Bláznivý tábor

• Česko Bláznivej tábor (viac)

Otcovia Charlie Hinton (Cuba Gooding Jr.) a Phil Ryerson (Paul Rae) v tom sú až po uši. Leto sa blíži, finančné problémy narastajú a nakoniec to dopadne tak, že spolu prevezmú letný tábor Driftwood, kam kedysi chodili ako chlapci. Nemajú na to obdobie síce najlepšie spomienky, ale pokúsia sa Driftwood zachrániť. Na opačnom brehu jazera totiž stojí tábor Canola s perfektným vybavením, kde sú nielen deti z bohatých rodín, ale navyše ho vedie Charlieho dávny nepriateľ Lance Warner, ktorý ho v detstve tyranizoval. Driftwood je však v dezolátnom stave po všetkých stránkach a Charliemu nezostáva nič iné, než povolať na pomoc svojho otca, vojaka. Po rokoch síce medzi nimi panuje napätie, ale nastal čas, keď je treba dať do poriadku úplne všetko – i vzájomné vzťahy. (TV Markíza)

Paity

Mám Cubu Gooding Jr. rád, ale v posledních letech je to děs běs co tenhle čokoládový chlapík převdádí. Bláznivej tábor je toho dalším (kolikátým už) důkazem. Opět natočeno naprosto šablonovitě o tom, jak se někomu nedaří, děti si dělají co chtějí a nejspíš proto nikdy nevyhrají, pak se s příchodem "generála" vše obrátí a padouši dostanou co proto. Ach jo, kolikrát ještě, Cubo.... ()

Bauer

Typická komedie, ve které se vyskytuje Cuba Gooding Jr.!!! Naprostá blbost bez špetky napádů, vtipu a akce. Nuda! Příšerné herecké výkony. Hrozný děti. Jedno je buď strašně přemoudřelé, druhé se v noci počůrává a třetí je idiot, který hraje jen videohry a mohl bych počítat do 7 táborníků, nebo kolik jich tam bylo. Největší růšivý element pro mně ale byla Tamala Jones, která mi vadila už v seriálu Veroničiny svůdnosti. Prostě hrozná! Ale vraťme se zpět k filmu. Další komedie, jenž poukazuje na to, jak mohou vyhrát chudí (hrozný nemoderní tábor) nad bohatými (skvělý moderní tábor s U-rambou, motokárama atd) a to dělá z této komedie něco tak předvídatelného, že již po pěti minutách máte jasno, o co všechno půjde a jak to dopadne. Navíc, vtipné scény měli být vtipné, ale nejsou vtipné ani trošku. Bláznivej tábor je právem na IMDB mezi 100 nejhoršimi filmy a za ten příšerný scénář by to i zde měli být mezi nejhoršími filmy. Zbytečná komedie!!! ()

Nach

Bláznivý tábor staví na plejádě komických, fekálních klišé scén s dětmi, které již dávno ztratily punc originality i vkusu. Tamto dítě se počůrává, toto blinká, tenhleten člověk zase zabíjí hmys prdy - a tomuhle se mám celých těch 85 minut smát? Herecké výkony jsou často podprůměrné, o scénáři ani nemluvě a to samé o režii. Celkově se jedná o velice slabou komedii bez špetky snahy o to být originální. Jediné plus a tu jednu hvězdu si zaslouží finální olympiáda, která hranici vtipnosti trochu pozvedne, ale i tak příliš málo a navíc příliš pozdě, než aby to zachránilo celý tento film. 40% ()

draggo odpad!

Dokonalé ztělesnění toho nejodpornějšího hnusu. Typická americká rodinná komedie,jejíž vtipnost spočívá v prdění, zvracení a tak podobně. A zároveň to není dotažené do takové míry, že by to mohlo být i zvráceně vtipné (Disaster Movie). Takže ve výsledku naprosto nesnesitelná příšernost plná nesympatickejch harantů, naprosto hrozných nevtipných scén a samozřejmě s odpudivě moralizujícím koncem o usmíření s tatínkem. Po shlédnutí jsem měl nutkavou potřebu strávit delší dobu ve sprše, jelikož jsem si připadal, jako bych 85 minut plaval v žumpě. /0% a odpad!/ ()

Jirkacek

Snímek Bláznivej tábor jsem si nedlouho po jeho natočení v roce 2007 koupil na DVD a strčil jej doma do šuplíku na několik let. Teprve 12 let od jeho vzniku jsem se rozhodl na něj podívat, ohodnotit jej a napsat k němu komentář. Doufal jsem v dobrou zábavu, jelikož hlavní roli v této komedii hrál můj oblíbený komik Cuba Gooding Junior, který zde ztvárnil Charlieho Hintona. Ten spolu s kamarádem Philem Ryersonem na konci školního roku uzavíral už druhou úspěšnou sezónu školky, ve které se o děti starali tatínci. Jednoho si Charlie udělal se svým synem Benem výlet do přírody nedaleko města a zavítali také do moderního letního tábora Canola na břehu jezera, do něhož malý černoušek chtěl strávit prázdninový čas. Jenže jeho otec byl zásadně proti, jelikož jako malý kluk zažil největší ponížení právě na letním táboře Driftwood, když v táborové olympiádě proti táboru Canola minul štafetový kolík. A nikdy se nevzpamatoval z traumatu způsobeného krutými posměšky táborníka z Canoly Lanceho Warnera a kritikou přísného otce Bucka. Pokračovali v jízdě až do přilehlého tábora Driftwood, jehož majitel se jej zrovna chystal zavřít pro nedostatek financí a nezájem dětí. Charlie se s kamarádem Philem rozhodli do rozpadajícího tábora investovat své peníze a přes léto provozovat místo školky. Hned první den se však i přes Philovu a Daleovu pomoc stává pohromou a druhý byl ještě horší, protože z původních třiceti táborníků se do tábora vrátilo jen sedm, včetně Bena. Rázem bylo po plánu vydělat díky dětem na provoz tábora a to bylo potřeba jej radikálně opravit. Bylo potřeba pomoci i s programem pro oněch 7 dětí, s čímž pomohl otec Charlieho, což byl armádní plukovník. Jeho zkušenosti se hodily, protože Driftwood byl napaden sousední Canolou, kterou vlastnil a provozoval Charlieho úhlavní nepřítel z dětství Lance Warner, který s potěšením vyzval Driftwood k jubilejní třicáté olympiádě. Byl jsem zvědav, jak to nakonec vlastně dopadne a co se všechno ještě během té doby stane, ale bohužel se závěrečnými titulky jsem zjistil, že jsem se za těch 85 minut moc nezasmál. Cuba Gooding jr. se sice snažil, ale celé mi to připadlo jakési těžkopádné, občas až nechutné a bez nápadu. Tak nějak jsme se společně doplácali až ke konci a já měl jasno - DVD půjde z domu ! Komedie Bláznivej tábor mne tedy zklamala a proto jí uděluji pouze dvě táborové hvězdy **. ()

• V roce 2007 byl snímek oceněn Zlatou malinou pro nejhorší prequel, remake, rip-off nebo pokračování. (Pepinec)
  • Film měl jít původně rovnou na DVD, ale testovací publikum zaujal, a tak se studio rozhodlo promítat ho i v kinech. (HappySmile)
  • Do kin doručeno pod falešným názvem "A Winning Group" (Vítězná skupina). (HappySmile)