Maty s Lucií chtějí být za každou cenu spolu a Eva se dozvídá podrobnosti  o jejich minulosti. Šárka učí Černého šplhat po horolezecké stěně a on se snaží na Šárku udělat dojem. Rasputin začíná zjišťovat, co je Lazarev zač. Svěřuje se Bojanovi, že má pochybnosti. Žákovi se nechce plnit podmínky konkurzu na šéfa nového oddělení, ale Vali si dá za úkol, že ho k tomu dotlačí. A Maty s Ludvíkem se pokusí zachránit pacienta s faciálním hemispasmusem. (TV Prima)

elizabeth_ba

Scénář trošku zvláštní, neboť tu krásnou romantickou linku se snaží zdramatizovat snad až příliš. Postavy pomalu ale jistě ztrácejí sympatie, aspoň ty moje. Eva (která najednou vůbec nekoktá) je v tomto díle na facku (v epizodě opravdu jedna padla, ale bohužel ne té správné osobě) a Libuška dokonce vyloženě na pěst (a to nejen v ní ale už celkem dlouho). Odmítnutou ženu nebo dívku, ač vypadá sebevíc neškodně, nelze podceňovat. Jak to říkal neurochirurg Ludvík "nic by se nemělo podceňovat, ani to, co vypadá jako prkotina." Sice to říkal v jiné souvislosti, ale tady to lze aplikovat taky. Avšak na úplně nejprotivnější postavu posledních epizod aspiruje tatínek od Mery. Naopak Mery si mě docela získala, zřejmě film "Něco na té Mery je" (s Cameron Diaz - tam je to teda Mary) bude mít pravdu. Kouzlo a Vali Slavíčková byly perfektní. Jen s těmi uhozenými matkami se v posledních dílech roztrhl pytel. Whitney Houston a její "I Will Always Love You", krásně díl zakončila. Snad zdárně směřujeme i přes komplikace k pořádnému happy endu. ()

mira007

Ajvylolvejslááávjůůůů ... ale jo, větší hitovka v Modrém kódu nehrála hodně dlouho, hodila se k vyvrcholení scén s Mudr Krutinovou a Mudr Bojanem ml., ale já si z tohoto dílu zapamatuji víc matku bulimčky, kterou hrála Veronika Bellová, kterou pamatuji z artové nudistické šílenosti Vyhnání z ráje režisérky Věry Chytilové, kde si zahrála jednu z oveček Bolka Polívky a celou hodinu tam běhala nahá. Byla to kočka. ()