Film 11. hodina se dotýká onoho zlomového bodu, ve kterém ještě stále máme šanci změnit směrování naší planety. Film zkoumá, jak se lidstvo do tohoto bodu dostalo – jak svým životním stylem ovlivňujeme fungování planety Země a co můžeme dělat, abychom směr, jakým se ubírá, mohli zvrátit. Filmařům poskytli rozhovory uznávaní světoví odborníci i známé osobnosti. Uvidíme v něm i bývalého nejvyšší představitele SSSR Michaila Gorbačova, proslulého vědce Stephena Hawkinga, bývalého ředitele CIA R. Jamese Woolseyho, odborníky na trvale udržitelný rozvoj Williama McDonoucha a Bruce Mau a více než 50 dalších předních vědců, myslitelů a vůdčích osobností, kteří nám zprostředkují šokující fakta a budou diskutovat o nejpalčivějších otázkách naší planety... (oficiálny text distribútora)

MartinezZ

To je sice všechno moc hezké, ale stejně se moc dobře ví, že řešením je jen vychcípání lidského druhu. Dokud tu budem, tak si budem škodit. Však ona si s náma už příroda nějak poradí. Samotný dokument se tak pro příliš dlouhých devadesát minut nesev duchu "můžeme si za to sami". Filmem se to nijak nevytrhne. ()

SeanLSD

Čakal som kompilát všemožných srdcervúcich záberov na ničenie prírody, zdravia aj civilizácie, ktoré budú moje ekologické cítenie valcovať ako hurikán. Dostal som výpovede vedcov a aktivistov, ktoré sa snažia predovšetkým informovať, donútiť k zamysleniu aj ľudí, ktorým je problematika životného prostredia ukradnutá, alebo si to aspoň myslia / alebo na to nemyslia vôbec / alebo vôbec nemyslia . . pokúšajú sa zapôsobiť nielen na emócie, ale v prvom rade na zdravý rozum. Nepopieram pritom ani trochu, že je to všetko tendenčné a zamerané jednostranne, ale . . ( a to je hodne veľké ALE ! ) - čo je na takejto jednostrannosti zlé ? Uškodiť nemá čomu a pomôcť môže - málo aj veľmi. Ak patríte k tým, čo si myslia, že kríza nášho životného prostredia je iba výmyslom ekológov alebo nafúknutou bublinou, či niečím, čo potrebujeme aby sme mohli živiť náš prirodzený pocit viny - a ja dúfam, že vás takých veľa nie je - aj tak by ste mohli uznať, že triedenie odpadu, čistá energia či humánny prístup k prírode aj sebe samému ničomu neublížia. Kašľať na tendenčnosť alebo filmárske kvality ! V tomto prípade ide čisto len a len o otázku postoja ! Buď ste za, alebo ste ignoranti, alebo ja neviem . . - a to sa vám pritom nemusia pri takýchto filmoch tlačiť slzy do očí ! Stačí trocha vnímavosti a súdnosti, aby ste si uvedomili základné skutočnosti. Leonardo DiCaprio ma už dávno presvedčil, že nie je len fešáčik na plátne, ale aj skvelý herec. Teraz však viem, že je aj vynikajúci človek . . http://www.nekultura.cz/film-recenze/11-hodina.html ()

Khalesi

Jasne, ako to tu tak vidím podľa komentárov, tak viac katastrof do dokumentu, viac a zaujímavejších hercov a vačšiu šou! Toto sú presne prednosti kvalitného dokumentu! Neviem či populácia tak strašne hlúpne, alebo som divná ja...Netvrdím, že dokument bol najlepší na dannú tému, aký som kedy videla, ale rozhodne obsahoval veľa informácií a faktov, ktoré určite stoja za šírenie. Som rada, že v súčasnej konzumnej spoločnosti stále sú takí, ktorí niečo podobného natočia. Je mi ukradnuté, či je to preto, lebo sa chcú cítiť či prezentovať lepšie. Podstatné je, že to aspoň pár jedincov snáď donúti k zamysleniu a zmene životného štýlu. ()

TheMaker

Skvělý dokomunent, který nutí k zamyšlení a vězte, že je pravdivý !! Opravdu bychom měli změnit myšlení a zacházet se vším trochu jinak !! Tenhle dokoment dupuručuji VŠEM ! Správně by se na něho měl podívat každý, ať ví, v jakém to světě opravdu žije ! A pokud Vás tahle tématika opravdu zajímá a chcete opravdu změnit svět, doporučuji taktéž knihy od Donalda Walshe, např,: trilogie Hovory s Bohem, Přátelství s Bohem nebo knihu Tak se změň !! Dopřejme si lepší život a neberme přírodě ten její !!! ()

Aiax

Přesně takhle by dokumentární film ve věku supermoderních špičkových snímků BBC, National Geographic ad. neměl vypadat. Neberu ani omluvu, že 11. hodina je primárně zaměřena na diváky environmentálními "moudry" dosud nepoznamenané, protože i informace, které každý minimálně poučený divák slyšel už stokrát, se dají podat záživněji, výživněji a živěji. Zkrátka tomu chybí scénář, dramaturgie, chytrost...stoprocentní pochvalu si zaslouží jedině překrásná vizuální stránka, jenže to nestačí. ()

• V čase 17:41 a 23:37 se ve filmu objevují záběry Prahy při povodních v roce 2002. (vrrhaf)
  • Film byl inspirován knihou „The Last Hour of Ancient Sunlight“ od Thoma Hartmanna. (kriplozoik)