Vesmírná propast

• Rusko Zvjozdnyj razum (viac)

Lidstvo je na pokraji vymření. Zemí se šíří vražedný virus, který vyhubí vše živé. Je potřeba proto co nejrychleji najít nový domov. Pomoci by mohl vědecký program Gemini, v jehož čele stojí vědecký pracovník Steve. Ten dá dohromady posádku a vyrazí společně na vypočítané místo v jiném prostoru. Tam nalezli vhodnou planetu, kde by se dalo žít. Jak tam ale život rozšířit? Jak upravit podmínky? Na to odpovídá pravěká koule, kterou nalezli v jeskyních. Ta má v sobě kód, který tvoří život. Stačí ji přepravit s sebou. Tým tedy podniká cestu, ale objeví se jinde, než byl plán. Má před sebou také planetu, ale není to vytipovaná Tess, kde byly podmínky vhodné pro život. Výpočty ale ukazují, že planeta, před kterou se astronauté objevili, je ještě vhodnější než Tess. Steve proto rozhodne, že na ni vystoupí. Najdou vhodné místo v jeskyni a použijí tam životodárnou kouli. Když se ale vracejí, senzory ukazují, že z koule něco vylezlo a celý proces probíhá jinak. Místo, aby rozšiřoval život, tak ho ničí. Steve se tam musí vrátit a změnit nastavení. To ale nevyjde, kouli totiž hlídá podivný tvor, který začne likvidovat posádku lodi. Trojan, jak mu členové posádky říkají, se dostane do lodi a chce zničit všechno živé. Proto je potřeba rychle vymyslet plán, jak se tvora zbavit. Naženou ho před loď a spálí motorem. Plán vyjde, ale stojí to život několika lidí, za což je Steve u posádky v neoblibě. Velení přebírá Ryan, voják, který má hlídat bezpečnost mise. Steva a jeho vědeckého kolegu Davida separuje a uvězní v místnosti. David je nakažený, netvor ho napadl, ale David přežil. Okamžitě se v něm začíná šířit virus... (TV Prima)

ReichelTomas

To je paráda! Ze začátku super, potom uprostřed se bohužel velké úseky skoro nic nedělo, ale nakonec ten obrat, když např. zjistili kde jsou, to byla bomba! Jenom ty flashbacky byly pěkná nuda, to jsem přeskakoval. PS: Co to je za bludiště, které vždycky řešili, když pracovali se Sférou? Taková směšná blbost :D /90%/ ()

kak2s odpad!

Na začátek - nekoukejte na to, je to vážně ztráta času, to si radši pusťte něco staršího. Film je nudný od svého počátku až do samého konce. Ve chvíli kdy konečně svitne naděje na oživení, utne jí skvělý kapitán neherec svým chováním a je vám už trochu jasné, že z večerní podívané nic moc nebude. Výkony ostatních neherců, jsou pak jen o něco málo tragičtější a po zjištění, že na palubě lodi je emzák můžete dále zůstat chladní, protože ho vlastně až do samotného konce filmu neuvidíte a to Vám po chvilce bude jasné taktéž. Vůbec mi nevadí, když si někdo "vypůjčí" myšlenku či drobný detail z jiného filmu, pokud jí pak smysluplně rozvede a zpracuje. Přestože by se mohl tento film zdánlivě někomu jevit jako originální, tak o originalitě nelze snad ani vtipkovat a hořkou tečkou je to šílené neherecké zpracování. Hlavní zápletka je pak umírající planeta tak trochu vykradená z Interstellaru, sféra potom ze Dne Nezávislosti 2, možná si vzali inspiraci jeskyně z Prometheuse, ale ikdyby ne, tak alespoň trochu toho Aliena tam uvidíme určitě. Aby to však s tím Alienem nebylo tak okaté, tak to bude Robotický Alien, tak proč nevykrást pro změnu Na Hraně Zítřka a pro jistotu Emzáka až dokonce filmu neukázat, filmový kritici to stejně do konce nedaj. Trošku to přiblížit Americkým sladkým koncům a hlavní hrdina, který se celou dobu plete o mimoz. artefaktu najednou ví jak vše funguje a tak si zavolá ženušce 4 mil. let zpět v čase, že nestihne večeři. Řekne jí ať si něco zapíše a pak jí řekne tupou větu, vskutku dokonalá tečka na závěr. Vykradené filmy: Den Nezávislosti 2 (sféra), Alien, Na hraně zítřka, Interstellar ()

Stanislaff

Při čekání na Vetřelce film a seroš jsem myslel, že si čekání zkrátím Projektem Gemini. Vizuálně OK, ale jinak šlápnutí do hovna.  To ale zasmrdělo. ()

Igwar

Film má zaujímavý námet, ale celkovo bohužiaľ nie je žiadnym veľdielom. Odpad to však rozhodne nie je, pozrieť sa to dá. Čo ma zaujalo, je absencia čohokoľvek ruského. Dôvod by mal celkom zaujímal, aj vzhľadom k aktuálnej situácii. Vo filme nie je žiadna azbuka, nápisy a texty na displejoch sú v angličtine, žiadne ruské vlajočky, insígnie, postavy s ruskými menami. Postavy majú anglicky znejúce mená a herci hrajú v angličtine a nejde o predabovanú ruštinu.Schválne som to pozorne sledoval a v mnohých prípadoch je úplne zrejmé, že herci vyslovujú priamo anglické slová. Ak je tam dabing, tak možno kvôli akcentu hercov alebo podobne. ()

pantokrator odpad!

Námět otřepaný, děj nesmyslný, scénář snad psalo desetileté dítě, dialogy na úrovni bolševických sci-fi z padesátých let (nekecám, dost jsem jich přečetl). Že to je ruský film jsem zjistil až dodatečně, takže nehodnotím na základě předsudků. ()

Leira

Před spuštěním jsme se nepodívali na csfd. Chyba. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsme film vypnuli v půlce. Ne, netušili jsme nic o produkci. Naopak, mysleli jsme, že se jedná o loňský hollywoodský trhák.  Je potřeba obšírnějšího komentáře? ()

Hansolo35

Vizuál je pěkný, ale po pár desítkách minut sledování mi to přišlo "volajaké čudné". A ono je to ruské. To vysvětluje mnohé. Málokterý ruský film má dobrý scénář. Trochu mě zmátla ta černoška. Už i rusko má nařízeno mít v posádce ženu a černocha? Tady to sloučili dohromady. ()

vrch07256732

Ono to by nebolo zlé, len je to na ten ruský poeticko zdlhavy spôsob vhodný skôr do beletrie ako na plátno. Z druhej strany - zase typické pre Rusov - výprava,efekty kulisy - na tom si dali záležať ()

io.

Horor!? Dělají si srandu? ... No, vlastně to byla hrůzostrašná nuda, to je fakt. Efekty pěkné, ale to je asi tak všechno. ()