Specialisté vyšetřují vraždu uměleckého kováře Jakuba Lindemana. Postupně rozplétají poněkud složité vztahy v Jakubově rodině, jejíž chod ovlivňuje především péče o Jakubovu sedmdesátiletou matku Irenu, která trpí Alzheimerovou chorobou. Chování všech členů rodiny je značně podezřelé a prakticky každý z nich mohl Jakuba zabít. Strouhal proto k případu přizve MUDr. Miroslava Straku, soudního znalce v oboru psychiatrie, který může Specialistům pomoci. Strouhal se postupně začíná sbližovat s Dagmar Šnébovou, i když si je vědom, že osobní vztah s kolegyní může být do budoucna značně problematický. (TV Nova)

honajz

Popravdě, nebýt paní Švormové, asi bych tak vysoko nehodnotil. Ale překvapivě opět díl, který dával hlavu a patu, nikdo zde nikoho nehoní, nedojde k záchraně na poslední chvíli, vyšetřování probíhá uvěřitelně, dokonce i poldům včas docvakne, kde by mohl být zakopaný pes - vážně si myslím, že i tenhle díl psal někdo úplně jiný než všechny ty předchozí bláboly. ()

Rosalinda

Asi jsem se už musela zbláznit, nebo mi úplně kleslo vnímání, které vede k hodnocení, ale zatím poslední díl Specialistů mne uvevedl v totální překvapení. Celé je to nečekané, smutné, lidské a hlavně perfektně zahrané. I hudba mi ladí. Musím být nějak přetažená, protože jinak to nechápu. Pro mne velmi dobrý, překvapivě dobrý díl. ()