Mezi Matym a Lucií to jiskří čím dál víc, oba se ale shodnou na tom, že budou rozumní. Lucie se s tím svěřuje Mery. Rasputin už začíná být rozčilený, když zjišťuje, že se Lazarev materiálů, které mu poskytl, ani nedotkl. Vali trpělivě naslouchá Žákovi, když si stěžuje, že v životě neměl pořádnou pracovní příležitost. A na případu záhadné nemoci se znovu ukazuje, jaký jsou Prokop s Petrou sehraný tým. (TV Prima)

elizabeth_ba

Tak už ne "Petr a Lucie" ale "Maty a Lucie". Sláva! Hosana! Haleluja! Kolik se toho dá vyjádřit bez zbytečných keců. A všechno ostatní je naprosto bezpředmětný (včetně jednání Lucie, které předcházelo tomuto naprosto dokonalému citovému i jinému vzplanutí a jež se mi zdálo minule celkem nelogický). Konečně zase jedna skutečně uvěřitelná scéna seriálu, spíše však díky oběma představitelům (Evě Josefíkové a Davidovi Gránskému) než díky scénáři. Ten Matymu a Lucii připraví ještě několik překážek, víc k tomu nejen závěrečné ukázky ale hlavně samotný následující díl. Pevně doufám, že scenáristy ty špatné konce vztahů přestaly bavit a my se konečně dočkáme happy endu, byť trochu kostrbatou cestou, když se Eva Josefíková do seriálu vrátila jen na skok. Btw. neznělo by lépe, kdyby ten snoubenec od dívky vrátivší se z Ghany Petře a Prokopovi neřekl místo "Vůbec bych se nedivil, kdybyste vy dva i spolu chodili" spíš " Vůbec bych se nedivil kdybyste vy dva i byli víc než jen kolegové"? Ale asi by to na tenhle seriál bylo příliš sofistikované... Konečně zase i dobrý hlášky. Adam: ,"Máte pěknou arytmii pane Blahout." --- Prokop: Čekáš někoho?" - Maty:"Mraky holek." ()