Kanárské ostrovy

(TV film)
  • Rakúsko Universum: Die Kanarischen Inseln - Im Reich der Feuerberge (viac)
Rakúsko, 2016, 2x45 min (Alternatívna 90 min)

Fascinující pohled na souostroví mimo tradiční turistický pohled. Známé souostroví z nové unikátní perspektivy. Kanárské ostrovy se vynořily z mořských hlubin před několika miliony let. Mořské proudy a větry na nich vytvořily jedinečné prostředí pro vývoj nových druhů. Ze souostroví se stal malý, uzavřený svět. Setkáte se tady s téměř všemi typy klimatu. Najdete tu subtropické deštné pralesy, stejně jako pustou sopečnou krajinu či vrcholky hor pokryté sněhem. Zvířata a rostliny, které se na souostroví vyskytují, jsou odříznuty od pevniny, proto často žijí život na hraně.
Nedaleko břehu Afriky leží odlehlé souostroví. Kdysi ho lidé nazývali „Ostrovy na kraji světa“. Dobyli ho španělští conquistadoři mířící do Ameriky. Dnes každý rok navštíví souostroví miliony turistů. Historie lidstva zde zanechala zřetelné stopy. Přesto má všech sedm ostrovů dodnes svou nedotčenou tvář. Písečné duny, lesy, sopečné vrcholy, lávové pouště. Na Kanárských ostrovech ležících daleko od všech kontinentů vznikla jedinečná krajina. Všechno to začalo před dvaceti miliony let. (Česká televize)

ilemas

Jako přírodopisný film je to hezky zpracováno, ale já čekal spíše turistický pohled, než pozorovat, jak se napařují ptáci. moje chyba, měl jsem si přečíst o čem to bude. Nejvíce se mě líbil mlžný vavřínový les na ostrově La Gomera, který jsem osobně navštívil a ochutnal místní vynikající likér z palmových listů Gomeron. Nic proti zvířeně, jen jsem byl naladěný na jinou notu. ()