Je s nami koniec?

• Česko Je s námi konec? (viac)

National Geographic přináší strhující dokument v režii Fishera Stevense. Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. V pořadu jsou rozhovory s předními osobnostmi jakými jsou Barack Obama nebo Elon Musk a další. (National Geographic)

ssarka

nuda nuda nuda...slavný herec,který jen stojí a dělá wau a aach nebo aha...proč musí USA,která stále je na předních příčkách spotřebitelů fosilních paliv,točit takovéto věci...doufám,že herec jde příkladem v životu šetrném k přírodě... pokud se zvedne hladina moří,zaplaví to Floridu,no to mi fakt trhá žíly,my v USA totiž nevíme,že existuje i Evropské pobřeží,Holandsko, Tichomořská souostroví a vůbec zbytek světa....ano mají pravdu,lidé ničí planetu,ale tento způsob zpracování se mi zdá hodně nešťastný a pokrytecký....kdo se chcete mrknout na opravdovou kvalitu, pusťte si toto: http://www.csfd.cz/film/253641-home/prehled/ ()

trx2010

Poměrně standardní jednostranná vymývárna mozku v režii velmi výnosné lobby kolem odstraňování problému s údajným globálním oteplováním. Leo je jistě charismatický vypravěč a vizuálně je dokument zajímavý. Z hlediska informací mi ale nepřinesl nic nového. Je jistě faktem že výrazně ničíme a znečišťujeme přírodu. Vědci kteří předpovídají globální oteplování a označují jeho příčinu ale v současnosti neumí spolehlivě předpovědět počasí na týden dopředu. Poslouchat kolik stupňů bylo před 40tis lety, nebo kolik bude za 200 let je tak pro mě poněkud úsměvné. Zároveň se musím pozastavit nad tím, že Leo nabádá k šetrnosti a lítá přitom podobně jako Al Gore po celém světě a zanechává uhlíkovou stopu. Když nemají na natáčení filmu sníh, přivezou si ho náklaďáky a následně obletí půl světa, aby mohli v natáčení pokračovat. Ve filmu se mihnul i magnát Musk a byla nastíněna řešení v podobě baterií, solárních a větrných elektráren. Podobně jako ostatní nadšenci se ale ani Leo nezabývá tím kolik emisí a jedovatých látek vznikne výrobou solárních panelů, kolik plochy je pro ně potřeba, co budeme dělat se všemi starými bateriemi… A protože tyto informace chybí, není možné stanovit nějakou vhodnou cestu z krize. Na závěr mě pobavil titulek, že vzniklá uhlíková stopa byla vyvážena dobrovolně darovanou uhlíkovou daní. Zřejmě se autoři domnívají, že zaplacením příslušného obnosu zmizí vyprodukované škodlivé látky z povrchu zemského, podobně jako se věřící domnívá, že odříkáním otčenáše zmizí smilstvo s jeho bližním. ()

Poryv

Uvěřitelný dokument s uvěřitelným DiCapriem, který má potenciál formovat a měnit, aneb věřím (snad ne naivně), že se díky snímkům jako je tento, podaří probrat z letargie a vytrhnout z pohodlného stereotypu alespoň část obyvatel naší planety. ()

pencho

Docela povedený dokument, který je alegoricky přenesený na dílo kontroverzního malíře Bosche. Je zjevné, že Leonardo nerozumí do hloubky všem oborům a řešením, které v tomto filmu rozebírá s odborníky, což má pozitivnější dopad na diváka, jelikož jeho průvodce, tak jako většinový divák, je ‘normální’ člověk, který se nebojí zeptat. Celkové vyznění dokumentu háže poněkud nemilý stín na politiku, což mě samotného uchvátilo, jelikož nejenom, díky autorově slávě nám dal pohled na názory mnohých významných lidí (Obama), ale zároveň to i distancovalo tento dokument od ostatních, které více méňe ukáží krásu přírody a pak naříkají. Dokument se mi líbil, ipřes to, že po jeho shlídnutí na mne dopadla jistá skepse vůči vládcům, kteří, často místo své uhlíkové stopy řeší spíše jejich další volební kampaň a neuvědomují si, že tento problém se týká stejně tak jich jako bezdomovců spících na lavičce. ()

