Kazoku wa curai jo 2

• Japonsko 家族はつらいよ2 (viac)

Lacike

V dvojke sme sa posunuli o nejaký čas ďalej, ženám narástli dlhšie vlasy, takže vyzerajú krajšie, ale inak je všetko po starom a nikto sa nezmenil. Hlavnou témou je tentoraz staroba a smrť. Keďže postavy som si obľúbil už minule, tak som rád strávil ďalšie dve hodinky s touto famíliou. Znova exceluje dedko, ktorému chce rodina zobrať vodičák, keďže na šoférovanie už prestáva mať reflexie. Trochu zmätený som bol z rodinných záležitostí manželky najmladšieho syna. V jednotke hovorila, že rodinu opustila matka. Teraz to vyzeralo naopak. Trochu trápna bola epizóda s mŕtvolou. Jej odpratanie zo scény zbytočne naťahovali. Takže celkovo o trochu slabšie ako minule, ale stále to stálo za to a teším sa na ďalší diel. 7/10. ()

ScarPoul

Začínam mať tú rodinku rád. Jamada veľmi krásne pracuje z nenásilným humorom. Teraz si uvedomujem, ako som bol zle nastavený pri sledovaný prvej časti. Jamada je už starý pánko ale jeho príbehy majú stále silnú emóciu. Zatiaľ čo prvý bol o zachovaní vzťahov, ktoré vekom pomaly chladnú ( v spleti ukecaných a charakterovo bohatých členov rodiny) tento bol o smrti a zmierení. A bol podaný veľmi pekne. Smial som sa, aj som bol dojatí a čo je dôležité, všetky charaktery sú vykreslené bez najmenšej chybičky. Nevyvíjajú sa, len zažívajú nové veci a ako to už o rodiny, ktorej členovia sú rozdielni býva, robia z nových zážitkov tie najdramatickejšie udalosti. Také pohladenie na dušu. Dal by som si kľudne aj tretiu časť. ()