Otec Šebek (Miroslav Donutil) je prostoduchý, ale dobrácky dôstojník  z povolania, je zástancom panujúceho režimu a rovnako vehementne obhajuje aj vlastnú neomylnosť v úlohe hlavy rodiny. Otec Kraus (Jiří Kodet), ktorý má za sebou trpkú vojnovú skúsenosť, je naopak zarytý opozičník. Aj on je však presvedčený, že má vždy pravdu.  Preto sa nemožno čudovať, že sa títo muži nemajú v láske. Ich deti - gymnazista Michal (Michael Beran) a jeho pekná spolužiačka Jindřiška (Kristýna Nováková) – však spolu vychádzajú celkom dobre. Najmä Michal by bol veľmi rád, keby si ho Jindřiška viac všímala. Ona však dáva prednosť samoľúbemu spolužiakovi Elienovi (Ondřej Brousek), ktorého rodičia sú dobre situovaní, pretože pracujú v diplomatických službách. V oboch rodinách sa striedajú rodinné návštevy, oslavujú sa Vianoce, svadba i nečakaný pohreb. Mládež zatiaľ pokukuje po lákadlách kapitalistického sveta a snaží sa žiť svoj vlastný, na rodičovských autoritách nezávislý život. V súkromí rodinných „pelíškov“ sa tak odohrávajú malé drámy názorov a vzťahov, ktorým nechýba humor, rozprávačská elegancia, dobre vypointované situácie a vynikajúci dialóg... (TV Markíza)

jakub.bystra

Snad každý Čech musel dnes již vidět Pelíšky a snad každému Čechovi se musí líbit. Já, jakožto novorozenec v roce pádu komunismu v Československu, si těžko umím představit přesně tuhle dobu těsně před okupací. Ale Hřebejk vás do těchto let tak vtáhne, že je jedno, zda je vám 15 či 60 let. Prostě se do toho filmu vžijete a budete kroutit hlavou nad některými trendy této doby. Navíc úžasní herci, tady se sešli snad opravdu ti největší borci české dramaturgie. Snad ještě Matonoha a bylo by to komplet. Nejlepší český film, který je o velký, o pořádně velký kus před těmi ostatními českými "skvosty", z nichž většina padá do podprůměrných vod. ()

MichalMou

Je mi 21 let a tenhle snímek, je můj neoblíbenější ze všech. Pro mě ten film je zdrojem představ, jak to v naší zemi vypadalo v těch dobách, které jsem nezažil, ale učili jsme se o nich. Řada podtextů, narážek na tehdejší režim a pohled na to, jak ta doba měnila lidi, jak ta doba ovlivňovala vyjadřování lidí a celkový koloběh života. Pelíšky bych mohl vidět milionkrát a ještě víckrát a nikdy by mě to neomrzelo, protože ten film stojí za to. Jak se někomu může povést to, že se celý film řežete smíchy a pak příjde pár vteřin, kdy se ze smíchu stane slza v očích a nepoberete dech nad minutami, kdy nás obsazoval sovětský svaz. U scény, kdy pan Jíří Kodet hraje snad nejsmutnější a nejprocítěnější verzi české hymny, mě pokaždý dostane a v téhle fázi filmu ze sebe nedokážu dostat ani slovo. Celkově obsazení filmy a herecké výkony těchto herců je dokonalé. Miroslav Donutil, Simona Stašová, Jiří Kodet, Eva Holubová, Bolek Polívka - nikdo jiný by se mi na ty role snad ani nehodil. Pan Kodet a jeho cholerická role v tomto filmu - osobně si myslím, že v této roli se snad i viděl a zžil se s ní. A vůbec všichni ze zmíněných byli ve svých rolích neuvěřitelní. Co věta, to perla. Vtipný film dohromady s historií naší země, vtip / nostalgie / smutek / hluboká myšlenka = Pelíšky - pro mě nejlepší film, co nikdy neomrzí. ()

Kiki_Veve

Plejáda skvělých herců a děj, kde: co věta-to hláška. Jan Hřebejk našel perfektní rovnováhu mezi nepřekonatelným humorem a vážností doby, ve které se film odehrává. Člověk se opravdu zasměje, ale zároveň bude otírat i slzy dojetí a soucitu s lidmi, co události 68. roku zažili na vlastní kůži. Geniální, ale především velmi moudrý film s inteligentním humorem pro všechny věkové kategorie. ()

Hanyss_22

Jeden z nejlepších českých filmů, od kterého se nemohu odtrhnout i když ho vidím už snad po sté. Humor, který se v česku vyslovuje už od mého dětství a hlášky, které snad každý čech musí znát. Tomuto filmu nemám absolutně co vytknout! Vždy mi udělá radost když na televizní obrazovce vyskočí cedulka "Následuje: Pelíšky". ()