Bogrant

DiCapriova reč pri preberaní Oscara mala svoje opodstatnenie. Tento dokument je toho dôkazom a my môžme byť radi, že aspoň niekto sa snaží spraviť dobrú vec. Dokument sám o sebe dosť kritický a miestami až smutný bez nejakých ohromných krás planéty, skôr zameraný na tú špinu, ale s jasným odkazom a priestorom pre zamyslenie sa. ()

Wifinus

Leo si nepochybně v hlavě našel výmluvu proč neučinit radikální úsporná opatření ve svém baráku a hospodaření obecně :D Avšak dřív než ho za to pokrytectví zkritizujeme, bychom se měli podívat sami na sebe, jestli taky nejsme pokrytečtí. Aha, jsme. Takže pro mě poselství tohoto dokumentu jasné - každý začněme u sebe. Svým maličkým dílem přispějme k celkovému šíření té myšlenky - nechovat se k přírodě jako prasata. Já můžu hrdě prohlásit, že začínám. Takže děkuju za tento povedený, myšlení podněcující dokument, který je mimochodem dostupný zdarma na YouTube (National Geographic). ()

awerto

Po filme som bol skluceny (takze nieco fungovalo), ale pocas sledovania ma napadal stale pocit... nieco sa mi na tom nezda. Dokument sa snazi byt emotivny, snazi sa poskytnut fakta, snazi sa ma zmenit. Problemom je, ze sa iba snazi, nic noveho nepredklada, len upozornuje na stare zname fakta. Triedim obcas odpad, pouzivam usporne opatrenia vyuzivania elektrinym, premyslam o dome so solarnou energiou, dokonca sledujem zlozenie potravin a vyberam co si radsej nekupim... Je to ale dost? ()

L.O.T.R

Silný dokument. Obdivujem Lea, že sa do niečoho podobného pustil. Bohužiaľ dokým budú žiť generácie ropných magnátov, tabakových barónov a textilných prezliekačov, moc sa toho nezmení. Každopádne dokument prínosný a zaviedol by som ako povinnú prezentáciu každý rok, na každej škole, každému študentovi. ()

swn

Osobný, pomerne bezzubý a politicky korektný (tak ako OSN, Obama a Vatikán) pohľad na globálne otepľovanie. Prichádza v predvolebnom období a jednostranne kritizuje Donalda Trumpa (pochybujem že by Hillary Clinton záležalo na životnom prostredí vzhľadom na moc lobbistov viac alebo menej ako jemu - aj keď jeho výrok je hulvátsky). Pre lepšie pochopenie situácie je lepšie pozrieť si Greedy Lying Bastards, Who Killed the Electric Car?, Chasing Ice, The Antarctica Challenge a pod. Zbabraný je preklad názvu filmu do češtiny. ()

Cuffini

Nebudu hodnotit, jestli je dokument propagandou, nebo zda Leo sám lítá v tryskáči a jí hovězí 3x denně, a zda je to póza nebo ne. Nejsem žádný ekolog, je mi jedno, jestli globální oteplování existuje, nebo jestli nám kecaj a země se naopak ochlazuje - média dokážou jakýkoliv názor vyvrátit a ukázat jak pravdu č. 1, tak č. 2, kterým lidé věří. Je na každém z nás, čemu kdo uvěří a bude věřit. Na tom ale nezáleží, je to jen soutěž ega, záleží na tom, zda jsme spokojení se svým stylem života, se svým stravováním, chováním a zda to vše nemůžeme zlepšit, zdokonalit. I ten největší lhostejný člověk musí cítit, že se klima mění, příroda se mění a ne k lepšímu, ale k horšímu, ať je to čímkoliv. Neříkám, aby se člověk vrátil zpět do středověku, kde byl šetrnější k přírodě, v souladu, ale naopak. Abychom byli ti inteligentní bytosti 21. století, kteří vědí, zajímají se, umí řešit problémy, jsou kreativní, umí čerpat šetrně přírodní zdroje, nebo je nejenom umí nahradit, ale i využívat, šířit dál. Problémům, kterým svět dnes čelí a které se budou s pravděpodobností zhoršovat a dotýkat se nejenom nějaké části světa, ale nás s našimi dětmi, rodinou samotných, se blíží… Jsme schopní omezit jízdu autem? Omezit maso, mléčné výrobky, kupovat jen domácí produkty, neplýtvat zdroji, šetřit, nepodporovat-nekupovat produkty, jejichž firmy den co den devastují přírodu? Já myslím, že nic z vyjmenovaného by neměl být zas takový problém. ()

