukromou firmu mohl manžel s právníkem V.Preissem starat třicet let, když po revoluci je teprve šestadvacet let) a paní Bohdalové už je herecky taky prostě (byť obdivuhodných) pětaosmdesát a spíš by si možná k narozeninám zasloužila roli nějaké lidové babky, ale i tak to mělo pěkná herecká místa zásluhou O. Vetchého a dalších a šlo se na to prostě dívat se zájmem do konce. ()

radek.896

Film je totální hrůza jak v hraní herců, tak i v ději. Dost srandovní scény byli, jak střílela po těch chlapech a závěr - nechápu, proč tam musí být tak hloupý zbytečný scény. A k lidem, co tomu dají 5*, ti nejsou vůbec soudní. Takové uživatele bych hned mazal, jak můžou hodnotit tak vysoko takovou příšernost? ()

BStone

Po dlouhém čekání nám Čt servíruje opravdu slušné drama. Když někomu cokoli vládne.... Bohdalová výborná, taktéž ostatní herci... Příjemné překvápko 55% ()

sbinda

Natočené na jistotu tak, že to nemůže snad nikoho urazit. Od počátku víte na kterou stranu (dobra) se připojit a nemusíte si jako divák pokládat složité otázky. Na kino by to bylo slabé, na nedělní večer s ČT u vína určitě dobré. Hodnocení 5 hvězd nebo 1 či dokonce odpad je pro mě v tomto případě nepochopitelných. Pohádka pro dospěláka za 60%. Co je podstatné, že my dále milujeme Rákosníčka. ()

JancakV

No nepovedlo se to. Vetchému a Vilhelmové jsem to nevěřil, prostě mi do těch rolí neseděli, ač je mám jinak rád. A celé to bylo takové poslepované, bez ladnosti, propojení. Škoda. ()

patron01

Zdeněk Zelenka má na Jiřinu Bohdalovou zdá se monopol, ale už po několikáté v řadě za sebou přitom dokazuje, že toto tvůrčí spojení není vlastně vůbec tvůrčí. Umění herečky devalvují neustále dokola opakovaná herecká klišé, postřehnutelná už v Nesmrtelné tetě – dávat divákům okázale najevo, že mají tu čest s velkou umělkyní. Nájezdy na detail tváře, ve které se vždy zaškubne s mrazivou předvídatelností, doslovné masky, důraz na hereččiny oči a mimiku, která ale už několik let nepředvádí nic nového, natož pak opravdového. Jiřina Bohdalová je velkou herečkou, ale pouze pod velkým režisérem. Bez něj má vlastně jen několik základních poloh, přičemž ta hlavní spoléhá na to, že v divácích vyvolá soucit. Myslím, že paní Bohdalová má pořád dost sil na to, aby mohla skutečně zazářit. Otázkou je, jestli jí to kolovrátkový monopol pana Zelenky vůbec je schopný umožnit. Nemusí nutně přicházet s něčím novým; pro začátek by stačilo, kdyby impulsem ke vzniku filmu nebyla jen životní jubilea, ale také potřeba něco vyjádřit nebo alespoň dobře pobavit... ()

Janek14

Bylo to fajn hlavně díky skvělému hereckému obsazení. Vetchý jako vždy odvádí výkon hodný mistra. Scénář se vyvíjí překvapivě dobře. Do kina by tohle bylo málo, ale na televizní film velmi dobré. ()

mfanta

60% - Kvalitní televizní film s výbornými hereckými výkony (zejména musím vyzdvihnout Viktora Preisse, ale i Taťánu Wilhemovou). Autoři zde u různých postav krásně vyobrazují chamtivost, vypočítavost, slabošství, velkorysost a poctivost. Charaktery pravda jsou trochu jednobarevné, ale myslím, že to filmu moc neublížilo. Jediný vyložený exces byl zásah policejní jednotky v domě Bohdalové. Doufám, že to nebylo myšleno úplně vážně. ()

Lykos

Jestli chtěla čt nějak oslavit životní jubileum paní Bohdalové, tak snad měli raději vytáhnout něco z archivu. Tento film je pouze ukázkou toho, že už by asi měla s hraním přestat. Tak nepřirozený projev jsem od ní ještě neviděla a neslyšela. Možná je to tím, že scénář měl k přirozenosti daleko, ale myslím, že bylo slyšet, že už to ani neudýchá. Když nebylo moc poznat, že je to drama, tak tam pustili dramatickou hudbu...a bylo drama. Nechci to jen kritizovat, byly tam dobré momenty, tak nějak odkoukat se to dalo, ale jako vrchol kariéry to asi paní Bohdalová vidět nemůže. Ani jako důstojné zakončení, chvílemi mi z toho bylo smutno a dějem to nebylo. ()