Blue Jay

Amanda (Sarah Paulson) a Jim (Mark Duplass) bývali na strednej škole jedným z najzamilovanejších párov a teraz ich osud privedie po dlhých dvadsiatich štyroch rokoch opäť dohromady, ked' narazia do seba v uličke supermarketu ich domovského malomestečka v Kalifornii. Jim opustil Tucson a vrátil sa po pohrebe svojej matky vypratať dom, v ktorom vyrastal. Prechádza ťažkými časmi a na rozdiel od Amy, ktorej život je zaujímavý a pôsobivý, je stále sám. Cez počiatočný ostych nakoniec obaja spolu skončia v rodičovskom dome Jima, ktorý je však plný nebezpečne nádherných spomienok na ich spoločnú mladosť. (sochoking)

Eldrick

I will always love you... no do píči, to byl zase kurevsky rádoby artovej oplodňovák plnej prázdnejch keců a pohledů bez jakýkoliv chemie ústřední dvojce hipsterů. Aspoň, že to má tu novodobou rádoby uměleckou černobílou digitální kameru, abychom nezapomněli, že to má bejt ART! Málem ze mě vypadlo hovno, který ze mě mělo vypadnout až po ránu! ()

Pedross800

Chvíli úsměvné, chvíli bolestné, do černobíla zabalené a neskutečně vtahující setkáníčko po letech. Od trapných chvilek přes otevřená bolavá srdce až ke kouzelné slzavě úsměvné katarzi. A ten jejich taneček....wauu nádhera, na ten song se vážně se seňoritama dobře tančilo. ()

zsn

A takhle vypadaj zamilovaní... Příjemné na prožitek, ne však na večerní film. Nostalgická divadelní etuda. Scénář na motivy dívčího deníčku. Ztracené mládí. Promarněná šance, ale především - promarněná láska. ()

klukluka

Kdyby se něco takovýho podařilo natočit u nás, tak bych byl asi při hodnocení velkorysejší. Mám pocit, že naši tvůrci na podobně všední témata rezignovali, a pokud se je přece jen pokusí zachytit, vyjde z toho nějaký uječený, afektovaný paskvil. Blue Jay mi přišel uměřený, uvěřil jsem, že přesně takhle by někde mohlo probíhat setkání bývalých partnerů. Moje by to být nemohlo, neodpovídalo to mému naturelu a už vůbec ne povahám mých ex, ale nostalgii, která podobnou situaci umožní, považuji za element, který se v určitém věku/ od určitého věku dostavuje u vysokého procenta lidí, mě z toho nevyjímaje. Jsem za ten film rád, byť si z něj nezapamatuju ani prd, ale beru ho jako pohled klíčovou dírkou na spolužáky, kteří to dali aspoň na chvíli znovu dohromady po třídním srazu. ()

alldo.raine

Chvílemi srdíčko plesá, chvílemi brečíte, chvílemi nedýcháte. A nakonec vše naráz. Perfektní černobílá symfonie o dvou dokonale sladěných taktech. ()

wege

Příjemně civilní a díky tomu i krásně realistické. Nicméně ten konec, zejména ta šokující informace a herectví po něm mi nesedlo a celé to vykreslení filmu mi to snížilo na někde mezi 3 a 4. ()

ostre_pero

Nuž... Silný film. Veľmi silný. Úchvatné lyrické zábery medzi scénami, dychberúca atmosféra, prvotriedna hudba od Juliana Wassa... Takže, o čom to je? Párik zo strednej školy sa stretne v malom meste v Kalifornii, kde sa narodili, bývali a študovali, po 20 rokoch. On stále slobodný, ona vydatá za (už) dôchodcu. Strávia spolu popoludnie, večer, noc. Stane sa vôbec niečo? Čo myslíte? A ako to skončí?... Mark Duplass je nielen vynikajúci herec, ale aj scenárista. Minimalistický film, s napätím a vlastnou atmosférou od začiatku do konca, výborné výkony, nenudil som sa ani sekundu. Odporúčam všetkým, teším sa na ďalšie diela Duplass brothers.. ()

Maratonec

Neskutečná nostalgie s ohromnou dávkou emocí. Sarah Paulson a Mark Duplass brilantní, famózní, přirozený a uvěřitelný...Kde jste byli akademici, když se promítal tento film? Pro mě silnější než jiné ověnčené filmy roku 2016.. ()