Potulného pistolníka Djanga zná na Divokém západě téměř každý. Modrooký urostlý muž cestuje z místa na místa, aby jménem zákona potrestal vrahy a další zločince, které soud odsoudil k trestu smrti. Avšak Django tyto muže nezabíjí, i když to tak na první pohled vypadá. Díky speciálně upravené oprátce odsouzenci přežívají vlastní smrt a pak jako stíny sledují toho, kdo jim daroval život. Django jich zatím využívá k zastrašování obyčejných lidí, kteří se postavili proti místním boháčům vlastnícím téměř všechnu půdu v okolí, ale všichni tuší, že jednoho dne od něj dostanou úkol, jímž se navždy vykoupí z jeho služeb. Django mezitím promýšlí do všech podrobností plán pomsty. Kdysi dávno mu totiž jeho nejlepší přítel zabil ženu, kterou nade vše miloval. Django přísahal, že nebude mít klid, dokud David Barry nebude za svůj čin náležitě potrestán. Nyní se zdá, že čas odplaty nadešel... (oficiálny text distribútora)

charles3

...aneb Django pyromanem. Jen průměrné a vcelku zbytečné pokračování Corbucciho klasiky. Ale zřejmě pořád lepší, než pozdější "djangovky" bez Djanga anebo opožděná "trojka" se samotným Nerem. S ním bude možná zdařilejší "falešná dvojka", u nás nazvaná Adios Django. V AŽD ovšem Nera nahradil Hill, který tu má jednu ze svých nemnoha westernových sólovek poté, co skončil s německými mayovkami a začal v tandemu se Spencerem. Hill je zde sice stejně charismatický jako Nero, ale scénář je slabý, stejně jako záporáci. Oběti se tu mění ve viníky a zpět v oběti. Kromě ústřední písně zde zní stále dokola jeden hudební podkres, navíc mizerně sestříhaný. Oproti tomu je vcelku solidní kamera E. Barboniho (= pozdější režisér E. B. Clucher). Úvodní titulky a některé scény připomínají Leoneho dolarovou trilogii, ale jinak jde o (spaghetti-)westernový odvar. ()

honza.g

Většina recenzí zde je trefná - mírně nadprůměrný western, tj.  musíte si vědomě zakazovat přemýšlení nad nekonzistencí jednání a schopností (nejen) hlavního hrdiny v různých částech (jednoduchého) příběhu. To u těch špičkových nemusíte, protože buď tam rozpory nejsou, nebo jsou překryty něčím výrazným - dynamikou děje a/nebo obrazu, hereckými výkony, množstvím štěpných hlášek, podmanivou hudbou nebo aspoň úchvatnými scenériemi. Tady nebylo nic vyloženě špatně, ale na zakrytí absence faktické nadřazenosti hrdiny nad zlosyny to nestačilo. Potěšilo mne, že T.Hill nehrál hbitého skřítka se stále rozzářeným obličejem, ačkoliv podle první scéna se dost podobala jeho pozdějším filmům s Budem Spencerem, mínusem bylo množství zastřelených lidí, z hlediska vývoje i logiky děje často zbytečně. ()

topol999

Django v podání T. Hilla je poněkud delší a občas i nudnější verze toho s Frankem Nerem, nicméně na 3* by to nebylo. Eastman a Frank jsou skvělí padouši. Je pro mě až s podivem, že se Horstu Frankovi nedostalo více hereckých příležitostí, neboť tento svůj part zahrál naprosto přesně a neměl jsem mu co vytknout. Dabing byl poměrně dobrý, nicméně dost hlasů se opakovalo.... Tak nějak jsem neustále čekal, zda se objeví rakev s kulometem, a ejhle.... hřbitov to zachránil =D 72% ()

Andrmen221

Také mě to spíš zklamalo. Říkal jsem si Terence Hill z roku 1968, western, sakra to musí být úžasný. Ale taky se mi děj moc táhl, hudba nic moc a celkově mě to moc jako velkého fanouška westernového žánru neoslovilo. Plusem snad je fakt, že v českém dabingu je to fakt skvěle namluveno. To zas nemůžu říct ani popel. ()

PORTER44

T.Hill jako Django na začátku mu zabijou ženu a on chystá pomstu ,převlékne se za kata a obchází oprátky a zachraňuje odsouzence aby si z nich udělal svoji bandu na pomstu,tentokrát vzal T.Hil roli pistolníka vážně a žádné vtipné poznámky ani rvačky nečekejte sedlo mu to skvěle. ()