Sorjonen

• Fínsko Sorjonen (viac)
Fínsko, (2016–2019), 29 h 53 min (Minutáž: 55–61 min)

Tvorcovia:

Miikko Oikkonen

Ville Virtanen, Anu Sinisalo, Matleena Kuusniemi, Kristiina Halttu, Ilkka Villi, Olivia Ainali, Lenita Susi, Max Bremer, Matti Laine, Jasmin Hamid (viac)

Talentovaný detektiv přijme práci v malém městě, protože chce trávit více času s rodinou. Brzy se ale zaplete do vyšetřování děsivých vražd. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (34)

Série 1 (2016) (S01)

Sorjonen nebyla láska na první pohled, ale už na konci prvního dílu jsem musela uznat, že je to sympaťák. Rozhodně neuhrane, ale je dost zajímavý na to, aby tohle krimi utáhl. Za to jeho dvě ženy - Paulina a Janina mi prostě nesedly a za celou dobu jsem si k nim nedokázala najít cestu. S Lenou to byla delší cesta, herečce jsem její postavu moc nevěřila, ale nakonec mě dostala a rozhodně patří k mým oblíbencům ve vyšetřovacím týmu. Líbilo se mi, že se první sérií netáhne jeden velký případ, ale máme tu případů hned pět, více či méně zajímavých. Seriál rozhodně není pro slabé povahy, protože tvůrci se toho nebojí. Nebojí se šokovat,i ukázat ošklivé věci.Těším se na další řadu. ()

Domeček pro panenky (část první) (2016) (S01E01)

Tady se se začátkem fakt nemazlili. Pokud chtěli šokovat, tak u mě zvítězili. Říkám si, zda na to budu mít žaludek. Každopádně Sorjonen je sympaťák a fakt mi ho bylo líto vždy, když zazvonil mobil. Jako by za to mohl. Oproti tomu druhá postava, o které zatím prd víme, mi tolik nesedla a části s ní - přestože "akčnější" mě tolik nebavily. ()

Domeček pro panenky (část druhá) (2016) (S01E02)

No nevím no... z té agentky furt nemám nijak zvlášť valný pocit, zatím to té herečce moc nevěřím. Ale Sorjonen válí, Ville Virtanen to hraje skvěle. 3,5* ()

Domeček pro panenky (část třetí) (2016) (S01E03)

Jeden odpornej případ za námi. To nám na seznámení s postavama stačí ne? Lenu tu udělali více lidskou, tak v mých očích získala víc sympatií. Jsem zvědavá, kam se to bude dál ubírat a jaký další případ přistane na stole. Doufám, že nás budou tvůrci už trochu šetřit. ()

Vážky (část první) (2016) (S01E04)

Další případ, tentokrát přichází na řadu drogy. Začátek opět drsnějšího ražení. Nemůžu se rozhodnout, zda je mi Sorjonenova rodina sympatická nebo ne (a ty "hry" a zatajování vůbec nechápu). Každopádně z jeho spolupracovníka se sympaťák klube a doufám, že brzy přizvou i Lenu. ()

Vážky (část druhá) (2016) (S01E05)

SPOILER!! Bylo jasny, ze je to malej uchyl, ale ze je az takovej pazgrivec, to me prekvapilo. ()

Zběsilost (část první) (2016) (S01E06)

Dalsi pripad. Tentokrat psi zapasy. Sileny zacatek, sympaticky patolog. Jsem zvedava, o co presne jde Pauline a zda se Janina spali ci ne. Chtela jsem jit spat, ale diky konci dam jeste minimalne par minut dalsiho dilu. :D ()

Zběsilost (část druhá) (2016) (S01E07)

No masakr! Byla jsem napnutá jak guma v gatích a tak nasr*ná na J., že nadávky jen lítaly po pokoji. :D škoda toho zrychlenýho konce. ()

Žena v jezeře (část první) (2016) (S01E08)

Docela se bojím, co přinese ten poslední případ první sezóny, protože mi přijde, že tvůrci zachází pořád dál a dál ve zvrácenostech. Na ten pohyb ruky pod vodou asi jen tak nezapomenu. ()

Žena v jezeře (část druhá) (2016) (S01E09)

Přiznávám, že i když jsem se v tomto případu úplně nezorientovala v motivu (asi nepozornost), stejně mě to bavilo. A vůbec to nebylo tím, že se z toho tvůrci snažili udělat sex-díl. :D ()

Závěrečné zúčtování (část první) (2016) (S01E10)

Za mě je tohle zatím nejnudnější případ. Přičítám to tomu, že mi jak Janina, tak Paulina nejsou sympatické a nedokážu jim moc fandit, nebo se o ně bát tak, jako Sorjonen. Tvůrci si i v tomto dílu neodpustili šokovat diváka, jen si musí počkat. ()

Závěrečné zúčtování (část druhá) (2016) (S01E11)

I když hodnotím zase výš, stejně mám za to, že předchozí případy byly zajímavější. Tvůrci se Sorjonenovi rozhodli nadělit soupeře na stejné úrovni, ale na mě to moc nefunguje. ()

Série 2 (2018) (S02)

Druhá série mi přišla rozhodně slabší, než první. Na začátku a konci se dovídáme víc o tom, kdo a co Kariho formovalo. Taky mi přišlo, že je tu mnohem víc Ruska... no jsem z toho rozpačitá. Zvlášť z toho vizuálu, kdy se vždy z vystajlovaných domů a moderny Finska dostáváme do bídy a kýče Ruska s podivnou policií a ještě podivnějšími agenty. 3,5* ()

Všech pět pohromadě (část první) (2018) (S02E01)

Jasně, je tu případ, ale hlavně to vypadá, že se nám tvůrci rozhodli o postavách zase něco poodkrýt. A to je fajn. Při scéně razie, kdy Lena slyší plakat miminko mi bylo mimořádně úzko. ()

Všech pět pohromadě (část druhá) (2018) (S02E02)

Těžko se mi to hodnotí, protože jsem tento díl zapínala celkem třikrát, pokaždé po delší době. Nějak jsem mu nepřišla na chuť. Asi mě spíš baví klasické případy, než rýpání do osobních problémů/životů. A to mám Lenu fakt ráda. ()

Oslava jara (část první) (2018) (S02E03)

Opět klasický případ. Mě rozhodně zaujal a jsem zvědavá, jak to v dalším díle dopadne. ()

Oslava jara (část druhá) (2018) (S02E04)

Tvůrci to opět rozjeli na plný obrátky. Díl k obrovskému zamyšlení. Masakr. 4,5* ()

Kolíbka (část první) (2018) (S02E05)

Niko se nám hroutí, Kari je na vedlejší koleji. Jeden se ani nediví, že nemáme žádné odpovědi na otázky. ()

Kolíbka (část druhá) (2018) (S02E06)

Začátek a konec dobrý. Prostředek nějak nedokázal udržet mou pozornost. Janina u mě rozhodně cenu za sympatii nedostane, i když chápu, proč se chová jak kráva - no i s Paulinou. SPOILER!! A to, že je s Eliasem konec mě mrzí. Hezky se na něj koukalo. :D ()

Krvavá služka (část první) (2018) (S02E07)

Další masakrální případ u kterého jsem zvědavá, jak se vyvrbí. Zatím nemám ani šajna, jen lehkou ničím nepodloženou teorii kdo je zlej. :D ()