Evan Treborn (Ashton Kutcher) se vydává pomocí schopností zděděných po otci a díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Nebezpečný experiment se mu však vymkne z rukou... (oficiálny text distribútora)

PauloGrane odpad!

Co sem komu udělal, to je takový problém vyhrotit vztahy postav jinak než upalováním psů, vyhazováním mimin a jejich matek do vzduchu nebo pedofilním pornem? Čachry s časem ztrácí na významu po přehlídce takové brutality. MOHLO to byt 5*****. ()

schebman.m

Hodně dlouho mi o tomto filmu známí říkali a doporučovali..až jsem se nechal zlákat a sehnal si ho, řádně natěšený, co to teda bude - a to jsem vlastně vůbec netušil, o čem to má být. Dostal mě na první shlédnutí, výborný nápad s ovlivňováním minulosti z budoucnosti..dlouho jsem nechápal, co mají ty hrdinovy "výpadky" znamenat. Musel jsem se na to pak podívat ještě jednou, abych si všiml veškerých "domazlených" detailů a všem doporučuji. Jeden z nejlepších "sci-fi" filmů, které jsem kdy viděl (spolu s 12 opic - kde je námět na podobném základě - cestování časem). Zajímavé pozorovat jak jedna změna minulosti totálně obrátí budoucnost naruby..a hlavní dvojice skvěle zahraná Kutcherem a nádhernou Amy Smart. ()

demonikus

Prednedavnom som zhliadol komentar na tento film. Velmi ma zaujal a povedal som si, že si ho musim pozrieť ale nestalo sa tak lebo som nemal priležitosť si ho zohnať. Uplnou nahodou som po dlhom dni sadol pred telku a začal zippovat až som sa dostal k filmu Butterfly Effect. Spočiatku som nevedel čo je to zač ale po krátkej chvíli som si spomenul na csfd. Film je perfektný. Výborný nápad, skvele spracovaný a perfektne podaný výbornými hercami. Ashtona Kutchera som mal vždy zaškatulkovaného ako komedianta( "That '70s Show") a mnohých iných komédiách kde som ho videl v roli komedianta. Ale v táta úloha mu v mojich očiach dodala na vážnosti a rešpekte. Jednoucho :D , 5* ()

Medcin

Zpočátku jeden z dalších scifi filmů, které N@va dala na nedělní noc. Později stejné překvapení, jaké jsem naposled zažil u Dálnice 60. A určitě to nebude tím, že v obou hrála Amy Smart. ()

alyk.fake

pro mě hooodně překvapivý film!!! čekal jsem uplně něco jiného a o to víc mile jsem byl překvapen. Za málo peněz hodně muziky! Kutcher, kterýho tolik nemusím předvedl perfektní výkon a hlavně, scénář napsán opravdu skvěle. ()

honza1

Dokonalý film, s vynikající atmosférou. Osudový dotek mi připomíná také výborný film Dvanáct opic ve kterém jde vpodstatě o totéž co tady. Netroufám si říct co je lepší, ale Osudový dotek se povedl a Ashton Kutcher podal svůj životní výkon. ()

Vlamik

Čo ma zaujalo bol najmä kvalitný scenár. Réžia bola tiež veľmi dobrá ale slabý výkon Kutcher znehodnocuje filmový zážitok. Mne osobne vadila aj už troška moc návratov do minulosti. Ono vystihnúť tu magickú hranicu je umenie. Napriek tomu mladý Evan podal veľmi dobrý výkon. Škoda, mohol to byť jeden z najlepších filmov aké som videl, ale sú to proste "len" 4* ()

Aaron_Hill

K mému překvapení povedený film, kerého od plného hodnocení táhne k zemi občasná béčkovitost a chybky ve scénáři, respektive v časové ose - např.: když se Evan vracel do minulosti aby si způsobil stigmata, musel by tudíž mít po celou časovou linii od dětství po kriminál tyto stigamta mít a těžko by jimi překvapil nábožného spoluvězně tak jako je tomu ve filmu. To jsou ovšem jen dobnosti a nemá smysl se hnípat ve formách časoprostoru, který si stejně každý může vykládat po svém. Co ovšem filmu vytknout musím je nestabilita atmosféry, ty drobné scénky týkající se školních spolků sice vypadají nevinně, ale tak nějak nevim na co tu jsou, protože temnou atmosféru která dýchá především z Evanova dětství srážejí v zápětí k zemi a film si v tu chvíli hraje skoro na teenagerskou komedii ze střední. Škoda. Jsem tak trochu rozpolcený jestli mám tento snímek brát jako skvělé béčko, nebo trochen odfláknuté áčko, jelikož námět rozhodně áčkový byl. Když to vezmu kolem a kolem tak herci si nedělají ostudu a režiséři, s přihlédnutím na jejich mizivé zkušenosti, v podstatě také ne - zasloužené 4 hvězdy :). ()

