Strelený piatok

• Slovensko Medzi nami dievčatami (viac)

Dr. Tess Coleman (Jamie Lee Curtis) a její patnáctiletá dcera Anna (Lindsay Lohan) spolu příliš nevycházejí. Nerozumí si v otázkách oblékání, účesů, hudby a už vůbec ne ve výběru partnerů. V jeden čtvrteční podvečer jejich vzájemná nevraživost dosáhne vrcholu: Anna zuří, protože má pocit, že matka nedostatečně podporuje její hudební kariéru a Tess - vdova, která se chystá na nové vdavky - nechápe, proč Anna nemůže dát jejímu snoubenci (Mark Harmon) ani na chvíli pokoj. Vše se ale změní po malém incidentu v čínské restauraci, kde si matka s dcerou omylem vymění sušenky s přáníčky. Páteční ráno je jako studená sprcha - Tess i Anna s hrůzou zjistí, že si přes noc vyměnily těla. Po jednom dni stráveném v kůži své rodinné sokyně obě znovu nalézají vzájemný respekt. Sobotní svatba Tess se ale nezadržitelně blíží a oběma nezbývá, než rychle najít způsob, jak se dostat zpět do svého těla. Klasický román spisovatelky Mary Rodgers se vrací na stříbrné plátno ve zcela nové moderní adaptaci. (oficiálny text distribútora)

Lady Marcy

Skutečně skvělá komedie s oběma skvělými herečkami. Zejména se mi líbí Jamie Lee Curtis jako matka, když se převtělí do své dcery a chová a obléká se jako puberťačka. Z filmu nakonec plyne takový to klišovitý ponaučení, že matka, ani její dcera to vlastně vůbec nemaji ve svým životě jednoduchý. Takže: "Jaké z toho máte pocity?":D ()

Koral11

Úžasný, zábavný film, plný vtipných hlášek a situací.. zvláště v podání Jamie Lee Curtis coby dcery v matčině těle.. pro mě nejzábavnější: ,, Vypadám jako strážce hrobky!´´ ()

jirik

Úžasné, vtipné, zkrátka super. Velmi milé překvapení. Proč se vůbec točí tzv.teenagerské komedie, teda spíš fekální shity, když to jde i bez nechutností. Lee Curtis je jako 15 holka vynikající, Ms.Lohan ne tak dobrá, ale ujde to. Možná bych měl strhnout jednu hvězdičku za ten typický ubrečený konec, ale když do té doby to bylo super, tak raději ne... ()

Eldur

Pravdepodobne najlepšia komédia minimálne za posledný rok! Svieža, pôvabná, a hlavne nefekálna. Ukážka jednoduchého a príťažlivého humoru, ktorý sa dá vydolovať aj z nie veľmi prevratného nápadu. Namiesto poskladania násilne vtipných-trápnych situácii (ako to u drvivej väčšiny komédií v súčasnosti je) rozhodli sa tvorcovia zabaviť dialógmi na tému generačných rozdielov...a vyšlo! Veľmi podarené obsadenie! Tie dievčatá sú naozaj zlaté! ()

Dinoo

Skutočne dobrý film. Ktorý mal viac humorných scén ako som od toho mohol čakať. Prekvapili ma niektoré zvraty ktoré určite mnohý nečakali. Američania sa zdá ,že to ešte stále vedia ako udržať diváka až do konca filmu v strehu. ()

demorens

Tento film byl pro mě překvapení, a to hned dvakrát. Poprvé když jsem ho viděl. Přišel jsem k němu náhodou a ještě k tomu skoro až půlce. Okamžitě mě zaujal. Už jsem nevěřil, že Hollywood dovede udělat zábavnou komedii. Navíc je tento film dynamický (což je dáno i soundtrackem), takže se vůbec nenudíte, a ve filmu není prakticky žádné hluché místo. Příběh je sice jednoduchý, předvídatelný a nedalo by se říct, že přímo originální, ale to vůbec nevadí. Způsob, jak je tato myšlenka zpracována a zahrána hlavními představitelky, je naprosto skvělý a osvěžující. No, a druhé překvapení bylo, když jsem zjistil, že mé pocity sdílí i ostatní uživatelé ČSFD. (100/100) (22/06/06) ()

Aloika

Pred pozretím tohto filmu, by som nikdy nepovedala, že mu dám plný počet. Ale myslím, že si to zalúži. Fajn, ľahká a svižná komédia. Je tam síce pár sentimentálnych chvíľok, ale napriek tomu som sa dobre bavila. Lindsay aj Jamie sú skvelé. Najlepší film s Lindsay Lohan. ()

maat.re

Úžasný nápad. Nejdříve jsem čekala další typickou teenager-komedii, která bude sice pěkná, ale jinak naprostá blbost. Film Mezi námi děvčaty mě příjemně překvapil. Rozhodně výkony obou hereček byly fascinující. Téměř jsem uvěřila, že jedna ve druhé. zatím jedna z nejlepších komedií tohoto druhu. ()

Vinczent

Pohodová komedie s Lindsay jako roztomilou teenagerkou a pak prohozenou duší svojí matky zvládá celkem s přehledem i když má náročnější roli. J.L. Curtis je jako vyplesklá náctka srandovní a pořád trousí nějaký hlášky. No jo líbilo se mi to. Škoda že Lindsay začala chlastat mohla teď bejt někde jinde. ()

JAzzeURo

Bezva komedie. Ani jsem netušil, že má Jamie Lee tolik komediálního talentu. Hláška..."Aaaah, koukni na mne jsem stařena. Vypadám jako strážce hrobky." Patří k těm nejlepším. ()