Jeoffrey

Dobře, nakonec mě to přesvědčilo, že si to nadprůměrné hodnocení zaslouží i když mi trvalo neskutečně dlouho zvyknout si na to tempo a smířit se se všemi těmi humornými vsuvkami, které mi místy kazily dojem i atmosféru a byly často v neskutečném kontrastu s vážnými věcmi, na které seriál cílí. Každopádně je pravda, že něco takového se opravdu málo vidí a že i když je tempo pomalé a vývoj hlavního charakteru je ještě pomalejší i tak to dokáže zaujmout a donutit člověka přemýšlet. Máme tady outsidera, člověka uzavřeného ve svém světě, který se nám pomalu otevírá a mi pronikáme do jeho světa, který je na jednu stranu depresivní a na druhou stranu zase v některých momentech docela krásný. Vše je vysvětlováno převážně v náznacích, člověk si musí hodně domýšlet a snažit se do postav vcítit. Vedlejších postav je tu hodně a o každé se něco dozvíme, ale opět se nám tyto postavy představují postupně a velmi pozvolna. Zkrátka ve výsledku je to docela hluboké, komplexní a poměrně dobře zpracované nahlédnutí do života jednoho člověka věnujícího se sportu, který by nemusel každého nadchnout a dovedu si představit, že se najde mnoho těch, kteří to po pár dílech vzdají. Co se týká stylu animace ten je hodně osobitý a nebudu tvrdit, že se mi kdoví jak líbil. Hudební stránka však byla velmi dobrá. Takže po zralé úvaze a vzhledem k faktu, že jsem si nakonec k hlavnímu hrdinovi našel cestičku a objevil několik velmi zajímavých postav (třeba Shimada, Souya...) končím s první sérií na 7/10 a budu pokračovat na podzim 2017 dalšími díly. ()

Terezinka198

Že by to bylo až "tak úžasné", jak mi o tom plno lidí básnilo, říct nemůžu. Jo, byl to zajímavý příběh o nevšedním hraním shogi, s komedií, která se tak trochu ne vždycky hodila, ale whatever, a hudbou, které jsem moc na chuť nepřišla. Přesto si mě Kiriyama Rei něčím nevšedním získal a vybojoval si v tomto dlouhém souboji, který nám trval skoro půlku dne, 7,5/10. A možný příslib, že se na druhou sérii podívám někdy, až bude zase nálada si trochu pohrát. ()