Otec Šebek (Miroslav Donutil) je prostoduchý, ale dobrácky dôstojník  z povolania, je zástancom panujúceho režimu a rovnako vehementne obhajuje aj vlastnú neomylnosť v úlohe hlavy rodiny. Otec Kraus (Jiří Kodet), ktorý má za sebou trpkú vojnovú skúsenosť, je naopak zarytý opozičník. Aj on je však presvedčený, že má vždy pravdu.  Preto sa nemožno čudovať, že sa títo muži nemajú v láske. Ich deti - gymnazista Michal (Michael Beran) a jeho pekná spolužiačka Jindřiška (Kristýna Nováková) – však spolu vychádzajú celkom dobre. Najmä Michal by bol veľmi rád, keby si ho Jindřiška viac všímala. Ona však dáva prednosť samoľúbemu spolužiakovi Elienovi (Ondřej Brousek), ktorého rodičia sú dobre situovaní, pretože pracujú v diplomatických službách. V oboch rodinách sa striedajú rodinné návštevy, oslavujú sa Vianoce, svadba i nečakaný pohreb. Mládež zatiaľ pokukuje po lákadlách kapitalistického sveta a snaží sa žiť svoj vlastný, na rodičovských autoritách nezávislý život. V súkromí rodinných „pelíškov“ sa tak odohrávajú malé drámy názorov a vzťahov, ktorým nechýba humor, rozprávačská elegancia, dobre vypointované situácie a vynikajúci dialóg... (TV Markíza)

Paul__

Nejoblíbenější český film, nic lepšího asi nepřijde. U tohoto filmu si nemůžete ani odskočit, protože by vám utekla nějaká výborná hláška. Kodeta s Donutilem bych za sousedy mít nechtěl :-) 95% ()

VoHe

Tenhle film prostě miluji ! Pan Jiří Kodet je přímo vzorový cholerik. A navíc, tady tvůrci neudělali chybu, jako soudruzi z NDR... Na tenhle film bych se mohl dívat do aleluja... ()

Ruffus83

Co psát k Pelíškům? Už dnes je to legendární film a možná vůbec nejlepší český film, co byl po roce 1989 natočen. Každý si v tom najde ´to své´. Skvělé výkony našich oblíbených hereckých jedniček, spousta nezapomenutelných scén a hlášek, všechny atributy té nejlepší tragikomedie včetně dobové hudby apod. Osobně jsem tato léta nezažil, ale nemám nejmenších pochybností, že v Pelíškách jsou zobrazena velice přesně a hlavně skvěle pro oko diváka. ()

majorzeman13

Skvělý,mistrovský film. Česká lidová klasika.Mistrovské dílo pana Hřebejka. Nezapomenutelné hlášky a herecké výkony,dialogy,scénář...................prostě vše!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nejlepší film dua Hřebejk-Jarchovský. ()

AmericanX

Trefa do černého, bez jediného hluchého místa. Už na premiéře filmu jsem se smála tak, že jsem spadla ze sedačky a lidi přede mnou se pohoršeně otáčely.. zůstalo mi to do teď a Pelíšky jsou moje srdcová záležitost.. Škoda jen, že další Hřebejkovy filmy už ztratily to kouzlo.. je zbytečné tu jmenovat nějakého herce,neboť všichni bez výjimky byli úžasní. nejvíc: Mami, to bude zase rajská? Co vidíš? Kuře! Tak vidíš. -)) ()

TheCage87

v tomhle filmu není herec který by svojí roli nezahrál na výbornou! viděl sem ho už asi 10x ale pokaždé když ho dávají v televizi tak se na něj s chutí koukám znovu protože co scéna to nesmrtelná hláška! Režie a hlavně scénář by si zasloužily oscara! ()

Je.jej

Film na který se můžu koukat stále :) Prostě úplně maximální oddechovka, skvělé herecké obsazení a skvělá ukázka tehdejší doby. Určitě jeden z nejlepších českých filmů, myslím si že skoro každý zná alespoň jednu vtipnou hlášku z filmu a já osobně čím vícekrát film vidím tím více se mi líbí ()

Loooba

U tohoto filmu platí, že zraje jako víno a každé další shlédnutí vás nenápadně nutí koukat, mimo ty zaručené hlášky, i na to, co se děje v pozadí. Zkuste třeba sledovat jen jednoho herce ve scéně. Doporučuji paní Stellu Zázvorkovou. Ta si už v tu dobu, ve svém pokročilém věku, tu roli vyloženě užívala! Klobouk dolů! ()

petrasninja

V drtivé většině filmů, dobrých filmů, jde o koncert jednoho, maximálně dvou herců. Tohle ovšem není film, to je koncert. To je koncert muzikantů, umělců, který někdo nasvítil, zrežíroval a sestříhal. Nakonec to všechno vydal na DVD a jednou za rok na vánoce to pouští do televize. Smekám svůj pomyslný klobouk a tleskám. ()

Castik

Jedním slovem skvělé ! PAN Kodet sehrál svou roli s naprosto grandiózní hereckou noblesou. Stejně tak herecký koncert našich hvězd jakými jsou Donutil, Dušek, Holubová a další ukázal, že jsou věci, které lze podat vkusně a s vtipem. Bezpochyby je právě tento film reálným pohledem na život obyvatel této země v jedné dost podivné době .... Zkrátka - povedlo se ! :-) ()

adamos86

samá špička české kinematografie!!! furt si říkam jak je možny zpracovat tak pochmurnou dobu v tak překrásnej film plnej všeho, prostě všeho!!tady dávám 101% ()

Marshall007

Moc dobře nerozumím tomu, proč má tento snímek tak vysoké hodnocení. Ano, je to jeden z těch "lepších" českých filmů, ale co si budeme nalhávat - naše kinematografie vždycky stála docela s prominutím za hovno. ()

NikoKovac

Hudba, scénář, režie, hlášky, herecké výkony - tohle všechno jsou důvody, proč nemůžu dát jinak než 100% a proč nikdy nepochopím, že někdo dá míň než 4 hvězdy. ()

thoreau

Hrozně přeceňovaný film. Z výkonu Jiřího Kodeta je mi fyzicky špatně, zbytek je pár nahozených scének, které nikam nevedou. Typický Hřebejk, typická filmařská slabota. Typická reakce českých diváků, kteří v oraništi české kinematografie označí tenhle film za klenot. Veteš jednoho člověka může být pro jiného poklad. ()

Lucisek

Skvělý film, výborné herecké výkony a úžasná hudba podtrhující atmosféru. U scény s přijíždějícími tanky mi šel mráz po zádech a to jsem naštěstí v tuto dobu ještě nebyla na světe. A u závěrečné scény s věnováním mi šly slzy do očí. Od prvního shlédnutí jsem tento film viděla mockrát a nejspíš mě nikdy nepřestane bavit. Myslím, že tento film je jeden z nejlepších českých filmů. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

PF 2017

PF 2017