S koncem tisíciletí se v New Yorku objeví samotný Satan. Pokud se mu podaří s pečlivě vybranou ženou zplodit Antikrista, nastane skutečný Konec světa. Dobro i zlo ztratí svůj význam a věčná temnota pohltí lidstvo. Ďábelsky dokonalé plány ovšem nečekaně zhatí bývalý detektiv Jericho Cane (Arnold Schwarzenegger), když vezme Satanovu vyhlédnutou favoritku pod svou ochranu. V explozivních akčních kulisách se začíná odehrávat nelítostný souboj mezi mocným pánem temnot a drsným poldou. Ani jeden z nich není zvyklý prohrávat a v sázce není nic menšího než osud lidského rodu... (oficiálny text distribútora)

Frajer42

Když se pokusím opomenout neopomenutelné, tedy to, že samotný vládce pekel, který likviduje člověčstvo škaredým pohledem, má neskonalý problém poradit si s jedním bezvýznamným človíčkem. Bohužel, na jejich konfrontaci je snímek prakticky postaven, takže jej nejde brát až tolik vážně. Akcička na rok 1999 celkem ujde. Arnold má stále mladickou jiskru a děj odsýpá. Pár hlušších pasáží zde přeci jenom je a hned 2x se mi během stopáže podařilo prospat se. Nelze však opomenout velice vydatnou kadenci hlášek, která si mě celkem získala. Myslím si, že je zde snímek značně podhodnocen. Já bych jej viděl na ucházející předspánkovou relaxaci. Nudou jsem neumíral. Viděl bych to na ošklivé 3 kousky. ()

Fiftis

Výborný horor v čele z bojovníkom proti peklu Arnoldom, ktorého chce peklo získať na svoju stranu. Gabriel Byrne v úlohe satana výborne zahraný. Výborná napínavá atmosféra. Mne sa film skutočne páčil, mal spád a hlavne tam bol asi najlepší zo všetkých ozaj Gabriel Byrne ako Satan. Na Al Pacina síce nemal, ale musím povedať, že bol dobrý. A myšlienka, že za všetko zlé môže Boh sa tiež vo veľa filmoch neobjavuje. Ja by som tento film rozhodne nezatracoval. ()

Xmilden

Pamatuju si na tenhle film, že jsem se na něj ve své době docela těšil. Arnold se měl utkat pro změnu tentokráte se samotným knížetem pekel. Neodolatelná představa takového souboje. V 80. letech kosil ostrovní státečky, poslal na onen svět s klidem návštěvníky z vesmíru a dokonce proti němu neuspěl ani tekutý Terminátor. Šance tedy že uspěje i proti Satanovi tedy rozhodně byla. Sice se pan Arnold vracel po složitější operaci srdce, ale i tak. Ve své době byl End of Days solidní zábava, která nabídla Mr. Universe trošku v jiné roli a to detektivní. Herecky na to stále rozhodně v tomhle filmu má a kondičně taky. Bohužel po letech jsem zjistil že film na to už trošku nestačí. Triky zestárly a čouhají. Příběhově spíše dlouhá slátanina. Satanskou tématiku podstatně zábavněji rozjel Ďáblův advokát. Holt Arnold v 90. letech už nebyl to co o dekádu dříve. 50% ()

gudaulin

Pokud by byli Peter Hyams a zejména Arnold Schwarzenneger nadáni určitou soudností, Konec světa by buď vůbec nevznikl, nebo by byl v hlavní roli přeobsazen. Arnold si chtěl zkrátka vyzkoušet opět něco jiného a o natočení tohoto snímku enormě stál - viděl v něm velkou příležitost. Režisér mu nedokázal vysvětlit, že žánr akčního filmu se už z principu neslučuje se satanistickou tématikou. Ďábla nezabiješ ani mu nemůžeš dát nakládačku. Satanistický film stojí a padá s atmosférou, která se opírá vedle okultních rekvizit o kvalitní herecké výkony, kdy z tváří herců musí čišet napětí, obavy a další emoce. Jak je to s Arnoldovým herectvím, každý ví, takže film už z principu nemohl dopadnout dobře. Jediným světlým bodem je obsazení sympatické, tehdy ještě neznámé Robin Tuney. Celkový dojem 25 %. ()

Malarkey

Jako zřejmě každý smrtelník bych nechtěl zažít konec světa, ale kdyby byl napínavý a akční jako je tenhle nemohl bych si ho nechat ujít. Arnold Schwarzenegger se upsal do role, která není zas tak bitkařská, neprojeví zde svojí svalovou hmotu naplno, i když ke konci bude rád že jí má a dokáže zahrát slušně, což se mi na něm líbilo. Akčních scén je sice pomálu, ale film má po celou dobu solidní spád a zajímavý děj. Sice je příběh nadsazený až hanba, nemožný určitě, ale když pojmu fakt, kolik toho ve Vatikánu mají ukrytého, kolik fakt dokážou ututlat a kolik se jich dokázalo vydrápat na povrch tak je mi to celkem jedno. Přední je abych se pobavil a tomuto filmu se to podle mě zdařilo. --- Co to kurva děláš?! - Ty krvácíš! - No jistě, že krvácím, když jsi to do mě našil. - Promiň, musel jsem to zkusit. - To teda zkoušíš pěkný voloviny! ()

• Rola Christine York bola ponúknutá Liv Tyler. Tá ale odmietla, kvôli problémom s kontraktom. Takisto bola táto rola ponúknutá aj Kate Winslet. (rador)
  • Koncem devadesátých let už nikdo nevěřil, že se stárnoucí Arnold Schwarzenegger, zvláště po operaci srdce, ještě dokáže dostat do formy. Nikdo ho tím pádem nechtěl obsazovat. Vysvobozením byl právě film Konec světa. (-bad-mad-wolf-)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis