Správny policajt

• Česko Správnej polda (viac)

"Změna je život" - to bylo krédo kapitána jihoafrické policie Andre Standera (TOM JANE), neznámějšího bankovního lupiče na jih od rovníku. Poté, co je Stander nucen podílet se na krvavém potlačování nepokojů místních obyvatel, se rozhodne vzepřít systému a dá se dráhu kriminálníka. O polední pauze vykrádá banky, aby loupeže vzápětí jako policista vyšetřil. Nakonec ho ale kolegové dopadnou a Stander skončí ve vězení. Společně s Allanem Heylem a Lee McCallem se mu však podaří utéct. Tři nejhledanější zločinci se vydávají na dlouhou spanilou jízdu po jihoafrických bankách. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Příběh na základě skutečných událostí si všímá především charakteru a počínání kapitána jihoafrické policie a tak dnes velmi očekávanou efektní akčnost a napětí spíše ponechává stranou. Je to proto, aby snímek dovedl diváka k zamyšlení a zvážení jeho rozhodnutí zahodit svoji kariéru a dát se na cestu zločinu. Stander je policista věřící své práci, systému a chytání zločinců. Když je však povolán k zásahu vlivem náhlých nepokojů místních obyvatel a je nucen přihlížet, jak se do nich střílí ostrými náboji, něco se v něm zlomí. A protože ví jak to politicky chodí, rozhodne se systému postavit. Bankám začne odebírat zisky. Prostě se potuluje po Africe a přepadává je. Záhy je z něj národní hrdina. Hrdina pro veřejnost, ne však pro systém. Snímek v podstatě hodně připomíná úspěšný western 'Butch Cassidy a Sundance Kid'. Ano, je to natočeno tak, aby se životopis nestal nudným projevem, a naopak aby film bavil. V ničem se však v žádném případě nepřehání. Film je po filmové stránce vzrušující a zábavný, humorný, místy dojemný až smutný. Jako obvykle je namístě otázka jak věrni byli tvůrci skutečnosti a co si do děje samovolně přidali, aby to mělo jako celek smysl a bylo to vůbec koukatelné. Každopádně je snímek brilantní stejně jako výše zmíněný western. ()

sonoluca

Slibný rozjed bohužel slibuje víc, než ve finále film nabídne. Příjemná retrostylizace a skvělej Thomas Jane každopádně stojí za vidění. Rozhodně však nečekejte žádnou střílečku. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Na to, jak byl jeho život akční a zajimavý, tak film zachytil asi jenom 30% a ještě né správně. Taková "obyčejná" kriminálka. ()

@nthr4X

Po úvodní scéně jsem myslel, že to bude mít úplně jinou dějovou linii. Nápad s poldou vykrádající banky dobrý, provedení bohužel pokulhává a neuškodila by mnohem kratší stopáž, chvílemi trochu nudí... ()

blekekeke

Tak jízda je to slušná, to jo. Jen se mi film motá s "veřejným nepřítelem č.1" a ten byl více surovější, byť tyto dva snímky mají společnou jen jednu věc a to ganstera v hlavní roli. Jinak je Správnej polda v celku propracovaná gansterka ... ()

Sympy

Když člověk vidí takovýhle Film je opravdu rád za to že neplýtval časem na jiný snímek. Chtěl sem dát jen 4 hvězdy ale když vidím že je to tu modré a čtu některé komentáře nemohu tak učinit. Ano film ze začátku nebyl nejlepší,ale když nás vtáhl T.Jane do scény zločinu nabral super tempo a diváka opravdu pobavil. Na rok 2003 prostě úžasný nevim jaký filmy by jste chtěli vy mistři kinologie?? Tenhle film má prostě kurevský GRÁDY !! ()

seweeiks

Takže. Nálepka "Podle skutečné události" je trochu přehnaná. Stander skutečně existoval, ale zvysoka kašlal na systém, pouze využil příležitosti, aby se pěkně obohatil. Odjel do USA a tam si pravděpodobně do dnes užívá plodů své rapsodie, protože ho nikdo na podruhé nechytil. Takže bylo-li to tak (a skutečně bylo, četl jsem tehdejší noviny, protože jsem v JAR žil), změna příbehu znamená jedině to, že vzniknul manipulativní snímek, abychom si museli udělat obrázek o tom, jak "špatný" aparthejid byl. Dvě hvězdy dávám jedině za kameru, protože ve filmu poznávám pár míst, jinak bída. ()

mr.bollywood

skvělý film. dle skutečných událostí. no až na ten konec ten byl jiný. kdo chce a umí anglicky na wikipedii si může vyhledat celý příběh. každopádně stander musel být ale týpek. nedoporučuju na to čumět s dabingem !!! ()