Charlie (Eddie Murphy) a Phil (Jeff Garlin) sú natoľko pohltení svojou prácou v prestížnej reklamnej agentúre, že sa nevedomky pripravujú o všetky rodičovské radosti. Potom čo prepadne ich reklamná kampaň na cereálie s príchuťou zeleniny, sú obaja prepustení, čo okrem iného znamená, že už si nebudú môcť dovoliť drahú starostlivosť o svoje deti v exkluzívnej Chapman Academy. Tá je vedená prísnou slečnou Gwyneth Harridan (Anjelica Huston). Po bezvýslednej snahe o nájdenie zamestnania, dostane Charlie šialený nápad. Pokiaľ sa s Philom dokážu starať o dve deti, prečo by ich nezvládli rovno desať? (TV Markíza)

Ryuuhei

Naprosto pohodová komedie, kde nesmíte zapínat vaše případné intelektuální mozky, jinak budete mít plná ústa řečí, jako zdejší většinové osazenstvo. Neměl jsem problém ani se sympatickým obsazením, ani s jednoduchým příběhem, kde dobro zvítezilo nad zlem, resp. to, na čem skutečně záleží nad tím, na čem nezáleží. ()

ELDoctorow

Vzhľadom na tie zločiny proti ľudskosti, čo Eddie Murphy točí, s pár výnimkami, posledných asi dvadsať rokov a kvôli ktorým by mal stáť po boku Karadžiča pred Haagskym tribunálom, je toto nakoniec vcelku slušné a pozerateľné. Toho milujúceho otca rodinu mu bez všetkého verím a ako rodinný film je to taký neurážajúci priemer, po ktorom som sa dokonca ani necítil špinavý a zneužitý, čo je pri Murphyho filmoch v ostatných rokoch nemenným pravidlom. ()

Dudek

Docela překvapivě nemám s touto komedii nějaký větší problém, nelíbily se mi tak maximálně dvě tři situace, ale zbytek celkem ušel. Neříkám, že je to bůh ví jak zábavné, to určitě ne, ale v poslední době jeden z nejlepších kousků komedii nižší sorty. Eddie Murphy sice za svými velkými rolemi dost zaostává, ale odvádí slušný standart, který lze označit za dostačující. Samozřejmě má na to nadzvednou film o stupínek výše, ale ačkoli se tak nestalo nebudu se tím dále zabývat. Klasická šablona tohoto typu komedií zůstává však bohužel neporušena, což je vzhledem k možnostem asi zklamání největší. Vytíkat přílišné moralizování asi nemá cenu tak se posuneme zase o blok dál. Příjemným kladem je Ben (Khamaki Griffin), který sice ani nebude mít zářnou budoucnost, ale v tomto filmu hraje velice přesvědčivě a splňuje do posledního puntíku všechny své úkoly. Chlapeček Flash Gordon a jeho pozdější odstrojení je také zábavné, stejně tak jako příjemná vsuvka pro fanoušky Star Treku. Na druhou stranu tu však máme kupu podprůměrného humoru, který však - vyjma toho fekálního? - děti rozhodně pobaví. Celkově slabší průměr, u kterého příjemné odpoledne stráví spíše ti mladší diváci... ()

Stanislaus

Doma stále máme Bláznivou školku na originální VHS a pamatuju si, že už tenkrát na mě tento film působil spíše podprůměrným dojmem. Samotný námět není vyloženě tak špatný, jeho zpracování je však poněkud unylé, což nezachrání ani solidní výkony Murphyho, Zahna či Huston. Jeff Garlin mi tehdy stejně jako dnes přišel jako herec/komik hodně špatný. Samotná dítka jsou vesměs po čertech protřelá cháska a ponaučení o důležitosti rodiny je sice milé, ale v tomto případě celkem lacině naservírované. Lepší dvě hvězdičky! ()

Slarque

Eddie Murphy není vrcholně trapný jako třeba v Zamilovaném profesorovi 2, aneb jak málo občas stačí ke spokojenosti. Problém ovšem je, že tahle komedie je až překvapivě málo vtipná. Navíc daleko přesvědčivější než dospělí herci jsou v tomto případě jejich malí dětští kolegové (a z dospělých jednoznačně Steve Zahn). ()

• V závěrečných titulcích se objeví vzpomínka na producenta a herce Jacka Brodskyho, který zemřel v roce 2003. (SONY_)
  • Natáčení filmu probíhalo v Los Angeles, Glendale, Pasadeně a filmových studiích 20th Century Fox. (Cheeker)

Indické plány M. Douglase

Indické plány M. Douglase

25.01.2005

Michael Douglas se dal slyšet, že se hodlá podílet na produkci filmu RACING THE MONSOON, natočeném výhradně v prostředí Indie. Sám si chce v dobrodružném snímku samozřejmě také zahrát. Douglas… (viac)