Trpaslík

• angličtina Gnome (festivalový názov)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (7)

Trpaslík (2017)

"Po ulici se nám pohybuje nezletilý negr, z mý ušmudlaný ségry je sexbomb, můj podřízenej zřejmě prohnal kňoura bučinou mojí ženě a já mám místo nosu bambálos. To je skvělý. Do toho nám zmizel jeden důchoďák, někdo tady vykrádá hroby a požírá psy." Lépe než právník Vláďa bych trpaslíkovo řádění nedokázal popsat. Ono to taky nemá cenu, protože je to hrozná hovadina, ale já jsem se při ní dost nasmál. A taky chci slyšet: Máte jedno přání, protože já bych ho nepromrhal za nějakou kravinu. Jen mě teď zrovna nic nesobeckého nenapadá, takže asi taky chci být černočernej motherfucker, protože to mi jako punkrockerovi dává smysl. ()

Pondělí (2017) (E01)

"Moc si honíš péro, až z toho zčernáš." Až mi někdo bude chtít splnit jedno přání, tak rozhodně nechci být černoch z ghetta, kterého všichni respektují, protože já jsem černoch z ghetta, kterého všichni respektují. Vlastně nejsem. Já jsem ten, co paří v garáži na Citrony. To je jedno. V pondělí jsem se zkrátka bavil a hlavní zásluhu na tom měl právník Vláďa, protože pro tyhle arogantní hovada mám na obrazovce velké pochopení a v životě jim provětrávám koule kolenem. ()

Úterý (2017) (E02)

"To, co dokázal svým zčernáním, to je obdivuhodné a já si myslím, že ostatní děti by si z něj měli vzít příklad." Do přízně "neodolatelné" mámy se dá vetřít různými způsoby a tento pokus pana ředitele rozhodně není špatný. Pro mě je však trošku špatná skutečnost, že máma všechny vzrušuje a přitom vypadá pořád stejně. Po synátorově změně vizáže bych zkrátka uvítal, kdyby ho matka následovala, ale nestalo se tak. Škoda. Nakonec mě tedy nejvíc bavil spor o psí exkrementy a doufám, že do to bába Janáčková od Vláďovy právní kanceláře pořádně schytá. Vždyť ta věc má společenský přesah a já bych všechny pejskaře, kteří po svých miláčcích neuklízí jejich výkaly, s chutí vyválel tom, co si nedobrovolně nosím na podrážkách domů. ()

Středa (2017) (E03)

"Vytížený chlapi, jako jsem já, si berou holky, jako jsi ti, aby byly doma a staraly se jim o děti. No a protože já děti nechci, tak máš volno." Právník Vláďa je prostě jedinečný arogant, ale i on tentokrát narazil a to vždycky potěší. Taky mě bavili maminčini nápadníci, odkrývání trpaslíkovy historie a kašovitý děda, který svým parchanstvím patrně dosáhne svého cíle. To je celkem překvapivá záležitost. Ovšem pejskovýkalový spor Kutlák - Janáčková tentokrát nenabral žádné obrátky, připálený Luděk mě hodně štval a Šoural je příliš slabý článek na to, aby si trpaslíkovo přání uměl užít. Zkrátka už bylo líp, ale je teprve středa, tak se to snad do víkendu zase zlepší. ()

Čtvrtek (2017) (E04)

"Péro na ksichtě, to není úplně snový, ale na světě jsou i důležitější věci." Budu se opakovat, ale zparchantělý právník Vláďa je naprosto úžasný zmetek a dědeček se začíná vybarvovat v tom, po kom ty geny Vláďa vlastně má. Jenže tentokrát se k jejich řádění přidává svými rasistickými hláškami i taťka, kapitán Šoural s diskem taky zaválel a jestli by za mnou do sprchy chodily šéfky roztleskávaček, tak asi taky začnu přemýšlet o tom, že chci být černý. Ale spíš ne, já bych chtěl radši něco vznešeného, smysluplného a nesobeckého - třeba výlet na Kokořín s Varelem Frinštenským. ()

Pátek (2017) (E05)

"Zůstaneš v autě, neodolatelná. Ať se z tebe starci neposerou." Pátek je ve znamení hledání trpaslíka, nového ubytování pro důchodce a definice zla. Já si tedy nejsem úplně jist, zda souhlasím s panem Kutlákem v tom, že jezevčík, Stalin a Hitler jsou zlo, protože ten Stalin mi v tom trochu hapruje. Nicméně Džarda Stanek z New York Rangers je vynikající, narušování výuky důchodci má taky něco do sebe a metody dolování informace z dědy taky nejsou špatné. Jenže Jarmila alias Pavlína už mi trošku pije krev, každé setkání s dealerem Zounarem ve mně probouzí chuť na jeho druhé ucho a čůrák (s dlouhým ů) Vladimír je tentokrát mnohem menší svině, než by komediálnost epizody potřebovala. ()

Sobota (2017) (E06)

"My jsme včera spolu lili. On slavil Zdenda narozeniny svý mrtvý starý. Jak jsme byli ožralí, tak jsem mu o tom trpaslíkovi jako dost nakecal." A proto mohla mrtvá Stáňa sežrat jezevčíka paní Janáčkové. Mně se tedy to finále nijak zvlášť nepozdávalo, protože zetlelé důchodkyně mi nezpůsobují orgasmy, ale právník Vláďa mě tradičně pobavil svým "střízlivým" zhodnocením situace i "vyrovnaným" dáváním přednosti důchodcům na přechodu. Jinak jsem rád, že třicetiletá vědecká práce přinesla výsledky - trpaslík není zlý, ale hodný. To se mi hned bude líp spát. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám