Z ochozu věže pozoruje kastelán Oliva každodenní život malého krásného města. Z té výšky si může dovolit tolerantní nadhled nad slabostmi a chybami svých spoluobčanů. Mladý učitel Robert se chystá ke svatbě s učitelkou Julií. Na hodinu kreslení Robert pozve Olivu, aby seděl jako model. Starý muž dětem vypráví o svém životě námořníka a o setkání se svou životní láskou Dianou a jejím kouzelným kocourem. Z náměstí se ozve veselá hudba, která doprovází příjezd zvláštního cirkusu. K překvapení dětí i dospělých sedí na střeše červeného auta kouzelník, který je k nerozeznání podobný Olivovi, a krásná dívka Diana, která má na klíně kocoura se slunečními brýlemi. Na závěr večerního kouzelníkova představení sejme Diana svému Mourkovi brýle a před jeho zelenýma očima začnou někteří dospělí měnit barvu. Nevěrníci jsou žlutí, lháři fialoví, šedivě se zabarví kradáci a lapkové a zamilovaní zčervenají. Červený je i Robert, který zapomněl na nevěrnou Julii a zamiloval se do Diany. Kocoura se zmocní tři muži, kteří se bojí jeho kouzelné moci - pokrytecký ředitel školy, podlézavý školník a nepoctivý vedoucí restaurace. Robertovi žáci, kteří se bojí o kocourův život, utečou z městečka a nechtějí se vrátit, dokud nebude zvíře zachráněno. Nátlak dětí má žádaný účinek. Jen Robert je velmi smutný - poté, co prožil s Dianou láskyplnou noc, vůz s dívkou, kocourem a kouzelníkem odjíždí. (oficiálny text distribútora)

Miroslav.Zac

Podobné filmy moc nemusím, ale tady jsem díky laskavému, ale lehce rýpavému Werichovu komentování fakt bavil. Vypustit ty barevné fantasmagorie, bylo by to ještě lepší. ()

jaza

nádherně poetická moralitka... nejvtipnější je jak ředitel používá oslovení "soudruhu", což jej staví do opravdu špatného světla))) ()

hostivít

Zajímavá alegorie, která za socialismu platila asi na 100%, dnes už jen na 80%, ale lidé jsou stále stejní. Jan Werich je výborný, jeho monology jsou vlastně jedním vrcholem filmu, druhým to pro mě jsou scény se Sovákem, který zde hraje krásně. Silnou složkou je i fajn hudba a pěkné exteriéry města Telče. Jediné, co mě trochu vadilo, byly zdlouhavé scény, ve kterých tančili různí barevní. To bylo jako z nějakého muzikálu. Škoda, ale stále slušné 4*. ()

corax8

film jsme viděl jako malé děcko a vůbec mne nazaujal, nechápal jsem ho. Nedávno jsem se jen tak na zkoušku podíval znova a musím smeknout. Snová poetika filmu mne úplně dostala. Vyžíval jsem se v každém obarzu a jen nasával a nasával. ()

EricNor

V dnešní době neobstojí. Utahané a nudné - vychvalované výpravné pasáže jsem protrpěl. I ten Werich mě nudil nudně vyprávěnou pohádkou a jazykomalebnými eskapádami. ()

Lykos

No, vizuálně je to chvílemi docela zajímavé. Nicméně je to "podobenství" tak na úrovni Jeníčka a Mařenky. Je to všechno tak přímočaré a prvoplánové, že bych to skoro označila za prostinké. ()

Sadova302b50

No jo, kocour s brejličkama, jak bych mohla zapomenout. A taky na komentujícího Jana Wericha. Možná je snímek na dnešní poměry už trochu tuze žvýkatelný, ale zachraňuje ho zdařilý scénář a slušné herecké výkony. Prostě pořád je to hezký film. 80% ()

onden85

Poetická kravina, nebudu mít slitování ani kvůli oblíbeným hercům. Nevím jak ,,tehdy´´, ale dnes to nefunguje a Jasný je nejpřeceňovanější režisér v našem rybníčku… ()

pantokrator

Werichova levičácky-intelektuální polomoudra příliš nemusím. Vašáryová k sežrání. Černé divadlo bude pro generaci vyrostlou na virtuální realitě asi sotva pochopitelné, ale ve své době bylo dechberoucí. Že někoho pásma barevných obrazů iritují, to celkem chápu. Dnes je jednodušší vzát si extázi nebo rovnou něco silnějšího. Hudba naopak velmi dobrá a nikdo mi to nevezme. Dal bych dva body, ale jeden přidávám za to, že nikoho nenapadlo do filmu zaintegrovat hýkání a vřeštění Strýčka Jedličky. ()

GrooteLulu

Určitě nemůžu snímku upřít, že by Jasný nepůsobil umělecky, od kamery, skvělé hudby, Werichovy moudrosti a slovního dialektu společného všemu hereckému ansáblu, ale jako celek z toho hraji všemi barvami a nevím, co si o tom mám pomyslet. Všichni dobří rodáci mají časově-dějovou linii. Tady mě to schází. Nakonec je z toho snad jen taková romantická báseň. Ale pěkná. ()

Zemřel režisér a scenárista Vojtěch Jasný

Zemřel režisér a scenárista Vojtěch Jasný

16.11.2019

Ve věku 93 zemřel český režisér a scenárista Vojtěch Jasný. Mezi jeho nejznámější díla patří snímky Všichni dobří rodáci s Radoslavem Brzobohatým nebo Až přijde kocour s Janem Werichem. Jasný… (viac)

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

26.05.2015

Chcete se zúčastnit natáčení filmu? Poznat osobnosti z oblasti filmového průmyslu ? Chcete strávit tři dny ve „filmovém městě"? Filmový workshop v Telči je tu právě pro vás. Už za pár dní! Máme zde… (viac)

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

30.09.2014

Berlín, Benátky, Cannes – tři prestižní mezinárodní filmové festivaly, které každoročně přináší divákům to nejzajímavější ze současné filmové tvorby. Společnost Film Europe Media Company přinese… (viac)