Goliáš

• USA Goliath (viac)
USA, (2016–2021), 27 h 17 min (Minutáž: 38–65 min)

Billy Bob Thornton, Tania Raymonde, William Hurt, Maria Bello, Olivia Thirlby, Sarah Wynter, Ever Carradine, Nina Arianda, Molly Parker, Damon Gupton (viac)

Americký seriál přináší příběh Billyho McBridea (Billy Bob Thornton), někdejšího špičkového právníka, který v současnosti tráví většinu dne v barech, ale nechá se přesvědčit, aby se ujal případu, jenž byl odložen jako sebevražda. McBride se kauzou začne blíže zabývat, aby zjistil, že se dostal na stopu něčeho velkého, něčeho, co ho může postavit proti jeho bývalé právní firmě a co může ohrozit nejen jeho, ale i jeho nejbližší... (Necrotongue)

Recenzie používateľa ER k tomuto seriálu (3)

Goliáš (2016)

Další seriál,který jen potvrzuje, že film má na kahánku. S velkou pečlivostí tvůrci míchají střípky z amerického práva s prvky z osobního života a dění kolem korporace tak,aby z nás nedělali experty na zákony a pozornost se mohla upnout na podstatu dění okolo. K tomu patří i osobní rivalita dvou ,kdysi partnerů, velké právnické fy,která všemu dodává ten správný punc dramatu. Tady však tvůrci použijí na můj vkus příliš "okatý" přístup ala právník na dně,vs. právník na vrcholu,ale aspoň to vyšperkovali "ožehnutou" tváří Williama Hurta (skvostný výkon). Ale není se co divit, jelikož charakter seriálu je pojat jako Goliáš proti Davidovi,přičemž si seriál po celou dobu drží odstup od prvoplánových scén a vše se podřizuje přirozenému projevu, kde dominuje B.B.Thorton a jeho parta. Ale, jak píšu již na úvodu, je tu ze všeho něco,takže nic bombastického fakt nečekejte (např. třeskuté finále v soudní síni),tady se hraje více na strunu civilnosti,ale ta vše obsahující kompaktnost vás nakonec dostane. ()

Série 2 (2018) (S02)

I druhá řada si ponechává atributy první série,byť odlišnosti se dají najít,ale tentokrát tu chybí ta tenze,která byla mezi hlavními rivali (Hurt/Thornton). Dramaticky to šlape, Thornton září,přesto mně to nevtáhlo tak,jako první série.Možná proto,že tentokrát je tu vícero rovin,které se hůře jako celek vnímají (jeden magor vedle druhého).Teprve dva závěrečné díly to napravují. ()

Série 4 (2021) (S04)

Farmaceutický průmysl a jeho zatajování návykovosti léků. Z toho mrazí. ()