Linkin Park: Given Up

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2008, 3 min

Wacoslav1

Nářez. Chesterovo vyřvaný sólo na konci je dechberoucí spolu s Shadow of the day stavební kameny podle mě průlomové desky Minutes to Midnight. A samotný klip je potom takový standart.95% ()

Ouwen

Hodně důležitá písnička po všech stránkách. Je to ohromný progres. Ten, kdo si myslí že tahle parta vyhořela po dvou nu-metalových deskách, je ignorant. Jestliže je něco, co mi právě na předchozích deskách chybí, je to basová linka. Někde tam je, ale až na Given Up převzala žezlo. Tam, kde LP tehda stavělo na tvrdých riffech - se konečně zdejší trashovej a tvrdej riff může vlnit po kolosální basové lince, která doprovází zoufalej dech Chestera, kterej nemá ani sloky prostříhaný a poctivě se nadechuje po každým řádku. Žánrově se tentokrát pohybujeme někde mezi hardcore a punkem. Shinoda obstaral fenomenální old-schoolovou produkci, takže instrumenty zněj monumentálně. Rob znásilňuje svoje bubny a Brad se mi strunama své kytary zařezal do kůže. Chesterův long-scream je naprosto fascinující (i když jsem slyšel rovnou několik brutálnějších screamů) a ještě jak se do něj zakusával ten riff a vše právě podkreslila ta basová linka, nabijí mě to neuvěřitelnou energií. Samotnej breakdown "GOOOOOOOOOOOOOOOOD, put me out of my fucking mysery" zní zoufale, depresivně, má však v sobě nefalšovaný emoce a je to takovej ten moment, kdy se vnímavej poslouchač sjednotí s tim chaosem. Těžko Given Up nějak popisovat, hudebně se jedná o jeden z nejtvrdších songů....vlastně možná nejtvrdší, co tahle parta vydolovala. Given Up se musí správně procítit, aby se dal naplno vychutnat. Škoda, že kluci v tom punku přeci jen nezůstali déle. Samotnej klip je infarktově prostříhaný a ten moment, kdy se při long screamu na vteřinu zjeví animovanej Bennington z Breaking The Habit asi hovoří za vše ;-) ()

corpsy

Nebol čas. Takto si predstavujem premárnené šance natočiť k tomuto songu obstojnejší videoklip, ako je táto koncertná tuctovka. ()