Goliáš

• USA Goliath (viac)
USA, (2016–2021), 27 h 17 min (Minutáž: 38–65 min)

Billy Bob Thornton, Tania Raymonde, William Hurt, Maria Bello, Olivia Thirlby, Sarah Wynter, Ever Carradine, Nina Arianda, Molly Parker, Damon Gupton (viac)

Americký seriál přináší příběh Billyho McBridea (Billy Bob Thornton), někdejšího špičkového právníka, který v současnosti tráví většinu dne v barech, ale nechá se přesvědčit, aby se ujal případu, jenž byl odložen jako sebevražda. McBride se kauzou začne blíže zabývat, aby zjistil, že se dostal na stopu něčeho velkého, něčeho, co ho může postavit proti jeho bývalé právní firmě a co může ohrozit nejen jeho, ale i jeho nejbližší... (Necrotongue)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (27)

Štěstí roste ze země (2019) (S03E02)

Možná příliš předbíhám (ale doopravdy si to nemyslím), ale mám neodbytný pocit, že sleduji zatím nejslabší řadu seriálu. Pravda, místy je to Goliath tak, jak ho znám (nechybí atmosféra napětí i humor), místy je to ale mysticko- halucinoidní podivnost a chvílemi jsem se i lehce nudil, a to se mi zatím u Billyho Mc Bridea nestalo. ()

Dobré ráno, Centrální údolí (2019) (S03E03)

Už to vypadá tak, že tvůrci ve třetí řadě definitivně opustili kurz, který nastavili v obou předchozích sériích, vykašlali se na vymazlené právní intriky, pro něž většina lidí právníky miluje, a pustili se do budování jakéhosi mysteriózního příběhu, v němž by evidentně chtěli mít pořádnou dávku napětí, ale v této snaze hanebně selhávají. 3*- ()

Kruh se uzavírá (2019) (S03E04)

A takový to býval fajn seriál... Nevím, jak bych mohl svůj komentář ke čtvrté epizodě uvést lépe než tímto povzdechem. Tvůrci vytvořili v podstatě úplně zbytečnou epizodu; pozorný divák si totiž jistě podstatné věci domyslel už z předchozího děje, zatímco ty nepodstatné záležitosti jsou definovány už slovem nepodstatné. Kdybych se čtyřicet minut povaloval v posteli a zíral do zdi, využil bych tuto dobu zhruba stejně účelně. ()

Argus 2: Aréna (2019) (S03E05)

Pátá epizoda byla proti předchozímu dílu přece jen o něco málo lepší, nadšený jsem z ní přesto nebyl ani náhodou. Konfrontační scéna mezi Antonem a Stephanií byla jednoznačně na pěst a neustále se opakující halucinační stavy Billyho McBrida jsou pro mě fakt otravné. Opravdu se těším, až tahle řada skončí. 3*- ()

V čele (2019) (S03E06)

S Goliathem, na jakého jsem si zvykl v průběhu předchozích dvou sérií, jsem se už rozloučil, protože jsem realista, a je mi tedy jasné, že se scénáristé před tím, než dají dohromady děj další epizody, sejdou v kasínu, kde jim Joe Littlecrow pokaždé připraví nějaký zážitek s kalumetem. I přesto šlo o nejlepší ze čtyř posledních dílů a nejvíc mě těší, že už zbývají jen dva. ()

Vědomý rozchod (2019) (S03E07)

Ve chvíli, kdy už jsem od třetí série vůbec nic nečekal, přišli tvůrci seriálu s epizodou, která mi dala zavzpomínat na jejich lepší momenty. V tomto případě se vykašlali na halucinace i mystiku, pustili se do pořádné soudní přetahovačky, a najednou to zase mělo šťávu. ()

Oddíl radosti (2019) (S03E08)

Scénáristé se zřejmě při psaní předchozí vydařené epizody úplně vyšťavili, protože se opět vrátili ke slabšímu standardu, který mě provázel po většinu třetí řady. Jakoby nestačilo, že děj osmého dílu neměl takový náboj jako předchozí část, ještě došlo i na téměř pohádkové uzavření několika záležitostí a ke spokojenosti jsem měl dost daleko. ()