Carol Hunnicutová (Anne Archer) sa v losangelskom hoteli stane nechceným svedkom mafiánskej vraždy, ktorú spácha gangsterský boss Leo Watts (Harris Yulin). Robert Caufield (Gene Hackman) z kancelárie okresného prokurátora, ktorý už dlho po Leovi pasie, zistí podľa odtlačkov prstov identitu svedkyne a vypátra, že sa skrýva na horskej chate v malom kanadskom zapadákove. Vydáva sa za ňou a na mieste zisťuje, že mafia už tiež objavila Carolinu stopu a snaží sa ju zlikvidovať. Podarí sa im uniknúť najatým zabijakom a nastúpiť do expresu, smerujúceho do Vancouveru. Ďalším Leovým mužom sa však podarí vmiesiť sa medzi cestujúcich, a tak je život Carol i Roberta v bezprostrednom ohrození. Železničný detektív Keller (B.A. „Smitty“ Smith) Robertovi pomôže zbaviť sa najatých vrahov, ale sám príde o život. Nebezpečný súboj s mafiou vrcholí na strechách vagónov, kde Robert musí čeliť zúrivému útoku tajomnej cestujúcej Kathryn Wellerovej (Susan Hogan), ktorá je tiež v Leových službách... (TV Markíza)

bruceman7

Film rozhodně neurazí, GH standardně nezklamal. Mimoto mě jako amatérského nadšence do železnice velice nadchly scenérie, vůbec by mi nevadilo se drncat den vlakem skrz rozlehlou monumentální přírodu. ()

Revolver

Navzdory malému prostoru, který se omezuje téměř jen na interiér vlaku se jedná o slušné, napínavé béčko, s jako vždy skvělým Hackmanem. ()

MickeyStuma

Akční dramata z jedoucího vlaku měli vždy své osobní kouzlo. Většinou se jednalo o vyšetřování zločinu, virovou epidemii či likvidaci teroristů. A nikdy v tak stísněném prostoru nebylo o napětí nouze. Zde se tentokrát jedná o ochranu důležité svědkyně vraždy a její dopravu k soudnímu přelíčení. Zajímavostí je, že tu nevystupují žádné akční svalnaté ikony, ani mladá generace. Takový Gene Hackman tu na svůj věk podává vskutku úctyhodný výkon. Pravda, zkušeností už má za celou svoji kariéru opravdu mnoho. Po celou stopáž snímku se drží napětí a patřičný švih. Dnes je již děj značně předvídatelný, ale vem to čert. Natočilo se to zručně a s respektem. ()

kocourMour

Film si po většinu času dokáže udržet spád a napětí, což vůbec není málo. Hackman jako vždy výborný. Celkově velmi solidní béčko s klaustrofobickou atmosférou uzavřenosti v jedoucím vlaku, která funguje velmi slušně Já byl spokojen, takovéhle B kousky můžu kdykoliv. ()

tranquill

Jednoduchý příběh, zato výborné akční scény a jedna z nejlepších honiček ve(na) vlaku. A nemalou míru na tom má i podmanivý, avšak ve filmu přesto vzpurný Gene Hackman. ()

waska

Film stojí na výkonu Gene Hackmana a nádherných záběrech kanadských hor. Atmosféra je dobře navozena a film se pomalu ubírá svým směrem až do očekávaného závěru. Jeden z lepších Hyamsových filmů. ()

Robbi

Je vždy úskalí, když zavřete někoho do vlaku / letadla / autobusu / ponorky / výtahu / mrakodrapu / vesmírné stanice* a podobně, že vznikne situace, v níž dojdete do krajní meze a pak je problém co dál. Proto se pak vytvářejí situace, které mohou působit poněkud nelogicky, ale dají se aspoň částečně vysvětlit. Hackmann tu hraje nikoli nabouchaného strážce zákona a la Steven Seagal či jemu podobní, ale policistu, který má dovézt svědka k soudu a víc se od něj ani neočekává. Jenže zabít jeho a jemu svěřenou chráněnku v prvním možném okamžiku by dost dobře nešlo, takže jako u všech filmů tohoto ražení jednoduše musíme počítat s tím, že ověnčen předtuchou a pytlem štěstí nakonec uspěje. A sympatické je, že film to dává nepokrytě najevo a na nic si nehraje. Proto solidní tři hvězdičky a další půlku bych přidal za nádherné podívání vláčkové. (* nehodící se škrtněte). ()

johnsnow

Ja som od tohto filmu čakal slabší priemer no dostal som kvalitný thriler so slušnou akciou. Hackman zahral svoju úlohu dokonale, akurát svedkyňu mohli vybrať lepšie. Dalej som sa obával uzavretého prostedia(vozne vlaku) ale vôbec som to počas filmu ani neregistroval. Záporáci mi prišla taký nič moc snažiac sa tváriť drsne ale nič moc. No a toto plus záverečná podľa mňa rýchlo odfláknutá likvidácia záporákov znamená * dole. Inak spokojnosť. ()