Muž na pravom mieste

• Česko Muž na pravém místě (viac)

Dane Jensen (Gerard Butler) pracuje v prestížnej chicagskej personálnej agentúre Blackridge Recruiting agency ako lovec mozgov a vyhľadáva špičkových inžinierov a pracovníkov na vrcholové technické pozície. Jeho šéf Ed Blackridge (Willem Dafoe) sa chystá do dôchodku a hľadá svojho nástupcu. Bude to Dane, alebo jeho ambiciózna rivalka Lynn Vogelová (Alison Brieová)? Obaja po prestížnej manažérskej pozícii veľmi túžia. Stane sa však niečo nečakané a Danovmu desaťročnému synovi Ryanovi (Max Jenkins) diagnostikujú leukémiu. Dane sa musí rozhodnúť, či sa bude venovať výlučne rodine, ktorá ho teraz potrebuje viac než kedykoľvek predtým, alebo bude kráčať za svojím profesijným snom a bojovať o uvoľnené miesto riaditeľa, čo mu však pohltí všetok rodinný život. (TV JOJ)

Arsenal83

Ako sa z kariérneho hovada stal starostlivý rodinný typ pri využití najťažšej filmovej témy - detskej rakoviny. Našťastie sa nešlo až za hranu, prvým plánom sa nestalo diváka dostať do sĺz z utrpenia, ale scenár si zachoval svoju tvár. Film určite nemá nudnú chvíľku a prináša milé posolstvo, že aj dobrým sa byť vypláca, hoci to vždy má svoju cenu. Inak na obsadenie až prekvapivo zabudnutý film. ()

Spiker01

Jedna z mnoha žánrovek o polepšení se jednoho úspěšného lovce hlav, který na počátku nemá s nikým soucit a až s první rodinnou tragédií přijdou na řadu nějaké emoce. Gerard Butler je v roli uvěřitelný, nemá problém ani s jednou hereckou polohou a člověk se u toho dobře baví a na konci možná prozře k jednoduchému ponaučení. Ale nic více, ovšem vzhledem k dostupnosti filmu a jejímu rozpětí to úplně stačí. ()

kaylin

Jasně, tohle není nijak skvělý film, je hodně předvídatelné, jak to vlastně celé dopadne, ale někdy má prostě člověk potřebu kouknout na takový film, kde se z něj všechno snaží vymačkat emoce. A jasně, je to dáno i herci, kteří vás baví. A mě tihle docela bavili. Pro tu danou chvíli mě snímek nijak neurazil. ()

verbal

Zmrdský dedy Žérár Řiťler (žánr nežánr, i v kanclu zase hraje, jako by s partičkou perfektně depilovaných maskulinních homosparťanů v zádech sveřepě bránil importu perských koberců do Řecka) je bezohledný arogantní čurák, furt jen sedí u pásu, telefonuje, vyjebává s milými a slušnými lidmi a sere na svou katalogovou rodinku, až z toho jednomu z jeho antikoncepčních selhání hemoglobin s leukocyty sežerou RH fucktor. Dedy tedy přestane být zmrdský, bezohledný a arogantní čurák, začne trávit více času s katalogovou rodinkou, pomáhat milým a slušným lidem, načež jde leukémie jeho dárce orgánů jako mávnutím kouzelné kauzality do prdele a všichni jsou šťastní. Přesně takhle by tu měl vypadat obsah téhle urputně patetické, močopudné, prvoplánově hloupé a nudné pičoviny pro kudlanky, naivní predestinační pomatence, životem zklamané staré panny a vyjedené dutiny lebeční, aby soudný heterosexuální divák s alergií na kočičí srst zase nešlápl do hovna. ()

Torgal

Toto malo fakt malú nádej na to, že mi to sadne. Butler chovajúci sa tri štvrtiny filmu ako zmrd + rakovina jeho syna (Vilko Rozboril approves), to bolo na mňa príliš drsné kombo. Objektívne nie je moc čo haniť (ale zas ani nejak extra chváliť), ale tento typ emocionálneho žmýkania sa mi protiví. 5/10 ()