Filmový dokument Rocco, sleduje životný príbeh slávneho talianskeho pornoherca Rocca Siffrediho. Odhaľuje veľa nielen z jeho bohatej kariéry, ale rozoberá hercove nadanie a nedávne rozhodnutie úplne opustiť porno priemysel. Rocco Sifredi znamená pre pornografiu to, čo Mike Tyson pre box alebo Mick Jagger pre rock´n´roll: je žujúcou legendou. Siffrediho prezývka „taliansky žrebec", ho dokonale vystihuje – vo svojej viac než tridsaťročnej kariére, nakrútil vyše 1500 filmov. Jeho matka chcela, aby sa stal kňazom, on však svoj život zasvätil inému bohu: žiadostivosti. Siffredi sa vo veľmi otvorenom dokumente úplne odhaľuje a hovorí o všetkom aj za cenu zničenia vlastného mýtu. Rozpráva svoj príbeh, začiatky, kariéru, manželku, deti... a konečne i niečo, čo navždy zmení divákom pohľad na jedného z najslávnejších pornohercov všetkých čias... (Continental film)

dr.horrible

Skvelý dokument. Trochu som sa na začiatku bál, aby to neskĺzlo do  pokryteckých bullshitov (jak keď napr. Lana Rhodes, alebo Mia Khalifa zarobili pornom mnohomiliónové majetky, aby si po rokoch dodatočne uvedomili, jak ich z toho celého vlastne bolelo srdiečko. Peniaze ale vrátiť nechcú. :D). Nie, v Roccovi je podobná iba úvodná scéna. Priznám sa, že som na Sifferdiho tvrďárny nikdy moc nebol, ale sledovať zákulisie je zaujímavé. Vďaka komickej postave je to aj vtipné a úplne najviac ma bavili dialógy/monológy s tou feministickou hardcore herečkou v poslednej tretine filmu. 85% ()

KoRner

Popravde, čakal som viac. Film nemá žiadnu schému a na začiatku vidíme Spieglera ako starého kamoša, avšak v druhej polovici sa s nim zoznamujú. Ďalej nám predstavuje Rocca ako ultraprasiaka, na druhej strane ako dobrého manžela a otca, zatiaľ čo manželku podvádzal aj mimo svojich filmov a synovia, pravdepodobne donútení vystupovať vo filme čítajú svoje výroky z vopred napísaných papierikov. Inak to má pár vtipných scén, Rocco je rodený šoumen a ľuďom, ktorí nikdy nevideli jeho "behind the scenes" možno dá nejaké zaujímavé informácie o pornobiznise. ()

Lukoboss

Ten dokument rozhodně není špatnej, navíc je zajímavej, protože se týká ne úplně všedního tématu. Dá se říct, že jde o jakousi zpověď Rocca, kterej už dnes spíš bilancuje, co zažil, dokázal a udělal, než že by vášnivě o pornoprůmyslu mluvil. Otázkou pak ale je, nakolik je to autentický a upřímný, protože jsou tam občas situace, který jsou spíš "pro kamery". Taky je z toho jasně vidět, jaký (většinou) slečny před ty kamery lezou. Netvrdím, že jsou takový všechny, ale zejména v první polovině uvidíte prototyp naivní, potažmo hloupé, dívky bez znalosti jazyka (angličtiny), která se usmívá, dělá, že je pro to jak stvořená, je celá omámená, když se potká s Mistrem, ale po chvíli jí spadne hřebínek. No, každej svýho štěstí strůjcem, šly do toho dobrovolně, tak o co jde vlastně?! ()

Jizni Tlapa

Zklamání z tohohle Italského hřebce,a to ho mám opravdu rád. Dokument, ale není porno, a tak je nutné více přemýšlet, než jen bezprostředně klátit. Vadí mi, že spíš než sonda do života tohoto polo_boha, je to behind thé scene z různých pornofilmů. Vadí mi ošizená zpověď jeho kolegů z branže a nejvíc mi vadí minimum informací z roccových začátků... absurdně nejlepší postavou je pro mě nakonec bratranec Gabi ()

POMO

Rocco plačúci, konverzujúci so svojimi synmi, i pracujúci. Dobre uchopený, vtipný i vážny dokument s prekvapivou pointou, že “Dirty Anal Kelly” to má v hlave usporiadané viacej než sám Majster (potažmo jeho bratranec Gabi). A že v San Franciscu nesídlí iba Lucasova ILM. Zaujímavá exkurzia do kancelárií, štúdií, áut, domovov a stajní niektorých osobností branže, vrátanie producentského matadora Johna Stagliana. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2016 na Benátském filmovém festivalu. (BMW12)
  • Natáčelo se v USA, Itálii a Maďarsku. (BMW12)