Špecialisti

• Česko Specialisté
Ukážka z filmu
Česko, (2017–2024), 176 h 55 min (Minutáž: 44–60 min)

Scenár:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (viac)

David Prachař, Zuzana Kajnarová, Jakub Štáfek, Jan Zadražil, Marek Adamczyk, Jan Vlasák, Leoš Noha, Lenka Termerová, Veronika Khek Kubařová, Milan Mikulčík (viac)

Recenzie používateľa BLStryker k tomuto seriálu (5)

Útek podľa cestovného poriadku (2017) (S01E01)

Na první díl seriálu bych čekal nějaký pořádný nářez na upoutání pozornosti a ne podprůměrný námět založený na samé náhodě. Nejvíc mě samozřejmě dostala ta nejokatější náhoda: major vleze do tramvaje, v které uniká po vyloupení klenotnictví jeho bývalý spolužák, kterého léta neviděl a případ mají na starosti -jak jinak- majorovi podřízení. A co ta logika? Opravdu se ozbrojenci v tramvaji řeší bez použití zásahové jednotky? U scénáře evidentně chyběl nějaký odborný poradce typu Josefa Mareše... se slzami v očích vzpomínám na Případy 1. oddělení. ()

Krvné puto (2017) (S02E01)

To je ale náhodička. Úplně první díl seriálu je založen na náhodě a další díl, který jsem zhlédl, je to samé. Jen místo bývalého spolužáka-lupiče, na kterého narazí v tramvaji major, je to nyní bratr-lupič, na kterého "narazí" doma kapitánka. Jaká to náhoda, ale opět jsem se nudil. Tempo pomalé, napínavé jako projev jakéhokoliv politika, logika podivuhodná (proč ty peníze z loupeže nechal v autě?) a ta dvojice ukrutných drsňáků z Brna naprosto směšná. Asi jsem neuctivý, ale to se v Brně skutečně mluví tak debilně? ()

Štvanica (2018) (S02E20)

Když nad tím tak přemýšlím - a vidím, že nejsem sám, koho to napadlo - jde o českou verzi Volného pádu nebo alespoň snahu o její napodobeninu. Bohužel napodobeninu nováckou, tedy už z podstaty humpoláckou a po většinu času nudnou. ()

Sebaobrana (2018) (S02E25)

Tento díl se dotkl tématu zvaného Suisájd-báj-kop. Kpt. Čermák se potýká s obhajobou/traumatem ze zabití pachatele (1x bouchne pěstí do stolu a 1x zařve na syna!), s naštvanou Carmen Mayer v roli matky 2 povedených synáčků a s "vysoce profesionální" policejní inspekcí... jestli jsou mezi nimi i ve skutečnosti takováto arogantní individua tak chudáci policajti. Tempo je jako obvykle vražedné a pokud si během sledování párkrát zdřímnete, o nic podstatného nepřijdete. Vše naštěstí dobře skončí jak pro kapitána tak pro autory. Ti totiž již poněkolikáté dokazují, že je tento seriál pevně ukotven v šedi průměrnosti. ()

Sila krvi (2021) (S05E16)

Sice šlo o malou a v rámci řešení případu zbytečnou roli, ale potěšilo mě opět vidět Oldřicha Vlacha. Tvůrci seriálu za to mají mé sympatie. No a díl jako takový? ........Asi tak. ()