Goliáš

• USA Goliath (viac)
USA, (2016–2021), 27 h 17 min (Minutáž: 38–65 min)

Billy Bob Thornton, Tania Raymonde, William Hurt, Maria Bello, Olivia Thirlby, Sarah Wynter, Ever Carradine, Nina Arianda, Molly Parker, Damon Gupton (viac)

Americký seriál přináší příběh Billyho McBridea (Billy Bob Thornton), někdejšího špičkového právníka, který v současnosti tráví většinu dne v barech, ale nechá se přesvědčit, aby se ujal případu, jenž byl odložen jako sebevražda. McBride se kauzou začne blíže zabývat, aby zjistil, že se dostal na stopu něčeho velkého, něčeho, co ho může postavit proti jeho bývalé právní firmě a co může ohrozit nejen jeho, ale i jeho nejbližší... (Necrotongue)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (27)

Série 1 (2016) (S01)

K první sérii jsem se dostal úplnou náhodou (veškeré díky patří Blerontinovi), první epizoda mi připadala trochu rozpačitá, ale pak jsem se do něj totálně ponořil. Vnímám ho jako vynikající drama s prvky thrilleru o boji partičky zoufalců okolo Billyho McBridea (Billy Bob Thornton) proti téměř všemocné zbrojařské korporaci, zastupované právní firmou jeho životního nepřítele Donalda Coopermana (William Hurt). Sezóna měla téměř po celou dobu výbornou atmosféru, obsahovala řadu záludných twistů a velmi slušné až vynikající herecké výkony. Trochu mě zklamal závěr soudního procesu, naštěstí to nebyla poslední scéna a úplný závěr vyzněl daleko lépe. Určitě musím vyzvednout i soundtrack a výborné provedení úvodních titulků. ()

O myších a lidech (2016) (S01E01)

Po první epizodě si nejsem úplně jistý,jestli jde o drama,první díl na mě spíše působil jako thriller.Základní dějová linie je tradiční,z údajné sebevraždy se vyklube něco víc,velká firma si drží nade všemi kontrolu výhrůžkami a penězi,prostě je to málo objevné.Ohodnotil bych za běžných okolností třemi hvězdičkami,ale to by nesměl být Billy Bob Thornton tak dobrý,ještě jsem neviděl film nebo seriál,který by díky němu nebyl o hvězdičku lepší. ()

Pýcha a předsudek (2016) (S01E02)

Druhá epizoda se vyloženě povedla,věci se daly do pohybu,William Hurt už se jen tak nepovaluje v koutě a začíná ukazovat,kdo je tady ten opravdu zlý v pozadí,Billy Bob Thornton je ve své roli tak nechutně přirozený,že to musí u jeho kolegů vyvolávat pocit méněcennosti a děj mě začal bavit tak,že bych nejradši dorazil zbylých šest epizod na jeden zátah,ale jsem jenom člověk.Tak trochu.Mimochodem závěr druhé epizody byl drsně dramatický,chválím! ()

Hra (2016) (S01E03)

Teprve ve třetí epizodě došlo v seriálu k odklonu od thrilleru a k přechodu k dramatu spolu s přesunem děje do soudních síní.Na základě tohoto dílu mi připadá,že je náš právní systém proti americkému procházkou růžovým sadem.Každopádně je jisté,že mě děj pěkně vtáhl a až do závěrečných titulků mě nepustil. ()

To je Donald (2016) (S01E04)

Čtvrtá epizoda plynule rozvíjí děj předchozích dílů,Billy Bob Thornton mě fakt baví v každé scéně,ve které se objeví,čím dál víc se prosazuje i Molly Parker,která je krásně záludná,ale závěr ovládl William Hurt,doufám,že závěrečnou scénu dostanu před spaním z hlavy,jinak to vidím na slušnou noční můru. ()

Kryj si záda (2016) (S01E05)

Výborná epizoda s parádně temnou atmosférou,asi to bude tím,že můžeme častěji zavítat k Donaldovi Coopermanovi,který sedí ve své kanceláři jako obzvlášť ošklivý pavouk ve své pavučině.Čím dál víc se mi líbí propracovanost jednotlivých postav i to,jak se po pronesení jediné věty mění nálada celého dílu.Už se těším na další! ()

Pod palbou (2016) (S01E06)

Je zajímavé,že si seriál od druhého dílu udržuje tak vysokou kvalitu,první epizoda na mě působila rozpačitě,teď mi zbývají do konce dva díly a už jsem z toho nervózní,protože jsem si seriál krajně oblíbil.Souboj mozků McBride vs Cooperman je parádní a je vidět,že si ho Billy Bob Thornton i William Hurt pěkně užívají. ()

Kráska a zvíře (2016) (S01E07)

Předposlední díl je za mnou a já,kupodivu,pořád nejsem zklamaný.To si nestěžuji,naopak jsem příjemně překvapen.Bál jsem se,že se s blížícím se koncem scénář tvůrcům "vytrhne z rukou" a bude se zběsile řítit k závěru,který se rychle a nelogicky odbude a hurá,budeme v cíli,jak se často stává,ale nestalo se tak.Viděl jsem výbornou epizodu s perfektní atmosférou a parádními hereckými výkony,i když musím uznat,že Billy Bob Thornton a William Hurt jasně dominují. ()

Občané, spojte se (2016) (S01E08)

