Lacike

Namet mi pripomenul Outrage Takeshi Kitana. Cely film sledujeme vojnu medzi dvoma mafianskymi rodinami. Jednej rodine ide o moc a druhej hlavne o pomstu. Nakoniec sa to zvrhne v nonstop zabijanie clenov rodiny na obidvoch stranach, co nakoniec vyusti v ironicke finale, ktore otvorene kritizuje tieto bezohladne ambicie ega, ktore ovladaju ludi. Logicky z toho vyplyva, ze behom filmu nie je komu fandit. Na obidvoch stranach su parchanti, ktori si zasluzia zomriet. Akurat ma po uvode trochu prekvapilo, ze sa film viac venuje rodine zradcu a nie rodine, ktora sa chce pomstit za smrt svojho bossa. Ale vzhladom na ustrednu myslienku to dava zmysel. Napriek tomu nedam stvrtu hviezdicku prave preto, ze film nie je o postavach ku ktorym by sa dalo nieco citit (co zamrzi hlavne kvôli skvelemu hereckemu obsadeniu, ktore tu v tych jednorozmernych figurkach nema co hrat) a vyznenie filmu nie je vdaka tomu natolko silne alebo aspon komicke ako Outrage. Velku pochvalu si zasluzia akcne sceny, ktorych je neurekom. Rôzne prestrelky, nahanacky a samozrejme aj bitky a to v prvotriednom prevedeni s mnozstvom neskutocnych a urcite bolestivych kaskaderskych kuskov, ktore sa vyrovnaju aj Jakcieho sialenostiam. Najlepsia je fakt skvela hromadna bitka v garazach v ktorej Yukari Oshima a Kara Hui vymlatia kopu chlapov. Dalej ma bavila hromadna bitka aziatov vs. kopa povedomych bielych xichtov, ktore sa casto mihli v HK filmoch. Frankie Chan ma zmaknutu technicku stranku spickovo, ale dramaticka stranka mu prilis nejde. Snad nabuduce mu to vyjde lepsie. Rozhodne to ale vdaka spickovej akcii stoji za pozornost. 7/10. ()

corpsy

Netuším, či sa tento snímok niekedy dostal do našej ( vtedajšej ) Československej video distribúcie, možno len na pirátskych kópiách v pôvodnom ( alebo inom ) znení so simultánnym dabingom, ale verím, že by sa ujal podobne, ako série RED FORCE, ULTRA FORCE či IRON ANGELS. Je to nadupaná akčná pecka s mafiánskeho prostredia ( ktoré je tu samozrejme glorifikované, v rámci ich kódexu a spravodlivosti ), kde akcia proste hraje prim a je excelentná ( jedna za všetky - konfrontácia v autogarážach v prvej polhodinke ). A pre mňa osobne je tu jedna čerešnička na torte. Snímok totižto ľahostajne vykráda Faltermeyerov soundtrack k THE RUNNING MANovi a to až tak, že je niekedy takmer totožný. Ale radšej opisovať, ako používať originál stopu z iného snímku ( viď napr. GOLDEN QUEEN´S COMMANDO ). ()