Ruud1986

Milé zobrazení doby, které již tak příjemnou nebyla a ovlivnila životy většině obyčejných lidí v tomto státě. Film vtipně, ale zároveň věrohodně zobrazuje životní osudy obyčejných lidí, které poznamenal minulý režim. Zároveň je však pozvánkou do kouzelného světa Vánoční pohody několika naprosto rozdílných rodin, které tyto svátky klidu prožívají v rozdílném duchu. Film si mě získal svým lidským přístupem k postavám, kdy člověk pozná jejich silné stránky, ale i stránky, které ukazují jejich slabá místa a stinné stránky. Vyčnívají zde opravdu heroické výkony Miroslava Donutila a Jiřího Kodeta, kteří zde ztvárňují role dvou naprosto odlišných mužů, kteří jsou nakonec spojeni stejným osudem zlomených mužů, když dojde k okupaci sovětskými vojsky. ()

rooklet odpad!

nějak nechápu obecné nadšení nad touto antisocialistickou agitkou...protože to nic jiného není... nebýt skvělého obsazení. neštěkne po tom ani pes... pan Hřebejk na to jde prostě tak, jak to u lidí chodí... je poplatný svojí době a režimu...za socialismu byli také takoví... ()

Brumo

Ještě jsem nezažil Vánoce, kterých by Pelíšky nebyli součástí. Neodmyslitelná součást života, vždyť kdo z nás občas nepoužije nějakou tu hlášku? Já teda často, hodně často. ()

andydufrsn

Veliká klasika, plná velikejch hitů a hlavně nádherného humoru a úžasně vykreslené atmosféry. Různost světů obou hlavních postav, kde každý je svým větším či menším způsobem tyran a magpr a boj jejich okolí s nimi je, a ještě jednou použiju to slovo, nádhernej ()

Paradax

Film, který nesmí o Vánocích chybět, se spoustou dnes již zlidovělých hlášek. Z těch velkých například "Proletáři všech zemí..." nebo "Muž s koženou brašnou." z těch menších "To není jako práce s buzolou, děti." Rozhodně jeden z našich nejlepších porevolučních filmů a čím více dalších filmů se točí, tím více vyčnívá. Škoda jen, že končí smutně. ()

Agross

Zřejmě nejlepší film české kinematografie !! Baví všechny věkové kategorie, od nejstarších po nejmladší. A není divu. Hlášky jako proletáři všech zemí nebo soudruzi s NDR snad nikdo nezapomene :DDD Jiří Kodet a troufám si říct, že toto alespoň pro mě byla jeho nejlepší role. ()

Ekdahl

Neskutečná ubohost. Blbá režie, slaboučké gagy (např. na začátku to s tím medvědem, to, jak dlouho někdo krkal... to má bejt vtipný?), blbý příběh. Oblíbenost toho filmu u nás o něčem svědčí - o něčem nedobrém, obávám se. Hřebejk - přední hrobařík českého filmu. ()

ProkopCZ

Jedna z mých nejoblíbenějších českých komedií. Každý rok (hlavně na Vánoce) se na ni dívám a vždy se směji legendárním hláškám, které nemají chybu. Ačkoliv jsem rok 68 nezažil, film tuto dobu dobře zachycuje a ukazuje jak lidé žili. Herecké obsazení - asi to nejlepší, jaké si můžeme jen představit z české filmové tvorby. ()

bastard92 odpad!

Naprosty upadek českých filmů. Tak trapný humor jsem eště nezažil. Strašný výkon herců Jiří Kodet a Mir. Don. Už to nechci nikdy vidět !. ()

Renynator

Než jsem pelíšky viděl tak jsem o příjezdu Rusů slyšel samozřejmě jen z vyprávění rodičů a babiček. Po vůbec prvním shlédnutí se mi zdálo jak kdybych u toho byl. Pět hvězd je málo! ()

vendy1993

Českou kinematografii moc nemusím, ale vždy zajásám, když se objeví něco slušného či velmi nadprůměrného. Moje velké zajásání přišlo také v případě filmu Pelíšky. Už od jeho začátku se člověk směje a přestává se smát pouze v pár případech, viz. smrt Krausové atd. Největšímy perlamy jsou samozřejmě hlášky, které zlidověly a ani není potřeba je zmiňovat. Stačí, když se řekne ,,Pelíšky" a každému hned naskočí: "Maršal Malinovskij!", "Proletáři všech zemí........." atd. Určitě je to jeden z nejlepších snímků Jana Hřebejka a také jeden z nejlepší českých filmů, ale i přes to jsou zde úseky,které shledávám nezáživnými a proto dávám *** ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

PF 2017

PF 2017