Pěšky napříč Himalájemi

• Česko Pěšky napříč Himálajem (viac)
Veľká Británia, (2015–2016), 3 h 55 min (Minutáž: 47 min)

Réžia:

Jamie Berry

Levison Wood (sprievodca)

Dobrodružství na střeše světa! Levison Wood putuje napříč celým himalájským masivem, a to pěšky. Vychází z Afganistánu, a než dojde k cíli, do Bhutánu, urazí 1700 mil. S diváky se podělí o skutečně osobní zážitky, které na této čtyřměsíční cestě posbíral. Občas si najme protřelé horské průvodce, setkává se s mnichy, vojáky a kočovnými kmeny, přičemž prochází nejkrásnějšími kouty naší planety, takže nám může ukázat jejich skryté krásy a divy protkané nitkami mystérií. (TV Spektrum)

Evander

Upoutávka na dokument je mnohem poutavější, než dokument samotný. Bohužel! Krásná krajina, nedotčená příroda, místní obyvatelé a mnoho zajímavostí, ale též odporná města, všudypřítomná bída, extrémně nesympatický průvodce, kterému těžko uvěřit, že zmiňovanou cestu opravdu prošel, přehnaná a naprosto nemístná snaha učinit dokument za každou cenu "akčním" a mnoho dalších negativ. To vše tento dokument nabízí. Jsem velice zklamaný, mohl to být překrásný dokument a Himaláje by si ho rozhodně zasloužily. 55% ()

lopja

Chlap co sam cestuje po Himalajach, ukazuje prirodu, ludi a zivot. Videl som to prvy krat ale celkom sa mi to pacilo. Cakam na dasiu cast. Rozmyslal som medzi 4 alebo 5 hviezdiciek ale naozaj za tu odvahu si zasluzi asi 5. ()

Marze

Zábavná reportáž o přírodě a kultuře Himaláje. Po shlédnutí zjišťuji, že himalájská příroda je na můj vkus moc šutrovitá, v noci studená, vysoká a bez kyslíku. Obyvatelé divní a při cestování údolími žádné rozhledy. ()