Přírodní vědy

(festivalový názov)
  • USA Natural History
Rakúsko, 2014, 77 min

Tak trochu jiná výprava do vídeňského přírodopisného muzea, která diváka neponouká k obdivnému prohlížení exponátů. Čtyřiapadesát přitažlivých, ale v zásadě obyčejných statických záběrů vede namísto toho k revizi vnímání filmového obrazu i způsobu, jakým nahlížíme historii. (MFF Karlovy Vary)

asLoeReed

Fenomén současných "muzejních doku-esejí" v čisté obrazivé metodě - vedle Museum Hours, National Gallery či Velkolepého muzea již (s)prostě nenávodné, klidné, jako by po zavírací době, kdy se místnosti i archivní sklady tiše vyprazdňují (pustý sál při projekci proto není vůbec na škodu). Neměl jsem čas vidět (v KV) celé, ale stojí za to se nenechat od návštěvy odradit, alespoň na chvíli. ()

honajz2

Výprava do muzea, directed by James Benning. Dlouhé záběry chodeb a exponátů, z nichž polovina je něčím zajímavá a má svoji "hloubku", ale ta druhá je přesným opakem. Celkově z toho tedy vychází průměr, tudíž 3*. Ale je zajímavé vidět Bennigovy záběry v interiérech. Btw, všiml si taky někdo podivné figuríny s prasečí hlavou? ()

billyador odpad!

IFFKV jestli si z nekoho chcete udelat "dobry den", poslete ho na tuhle hovadinu... tvurcum, kteri neudelali vubec nic, proste jen prenaseli kameru mezi strojovnou a skladem exponatu, zapnuli a sli na cigo, bych dal verejne prospesne prace, aby odcinili ztraceny cas stovek lidi, kteri si to z nejakeho duvodu vybrali ke shlednuti.. z drahomiry nakonec utekli vsichni az na asi 10lodi, ktero v sale regulerne zachrápli... odpad nejhrubšího zrna ()

jochanan

50th IFFKV Zajímavá sonda do zákulisí přírodopisného muzea. Jednotlivé scény, ač jsou statické, jsou perfektně promyšlené a jejich kompozice nabízí člověku v pravdě originální pohled na historii i přírodní vědy. Scéna s ptákem ležícím na rozpraskaném linoleu, medvědi v depozitu, pitva chameleona, ale i žebříky, sklad nápojů pro bistro nebo kanceláře. To vše skládá dohromady geniální píčovinu, kterou v podstatě asi nejde dokoukat. I tenhle komentář píšu ještě v kině, protože už 3 minuty tam frčí záběr na schodiště, pred kterým jsou kanystry s nějakými chemikáliemi. Na druhou stranu jsem chvílemi slzela smíchy, protože akční záběr v podobě zvonícího telefonu už byla nad moje síly. Ale jak konstatoval kamarád, který to zabalil ještě dřív než já (zbytek těch pár statečných v kině stejně spalo), "mainstream to teda není". ()