iamblichos

Nechapem, ako moze tento film dostat tak vysoke hodnotenia. Asi som uz pristary na teenage thrillery. Atmosfera ako tak v prvej tretine filmu, potom uz len nuda a predvidatelne pokracovania. ()

smilicek

Tento film je opravdu něco. Sledovala jsem ho napjatě od začátku až do konce. V jedné chvíli jsem měla obavu, aby díky prolínání různých časů nepohasl jeho zápal a nezvrtl se v nepovedenou patlaninu. To se ale nestalo. Byla jsem napjatá z toho, jak vyřeší nastalé situace a zda se mu povede dosáhnout toho čeho chce. Aby byli všichni šťastni - to se mu ale nevedlo a vždy někdo trpěl. To jak se vracel zpátky v čase, aby si v minulosti dopomohl lepším koncem v budoucnosti bylo úžasně propojené. Tomuto filmu prostě patří hodnocení: ***** ()

Mezerník

Strhující, takhle nepředvídatelných filmů je málo. Máte-li rádi Věčný svit neposkvrněné mysli, tak tohle je trochu drsnější verze :-) Nezkušenost režiséra a malinkatý rozpočet nejsou vůbec vidět, kvůli tomu promíjím i některé anti-logické drobnosti. ()

Pattrick

Awesome!! Nádherné dramatické sfi-ci. Co jsme vůbec schopni udělat pro lásku? Cestování časem je zda nádherně zobrazeno do fascinující a vizuálně skvělé podívané. Film jsem pochopil v půlce děje, tudíž jsem měl možnost si to pak pouze vychutnávat a dočkat se konce, který byl předvídatelný a čekal jsem zda tak či onak. Každý musí vědět co tím myslím. Pokud někdo nepochopil složitost děje, utápěl se pak dál, v možné nelogičnosti. Jenže všechno to do sebe nádherně zapadalo a nikde nenastal okamžik, kdy jsem si řekl, sakra, takhle to je hodně stupidní, ne? A ono ne, všechno bylo dokonale promyšleno s nádhernou hudbou. Konec dopadl pro všechny skvěle a já jsem nadmíru spokojenej. Pro mě zajímavější než Donnie Darko. 90% ()

Bránolog

Tak...mně to hodně připomínalo německou Lolu, jenom prokombinovanější. Rozhodně to ve mně vzbudilo řadu emocí, z nichž převládalo v první polovině filmu napětí, v druhé dojetí. Ta volba - volit štěstí pro sebe, nebo se obětovat pro přátele - to je silné téma samo o sobě. A jak již mnozí psali, na Amy Smart je pěkné pokoukání... ()

Stingray

Tak tohle se povedlo a zážitek mám ještě lepší díky tomu,že sem si to pustil náhodou někdy v noci. (dávali to tušim na Nově) a vůbec sem netušil na co koukám!A že se z toho pak vyloupla parádní "časovka" to mě dostalo. ()

Raviola

Film, u kterého mě zklamal happyend. U tohoto typu filmu bych čekala větší oběť hrdiny, než jen vzdání se velké lásky. Jinak velmi poutavý příběh, film měl grády a tempo. Příjemně mě překvapil Ashton Kutcher, ale 5* to nebude. ()

Draugen

Jsem trochu v rozpacích, jak mám ohodnotit tento film...Ještě nikdy jsem nezakusil pocit, když film skončil, že nechápu, že to opravdu trvalo přes hodinu a půl. Film mi hrozně rychle utekl a děj měl rychlý a plynulý spád. Opravdu skvělý film. Originální námět, pěkné výkony. ()

corax8

příjemné překvapení.Po filmu jsem sáhl spíše jen náhodou a mám pocit, že jsem udělal dobře. víceméně zajímavý námět se povedlo dobře natočit. ()

Cristina

Mám ráda filmy,u kterých musím tak trochu zapojit mozek.Osudový dotek to vyžaduje. Děj je velice zajímavý a náročný. Skvělý soundtrack mě dojal a výkon Ashtona Kutchera mile překvapil. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Další dotek osudu

Další dotek osudu

17.01.2006

Efekt motýlích křídel časové smyčky v nízkorozpočtovém (13 mil. dolarů) snímku Osudový dotek vzbudil před dvěma lety velmi kladné reakce publika a celosvětové tržby 96 mil. byly pro producenty více… (viac)