Ma fan jia zu

• Čína 麻烦家族 (viac)

Film je remake japonské verze filmu Kazoku wa curai jo, která vznikla o rok dříve v Japonsku. Na den svých narozenin žádá manželka svého manžela o rozvod. Celá věc není jednoduchá už proto, že jsou oba penzisté a žijí společně se svými dětmi i vnoučaty ve velkém domě. (ing.man)

ing.man

Divák, milovník asijských filmů, má tady unikátní možnost shlédnout dva úplně stejné filmy a porovnat tak rozdíly mezi japonskou a čínskou verzí. (Zajímavý je i věk režisérů. Lei Huang má 45, Jódži Yamada 86.) Scény jsou z 80% prostě stejné, odlišnosti jsou, ale v některých postavách a pochopitelně v důrazech na dramatické prvky. Čínská verze je o něco delší, japonská zase víc tlačí na humornou strunu. Opravdu mě bavilo sledovat rozdíly ve stavbě, tyhle filmy jsou prostě totožné a některé scény co mohly v Číně víc rozvinout, by prostě v zemi vycházejícího slunce neprošly, z kulturního hlediska by byly nemyslitelné. Pokud bych se měl rozhodnout kterou verzi upřednostím, tak pochopitelně, moje srdce bije pro Japonsko. :) ()