r140xx

V tomhle dokumentu jsme všichni tak trochu Leo. Víme kulový z našich "americkejch" pohledů na svět, sice víme jak to cca funguje a že je to špatný, ale když teprve když procestujeme svět a mluvíme s konkrétními lidmi tak najednou procitneme! Taky cestujete s tričkem s nápisem o'neill po zemích 3.tího světa a pak když se vrátíte domů, tak najednou víte, že nechat si ovládat život konzumem a svým přežíráním vytvářet bídu jiných lidí není cesta po které chcete jít? Přesně tenhle pocit mám z filmu/dokumentu - doufám, že průměrnému divákovi vydrží déle než opálení z jedné takové dovolené. ()

Tempter

Tak určitě, hrát s Bořkem nebo bez Bořka, to je kurva rozdíl aneb Caprio po lobotomii v hrdinské roli řitního horolezce. Je to pořád dokola, občas se rád kouknu na fotbal, často si pustím muziku, miluju filmy, ale pořád platí, ševče, drž se svého kopyta! Tímto zdravím ČT a vůbec "experty" všeho druhu! :-)) ()

Ganka

Myšlenka hezká, Leo se snažil. Co mě ale rozčilovalo byla hrozná kamera - věčně roztřesená a když už byla chvilku stabilní, tak tam byl strašně rychlý sestřih, na který se špatně dívalo. Ale na Lea se dívalo dobře, takže fajn. ()

MichaelG

Myšlenka celého projektu o snaze začít řešit celosvětový problém je sice "humánní" a přirozená.. Ale celý problém vzniká kvůli něčemu o čem lidé vždy smýšleli pozitivně.. A to je lidský rozvoj.. Za všechno co dosud negativně přispělo zdraví naší planety může člověk a jeho moderní vymoženosti a přístup.. Lidé s finančně dobře prosperujících zemí jsou lidé kteří žijí pohodlným životem a nikdy nebudou schopni změnit způsob svého života.. Zatímco lidé z chudých zemí jsou lidé kteří žijí těžký život a navíc jsou oběťmi těch co mají pohodlný život.. Je mi líto že jsem součástí toho všeho.. Lidé jsou pokrytečtí a jsou závislí na penězích.. To co se ve světě děje je zločin a každý člověk který je toho zločinu součástí by se měl stydět.. Připomíná mi to Čapkovo R.U.R. kde lidé doplatili na svou techniku trošku odlišným způsobem.. Každopádně se domnívám že se tato situace nezmění na to už je příliš pozdě protože lidé se nechtějí změnit.. Lidé nakonec doplatí na své negativní vlastnosti.. Jinak dokument podle mě obsahuje kvalitně pořízené záběry dozvěděl jsem se pár nových informací a dokument jako takový mi přijde plnohodnotný a splňuje všechny aspekty které by měl splňovat.. ()

Yony

4 hvězdy za připomenutí. ˇ|Člověk o tom ví a stejně zapomíná...co to dělá. Rozeslzel mě...jen nevím jestli chytlavý pro běžnýho diváka. Mě zaujal...ale aby se dostal ke všem a oslovil davy...to nevím, jestli má ten správněj šmrnc. Mě z něj bolí srdce ještě pořád ()

Probíhá festival budoucnosti AFO

Probíhá festival budoucnosti AFO

28.04.2017

V úterý 25. dubna 2017 započala již 52. kapitola příběhu vědy a filmu. Pro festival vědeckých snímků Academia Film Olomouc (AFO) bude srdce moravské metropole tepat až do neděle 25. dubna. Cenu za… (viac)