Světlo pro Světlušku 2016

(relácia)

Charitativní večer na podporu nevidomých z prostor Pražské křižovatky. Přímým přenosem nás provedou Lucie Výborná a Pavel Kříž... Smyslem benefičního večera je podpořit talentované nevidomé muzikanty i sportovce, kteří mají možnost vystoupit na jednom pódiu společně se známými osobnostmi. Především ale oslovit širokou veřejnost a formou dárcovských SMS nebo možností zavolat do call centra získat potřebné finanční prostředky pro sbírku Světluška. Díky tomu pak může Světluška pomáhat konkrétním nevidomým dětem a dospělým z celé České republiky žít lépe a samostatně.

I v letošním roce vznikala všechna hudební vystoupení speciálně pro tento večer. Zpěváci vystoupí v netradičních duetech společně s nevidomými muzikanty.

V rámci večera budou také odvysílány unikátní reportáže „DEN POTMĚ". O svůj zážitek ze tmy se v nich podělí Veronika Kubařová, která bude s nevidomým Martinem Bihárym trénovat sebeobranu, Kamil Střihavka, který si spolu s nevidomým Pavlem Kubíčkem zarybaří a zahraje, a také Pavel Kříž, který bude tančit s nevidomou Katkou Hegrovou. Nebude chybět ani medailonek o tom, jak konkrétně Světluška pomáhá.

Tento večer je také poděkováním všem, kdo Světlušce pomáhají. Během třinácti let se do projektu zapojilo více než 80 tisíc dobrovolníků a na pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým bylo rozděleno více než 113 milionů korun. (Česká televize)

Pierre

Nojo, měl jsem co dělat abych se nerozplakal, při pohledu na očividně moc fajn lidi kterým osud nepřál a nikdy nespatří světlo (moc velký sympaťák byl ten pán co zpíval se Střihavkou.) Moderátoři mi v ničem nevadili a celkově to byl moc pěkný večer. Snad se vybralo dost peněz a snad opravdu pujdou na tu správnou věc. ()

EllienPM

Kde jsou ty časy, kdy Světlušku zaštiťovala i moderovala Aneta. To mělo úroveň. Výborná byla prostě špatná a Pavel... raději bez komentáře. ()

raduna01

Prosím vás nechte ji, ach nechte ji, tu nevidomou dívku, prosím vás, nechte ji si hrát. Vždyť možná hraje si na slunce s nebesy, jež nikdy neuvidí, ač ji bude hřát. Umělec z největších opět přeběhl dobu. Stačila jedna citovka a hned bylo o pár mega víc. ()