Michael McCauley žije spokojne bežný rodinný život bez akýchkoľvek výkyvov. Predáva poistenie, s rodinou žije za mestom, a do práce a späť dochádza pravidelným vlakom. Každý deň, už desať rokov, odkedy odišiel od polície. Dnešný deň sa moc nepodaril a rovnako ako vždy nastupuje do vlaku a teší sa domov. Zdraví známych sprievodcov, aj známe tváre. Dvere sa zatvoria, vlak sa rozbehne zo stanice a nič ešte nenasvedčuje tomu, že táto cesta bude úplne iná a že postava Liama Neesona si počas nej siahne na dno fyzických i psychických síl. Po chvíľke jazdy si k nemu prisadne atraktívna žena (Vera Farmiga) a položí mu jednoduchú, trochu znepokojujúcu otázku: "Aký ste človek?" Pod vplyvom jej osobného kúzla aj obálky s peniazmi sa Michael nechá vtiahnuť do zvláštnej a smrtiacej hry. Musí vo vlaku nájsť niekoho, kto tam nepatrí. Keď neuspeje, príde o rodinu, ak uspeje, dostane odmenu. Odmietnutie sa neberie ako odpoveď. Vlak uháňa, tajomný vládca hry sleduje každý jeho krok a vzdialenosť do cieľovej stanice sa kráti. Než zastaví, šialená situácia vo vlaku sa premení v horúčkovité pátranie, bitky a streľbu. Je to hra alebo premyslený zločin? Kto je tajomný muž vo vlaku a prečo ho má nájsť? (Bontonfilm SK)

Tomas182

Za mě dobrý film. Nebylo snad nic co by mě zklamalo nebo chybělo. Akce, troška toho krimi a finální rozuzlení super. Když nebudete mít nic lepšího po ruce, tohle vám skvěle poslouží. ()

Tafi.CK

Tohle bylo fajn. Příjemné tempo, nezaměnitelné Nelsonovo charizma, pro mě ideální dávkování zápletky. Jo, takhle mě to baví. Vizuální stránka typická pro filmy s Liamem, audio jednoduché, detektivové. Byl to nejlepší film? Ne, ale byl to film, kterému se mi jen těžko něco vytýká. ()

Apofis28

Naprosto stupidní scénář s nelogickými tahy hlavního hrdiny...("chtějí nás zabít všechny, tak aspoň zakryjeme okna, aby neviděli kdo je kdo..."), nejslabší je ale zpracování akčních scén, ze kterého digitálnost jen srší... ()

matous20063

Po dlouhé době velice dobrý akční film. Vynikající scénář a krásně zpracovaná kamera. Není snad nic co bych na filmu vytkl. Možná ze začátku rychlé a následně pomalé tempo. 80% ()

Chlo0opek

Není to špatný námět, ale holt tomu něco chybí. Zkrátka asi nic, co tu ještě nebylo a co by stálo vyloženě za to, zopakovat si tento filmový počin. ()

JB001

V televizi se to vidět dalo néžené. Nechtěl bych být v Liamově kůži. V šedesáti dostat padáka a mít na krku dvě hypotéky to je fakt horor. A to, co se pak odehrává vlaku, je proti tomu sranda. A za odměnu, že přežil, dostane flek u Policie. Snad mu dali dost vysokej plat, aby ty hypotéky splatil ()

Bogrant

Štvrtá spolupráca medzi Colett-Serrom a Neesonom, tentokrát v preplnenom vlaku, kde si hlavný h-r-d-i-n-a zahrá zaujímavú hru. A do štvorice platí, síce nie všetko najlepšie, ale opäť prijateľné a predovšetkým rafinované. Neesonovsky typický akčný thriller, ktorý sa pekne zamotáva, až do záveru ako-tak vyhýba opulentnému klišé a drží diváka v napätí. K tomu prispieva najmä jeho charizma, rýchle pohyby a dobré zábery kamery i výbušný soundtrack. Efekty neiritujú, no istá dávka prehnanosti a absurdity tu bude vždy. Záver je síce natiahnutý a predvídateľný, ale kvôli tomu nie je potreba to celé zhadzovať . V tejto predigitalizovanej dobe takýto typ akčňáku, ktorý nie je vyložené blbý, poteší na takmer celej čiar...koľajnici. ()

soukyd33

Půlku filmu se nic neděje, a pak to už nic nedožene. Strašně se to táhne, a ještě více vleče. Ani hlavní herec zde není TOP. Akce až na konci. Drama to je, ale moc se to vleče. Hvězdiček 1 ()

Sa.sa

"Příště pojedu autobusem..." 😀😀😀Jak trefné.... Jinak opravdu dobrý film natočený ve vlaku... No tomu říkám zápletka a nápad... Ten konec byl fakt parádní ()

Bragi66

Liam jede ve vlaku a musí najít někoho, kdo tam nepatří. Moc logiky a uvěřitelnosti se v tom nenajde, ale je to docela dobrá nesonovka. ()

draxxi

No zapletka je silne pritazena za vlasy, ale kdyz na ni pristoupime, mame celkem slusnej napinak...a Liam ma proste charisma.... 17/4/2024 63% ()

HSGID

Tak pre mňa príjemne prekvapenie do kina som išiel len tak a dostal som lepšiu verziu filmu Non-stop kde tiež hra Liam Neeson. Príbeh ma zaujal od začiatku po koniec nenastal žiadny okamih pri ktorom by sa človek mohol nudiť. Práca s kamerou bola parádne spracovaná. ()