Molly Bloomovú kedysi poznali ľudia ako talentovanú mladú lyžiarku. Športovú kariéru však vymenila za niečo omnoho lukratívnejšie - hazardné hry. Niekoľko rokov prevádzkovala sieť tajných herní, v ktorých utrácali státisíce dolárov slávni športovci, finanční magnáti či hollywoodska smotánka. Postupne sa jej klientela rozšírila aj o členov ruskej mafie a o Molly a jej aktivity sa začala zaujímať tajná služba. Po 10 rokoch úspešného podnikania ju agenti FBI zatkli kvôli podozreniu z nelegálnych príjmov. Najala si právneho zástupcu, ktorému porozprávala svoj životný príbeh do najmenších detailov, aby očistila svoje meno a dokázala, že bulvárne médiá o nej nevedeli všetko. (Forum Film SK)

barny120

Presne podľa môjho gusta.. prešpekulované, logické, nepredvídateľné. Herečka má charizmu, je inteligentná, doslova ideálna žena. Príbeh hlavnej postavy pôsobil dynamicky, komentár jej myšlienok dával deju šmrnc. Skvelý film, a to nepoznám ani pravidlá pokru.. ()

hujerita

Bavilo ma to. Strašne ukecaný film, miestami som nestíhal, ale zvykol som si a potom to bola paráda.Herci jedna báseň, takže absolútne nič my nevadilo. Druhé pozretie je isté. ()

Lofiodtahar

Skvělý film. Perfektně odvyprávěný. Mělo to hlavu i patu a člověk celou dobu přesně věděl kde je. Ani na chvíli jsem nepřestal pochybovat o tom že chci vědět víc. Což já mám rád. A Jessica Chastain? Prostě skvělá! Tyhle role jí prostě sluší. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /efektnost vítězila nad obsahem jednotlivých scén a patetické scény typu udobřování se s otcem mě moc nebralo/, + /podle skutečnosti - to mě vždycky potěší, ikdyž to sklouzávalo k omlouvání Mollyina chování a jednání, Jess a Kevin celkem dobří, Sorkinovský dialogy ve stylu rychlokonverzačka, aby se divák usledoval celkem bavily, aspoň při tý délce film odsejpal/, hodnocení - celkem solidní film, velice efektní, lehce zidealizovaný americký sen o zbohatnutí proložený pokerem a strašlivým výstřihem Jess, nicméně celkem se mi to líbilo ()

Ajbell

Len hrané a občas slovné vysvetľovačky minulej kariéry, súdne riadenia a nakoniec konečne šanca a nádej na nový život... Dosť nezáživné, keď sa berie v úvahu dlhá stopáž. Nezaujímavé intrigy. ()

Rough

Příběh o pokru, velkých penězích, jak je vydělat nebo prohrát, jak se dostat do tohoto světa... Jessica předvádí super herecký výkon srovnatelný s tím jak jí to ve filmu neskutečně sluší, téměř v každé scéně je opravdu vyprsená , upravená a hodně sexy... Až jsem si místy ani nevšiml, že mluví s Idrisem Elbou. Povedený film se slušnou zápletkou fungující voice over. Srovnání s The Wolf of Wall Street asi je na místě, i když se filmy morálně výrazně rozchází. Možná by jen filmu slušela menší stopáž. ()

ma_htiel

Ak by som mala spraviť rebríčk najlepších filmových expozícii, Molly's Game je rozhodne niekde na vrchu. Pre človeka ako ja, ktorý má neliečiteľnú literárnu úchylku na hutné svižné scenáre so spústou referencií a skrytých vtípkov, je tento film pastva pre ...básnické črevo? Slová ženú tento príbeh dopredu, a že ich vyslovujú brilatní herci ako Jessica Chastain a Idris Elba, je proste ako za odmenu. Viem si predstaviť, že takýto príbeh pre senzácie chtivých ľudí, by mohol v rukách iných tvorcov dopadnúť ako príjemný očin na sobotný večer a bodka. No Aaron Sorkin z neho spravil vec, na ktorú sa proste dá dívať stále dookola. ()

stuj

V jedné recenzi se píše:"Na Velkou hru se celkem zábavně kouká, ale zároveň je to naprostá ztráta času." Je to hodně ukecanej film a svým způsobem zajímavej, ale celkový dojem je takový nijaký. ()

Sejkorka

Úžasná herečka Jessica Chastain. Nejen, že je pohledná, ale prostě to umí zahrát. Jedinou skvrnou jinak výborného filmu je srdceryvná scéna na lavičce v Central parku, tedy setkání Molly s otcem. Vlastně už předchozí bruslařská vložka je taky trochu přitažená za vlasy. Vůbec, Kevin Costner se mi v tomhle filmu nějak nelíbí. Ostatně všichni ostatní jsou jen kompars v porovnání s Molly, tedy Jessicou ... ()

evita_

Wau wau wau...Takto premakaný systém hazardu, to sa len tak nevidí. Rozhodne sa tam točilo nemálo peňazí a nemálo ľudí si v rámci psychohygieny chcelo zahrať a oplieskať dáke tie tisíce dolárov. Molly bola šikovná, našla spôsob ako koncentrovať veľkú hru k sebe a čerpať z toho (do určitého momentu) legálne benefity. Klobúk dole. Vedela čo robí, čo podčiarkovala aj dokonalým vzhľadom. Bolo vidieť, že šatičky nie sú zo Zary alebo H&M, ale atakovali štvorciferné sumy. Film mal tempo, aj napriek dlhej minutáži odsýpal jedna radosť. Nedal divákovi možnosť ani na sekundu sa nudiť. Palce hore. ()

Vardara

Další příběh o absolutním antihrdinovi, který nic nedokázal a jenom vše ztratil, přesto si zaslouží celovečerák. Každopádně natočené je to zajímavě a herecké výkony jsou také na dobré úrovni. Takže nenadchne, ale ani neurazí. ()

LEFTFLANK

Len tak napadlo, že Sorkin je vlastne žena. Poznáte to ... žena ide kúpiť do obchodu 4 rožky, vráti sa a vy sa nenazdáte a už hodinu doma počúvate, čo sa medzitým stalo -.- ()

MatoPalkes

Ako drámu som to ani nebral. Klasická konverzačka, ktorá pôsobila veľmi efektne, veľmi múdro (aspoň navonok). Herecky bezchybné, Chastain najlepšia. Prvých päť minút famóznych. ()

Aaron Sorkin a S. B. Cohen spojí síly

Aaron Sorkin a S. B. Cohen spojí síly

27.10.2018

Herec a známý komik Sacha Baron Cohen (Hugo a jeho velký objev) opět jedná o hlavní roli v chystaném politickém dramatu The Trial of the Chicago 7. Snímek, ke kterému napsal scénář Aaron Sorkin (Pár… (viac)

PF 2018

PF 2018