Specialisté pátrají po vrahovi mladé hudebnice ze světoznámého kvarteta a dostávají se k Američanovi Arthuru Rosenbaumovi, jehož rodina v Čechách vlastnila před válkou šperkařskou firmu. Je zapletený do vraždy a krádeže? Nebo se sám měl stát obětí? (TV Nova)

honajz

Hvězdička za úctu k panu Vlasákovi a paní Syslové, jinak je to z prstu vycucaný a nevěrohodný problém (zabila jste vnučku, neměla se tam motat - zajímavá reakce), protože nechápu, proč by jim to všechno nemohl říct hned napoprvé, nedělal přece nic protiprávního, naopak, a dokonce měl pro to papíry! ()

carl.oesch

Pozoruhodná zápletka. Samozřejmě, že majetku se zdaleka nedomohl, kdo na to měl právo a stejně jako se ztrácely svazky StB, tak docházelo k falšování dokladů a majetkových poměrech. A estébáci samozřejmě měli při privatizační soutěži řadu výhod. Díky Havlově abolici a jeho "platbě" komunistům za bezproblémové předání moci a hlavně zvolení sebe sama prezidentem, stejně jako (v daleko menší míře, ale přece jen) Klausova primitivního makroekonomismu. Takže tady skvělá Dana Syslová předvádí uvěřitelnou kreaturu, která si dokonce neopomene postěžovat, že smrt jejího syna (autonehoda) policie nevyštetřovala, protože byl synem estébáka. A stejně skvělý je ve své určité naivitě Jan Vlasák, který se zoufale domáhá práva a dokonce kritizuje Hrušínského, protože nedokázal vyhrát soud o rodinný majetek. Tady jsem ale ocenil, že tady nepadlo ono, že to by se u nás v Americe stát nemohlo. Je strašně fajn, když má detektivka, ryze zábavný žánr taky nějaké pozadí a decentně poukazuje na něco, s čím se "umělci" dodnes nedokázali nějak vyrovnat. Tedy až na výjimky. ()