Výborně i závěrečná epizoda si udržela od druhého dílu pečlivě budovanou atmosféru,došlo k několika pěkným zvratům v procesu,Donald Cooperman vypovídal před soudem a úplný závěr seriálu mě potěšil,protože nešlo o typicky americkou slaďárnu,zůstal v něm lehce depresívní nádech a to mě baví. ()

Série 2 (2018) (S02)

Jsem rád, že jsem druhou řadu seriálu viděl, protože jsem se u ní dobře bavil, tvůrci nepřišli s jedinou nudnou epizodou a Billy Bob Thornton byl tradičně ve skvělé formě. Přesto na mě celá záležitost nezapůsobila tak jako první série. Po dvou řadách mohu taky zodpovědně prohlásit, že bych si nepřál, aby mě před soudem zastupoval někdo jako Billy McBride; jasně proces by pro mě zřejmě dopadl skvěle, ale... ()

La Mano (2018) (S02E01)

Start druhé série se tvůrcům vcelku vydařil, a přestože šlo o klasický úvod do problematiky spojený se seznámením se s novými postavami, mohl jsem své tradiční zahajovací hodnocení o hvězdičku vylepšit, protože mě příběh začal hned od počátku bavit a Billy Bob Thornton je sázkou na jistotu. ()

Politika (2018) (S02E02)

Druhá epizoda navázala svou kvalitou na první díl, takže jsem mohl být opět spokojen, protože jsem se znovu mohl bavit, aniž bych přemýšlel nad tím, co bude třeba udělat na zahradě. Jedinou záležitostí, která mi moc neseděla, byl Billyho nový vztah- tohle na mě působilo fakt podivně. ()

Čerstvé květiny (2018) (S02E03)

Opět hodnotím čtyřmi kousky, i když si uvědomuji, že je to z mé strany nudné a předvídatelné, ale tvůrci seriálu zjevně našli standard pro druhou řadu, a jelikož na mě jednotlivé epizody působí stejným dojmem, nemůžu nic měnit. Jen jsem velice rád, že si seriál zatím drží svou úroveň, přestože mě první série dokázala víc vtáhnout do děje. ()

Alo (2018) (S02E04)

Děj čtvrté epizody mě několikrát lehce zarazil, ale i tak zůstává pravdou, že jsem se po celou dobu slušně bavil a rozhodně mi ani na chvíli nehrozila nuda. Faktem je, že mě velice velmi baví takové to úsporné herectví Billyho Boba Thorntona, který bez zjevné námahy přesvědčí diváka o veškerých emocích hrané postavy. Znám několik herců, kteří by si měli v rámci domácí přípravy pouštět jeho filmy, možná by pak před kamerou tak krutě nepřehrávali... ()

Kdo je Gabriel? (2018) (S02E05)

Pobavil mě už vydařený animovaný úvod epizody, a tahle dobrá nálada mi vydržela až do konce, protože tvůrci zase jednou vytvořili parádní směs intrik a podrazů, a mě sledování takových záležitostí baví mnohem víc, než průvodce životem a dílem nějaké "mirkodušínovské" osobnosti. ()

Dvě Popelky (2018) (S02E06)

Šestá epizoda měla své mouchy, o tom nemůže být pochyb, ale tentokrát jsem se rozhodl nechat připomínky stranou a raději jsem přitlačil na hodnocení, protože události tohoto dílu byly pro vývoj druhé série extrémně důležité. Za mě šlo o vydařenou záležitost. ()

Diablo Verde (2018) (S02E07)

6thSun to přesně vystihl, celá komorně- konverzační pasáž, která zabrala notný kus sedmé epizody, to byla jasná tarantinovka:-) Často u seriálů kritizuji díly, které odbočí mimo hlavní dění, aby nakonec fungovaly jen jako "vata", aniž by byly pro příběh jakýmkoli přínosem, a bál jsem se, že tohle bude přesně ten případ. Naštěstí jsem se nemusel bát dlouho, protože mi rychle došlo, že jsem narazil na nejlepší epizodu druhé řady (alespoň pro mě určitě). ()

Svázaný jazyk (2018) (S02E08)

I přes přidělené čtyři kousky musím připustit, že mě finále druhé série trochu zklamalo (zvlášť potom, co jsem se namlsal u předchozí epizody). Já tedy netvrdím, že by osmý díl neměl hodně vydařené pasáže, byla tady ale i místa, která mě příliš nepotěšila, a celek na mě působil tak nějak nepřesvědčivě. No, hlavně že nedošlo na pohádkový konec. ()

Série 3 (2019) (S03)

Třetí řada seriálu pro mě byla tou zatím jednoznačně nejslabší. Těšil jsem se na novou právní bitvu plnou intrik a manipulací, namísto toho jsem dostal jakousi zvláštní podivnost, která se mě opakovanými návraty k halucinacím snažila přesvědčit o tom, že vrány nejsou, čím se zdají být. Poprvé jsem se u tohoto seriálu místy nudil, a to jsem tedy opravdu nečekal. Škoda. ()

Propad půdy (2019) (S03E01)

Úvodní epizoda třetí řady byla... zvláštní. Celá ta záležitost odstartovala přímo epicky, znovu mě pobavilo, jak Billy McBride slušně (ale neodbytně) získává potřebné informace, příliš jsem ale nepochopil, proč tvůrci zakomponovali do děje téměř paranormální aktivity a halucinace (či vize)- to mě příliš nebere. ()