Hirunaka no rjúsei

• Japonsko ひるなかの流星 (viac)

Josano Suzume nastoupila na střední školu. Ačkoliv celý život bydlela na venkově, vzhledem k tomu, že její rodiče dostali práci v zahraničí, byla nucena se přestěhovat do Tokia a bydlet u svého strýce Jukičiho. Suzume ještě nikdy neměla žádný vztah, a tak je celá vláčná z toho, že se jí děsně líbí její učitel Šišio Sacuki. Že ho zřejmě miluje. Jenomže ona zase přitahuje spolužáka Mamuru Daikiho. Ano, je to tak. Středoškoláci to nemají se vztahy jednoduché. (Zíza)

Lacike

Pred pätnástimi rokmi v japonských romantikách neustále niekto zomieral. V tých súčasných sa pre zmenu všetci správajú jak dementi, pardon jak deti zo škôlky. Čo môže pôsobiť infantilne a kdekoho odradiť, ale mne tento roztomilý štýl celkom sedí. Aspoň sa to nesnaží brutálne citovo vydierať. V tomto príbehu sa jedná o milostný štvoruholník. Suzume je zamilovaná do učiteľa. Do nej je zamilovaný jej kamarát a do jej kamaráta je zamilovaná jej kamarátka. Čo je pekne výbušný koktejl a mohla by z toho vzniknúť dojímavá dráma alebo aj brutálny thriller. Ale tu sú všetci k sebe zdvorilí a čestní a predtým jak sa niekto s niekým začne kamarátiť, tak ho o to zdvorilo požiada. A ja som mal chuť sa s nimi na tie dve hodinky kamarátiť tiež. Aj vedierko s lopatkou som si nachystal, aby sme mohli spolu postaviť na pieskovisku pekný hrad. Tá ich dobrosrdečnosť bola strašne nákazlivá. Pohľadu krásky Mei Nagano sa nedalo odolať a chápal som prečo sa do nej zamilovali hneď dvaja chlapi. Rozhodne to viac iskrilo medzi ňou a učiteľom, takže som fandil tomuto páru. Záver bol pre mňa trochu prekvapivý, ale dobre to všetko vyriešili. Ale romantická línia je tu celkovo menej intenzívna, pretože je to fakt strašne detsky naivne podané. Skôr je to taký pohodový film s nádhernými zábermi na japonskú prírodu a ich reálie, takže aj napriek pomalšiemu tempu a štedrej stopáži som sa ani na chvíľu nenudil. Kľudne by som uvítal aj seriálové hrané spracovanie. 8/10. ()

Zíza

Po dlouhé době opět příjemná středoškolská romantika, kde jsem fandila hrdince, protože mi strašně sedla. Nebyla to žádná ubrečená ťuťka, ale pravá venkovanka, která se zrodila z hor! :-D A také mě to hodně bavilo z toho důvodu, že jsem se na to koukala na školení se spolubydlící, pro kterou to byl první japonský film v životě. Navíc jsme každá fandily jinému borci, takže bylo o zábavu postaráno. Sice na filmu bylo vidět, že je to adaptace něčeho dlouhého, protože vyprávění občas nebylo konzistentní, ale i tak si to hormonálně poblázněný divák dokáže užít. A hlavně – hrdinka skončila s mým favoritem, takže jsem spokojená. Slabší 4*. ()

sarulefilm

Jako líbilo se mi to. Nebylo to nic převratnýho, ale zároveň to bylo moc fajn. Romantický trojúhelník mi nevadil a vlastně jsem si až do konce nebyla jistá s kým hlavní hrdinka skončí. Což bylo na jednu stranu fajn, protože je divák stále trochu v napění, ale na druhou stranu to strhává příběh dolů, protože hlavní hrdinka přebíhá od jednoho k druhému a stále dokola. Jistě, má to spoustu jinejch menších chyb, ale celkově to byla super oddechovka. ()

Vardara

Tak tohle bylo fakt sladký. Sama nevím koho bych si vybrala být v kůži hlavní hrdinky. Ani jsem netušila, že je Šohei Miura tak roztomilý. Dala bych snad i víc, ale vím, že je to druh filmu, který zahřeje, ale po pár dnech už na něj vzpomínat nebudu. Jak už tady bylo řečeno, některé části jsou opravdu uspěchané, ale i tak si myslím, že i v necelých dvou hodinách bylo řečeno dost. Na to, že je to ze střední školy, jsem se od toho opravdu nemohla odtrhnout. ()