Polda

TV spot 5
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Peabody k tomuto seriálu (4)

Série 4 (2020) (S04)

Bez mušení přiznávám, že mne to baví a že Polívka mne velmi mile překvapil. Jasně, krimi to moc není, ale jsou tu výborné figury, Vyorálkův Mráz, hospodská, oba hlavní (nečekal jsem, ale fungují spolu). Kolesárová je pěkná a dokonce ani Pavelka, kterého obvykle nemám moc rád, není špatný, proti Prachařovi ve Specialistech je výborný. Ještě měl pan režisér obsadit manželku. Celkově je to prostě chvíle uvolnení a pobavení a to je dneska cenné. ()

Křídla spravedlnosti (2024) (S06E01)

řekl bych standard, možná o malinko více vtípků než je nutné. Hodně pomohlo zasazení do natáčení krimiseriálu, budu se muset podívat podruhé, jestli mi něco neuteklo. Kde je ukryt vražedný nástroj bylo jasné od okamžiku, kdy se ta puška na zdi objevila, ale na tohle se nedívám se ženou proto, abychom oceňovali sherlockovitost. Matásek s Polívkou jsou dobře sladění, Orozák jako šéf není špatný nápad, Mráz tady obzvláště perlil, jedině u producenta jsem si říkal že nejsou herecké geny vždy dědičné. ()

Odpal (2024) (S06E02)

ale tak člověk se pobaví, zápletka je nepodstatná a žáby rulez. Matásek i Polívka spolu ladí, Orozák je k tomu docela dobrý. jen zajímavé, jak poslední díl Specialistů i toto pracuje  otřepaným motivem starší movitý pán a mladá holka.  Budu se muset zabývat myšlenkou nějaké studentky. ()

Sex, drogy, rock´n´roll (2024) (S06E06)

Kvůli detektivní zápletce se na to dávno nedíváme, ta nestojí za moc, ale na rozdíl od některých jiných českých krimiseriálů, které jsou na tom po této stránce stejně, ale berou se smrtelně vážně, tenhle si na to nehraje. Je to v zásadě buddy story a je fajn, že se podařila náhrada kontrastně elegantního Orozoviče mladým a břízovsky otrhaným Polívkou, silný je Mráz a dobře se podařila náhrada  Jany Kolesárové docentkou (hezky to oživila, jen by si neměly obě být docela podobné). V tomto díle se navíc náhrady (už signalizované) dočkala i zmíněná šéfová (mimochodem není druhým jménem Makropulos? Vypadá k sežrání). Postavy kolem muziky jsou docela dobré, zejména manažer Dřeváku. Pana Čtvrtníčka nemám rád a jeho oblibu nechápu a ani tady mne nepřesvědčil. Jo a ta rozhlasačka je taky síla. Gratuluji scénáristům i produkci, utáhnout 60 dílů není sranda. ()