Vyšetrovanie vraždy zahraničnej študentky začne naberať na obrátkach po tom, čo vyjde najavo, že krátko pred svojou smrťou porodila. Začína hra o čas a šanca na nájdenie živého dieťaťa klesá každú minútu. (TV Markíza)

Johny44

Často se stává, že si herci před svou rolí, chodí prohlédnout reálné pracoviště své postavy. Co si tito herci prohlíželi, to nevím. U Jakuba Štáfka bych tipoval, že hanbaté časopisy. Za to u scenáristů, to vím úplně přesně. Ti určitě na čumendu u kriminálky nebyli. Protože by nenapsali příběh o tak blbých policistech, kterým trvá asi dva dny a dlouhé hodiny vyšetřování, než zjistí, že podezřelá není těhotná a má břicho pouze vycpané. O to smutněji vzhledem ke scénáři působí fakt, že pětiletý syn mého kamaráda proběhl kolem televize, kouknul na herečku Bernáškovou a začal křičet : "" Tatí, tatí, ta paní má v břiše polštář! ". Ke cti našich televizních kriminalistů slouží, že to na konci dílu po dalších asi deseti indiciích také pochopili. Diváci se za hodinu dočkali předem jasného konce, a můj kamarád? Ten je naštěstí od scénáristů soudný a nešel se zeptat, zda by nepřijali jeho pětiletého syna k policii, že by jim určitě pomohl. Proto jen vytočil číslo televize Nova, a zeptal se, zda by na post šéfa kriminálky místo Martina Dejdara v příští sérii neobsadili jejich Matýska. Díky tomu by mohly být díly o hezkých pár minut kratší a zbylo by více místa na reklamu. ()