Soumrak templářů

USA, (2017–2019), 12 h 54 min (Minutáž: 40–48 min)

Hudba:

Natalie Holt

Tom Cullen, Bobby Schofield, Jim Carter, Sabrina Bartlett, Julian Ovenden, Sarah-Sofie Boussnina, Padraic Delaney, Simon Merrells, Olivia Ross, Akin Gazi (viac)

Templářští rytíři byli nejmocnější, nejbohatší a nejzáhadnější vojenský řád středověku, pověřený ochrannou nejcennější křesťanské relikvie – Svatého grálu – a ukrývající tajemství schopná způsobit velkou zkázu. Seriál Soumrak templářů se noří hluboko do utajovaného světa tohoto legendárního bratrstva válečnických mnichů. Od jejich bitev ve Svaté zemi přes složité vztahy s králem Francie až po zradu, která nakonec vedla k jejich tragickému zániku, příběh templářských rytířů nebyl dosud nikdy odvyprávěn tak uceleně jako nyní. (HBO Europe)

godal odpad!

Docela se mi příčí hodnotit něco,co vzniklo na podobných podkanálech,jako jsou ečbíjou,netflujx ap.Historie je zajímá až na posledním místě a tahle snůška sraček,prostě neměla vzniknout.Chudáci ti,kteří tam skutečně byli...Co z nich dnes zůstalo,tak se musí točit v hrobě,jak vrtulky na německých větrných elektrárnách.Špatně natočeno,špatný scénář,špatně zahráno-všechno špatně.Že se to ani neblíží historickým faktům-to už je dnes moderní.Vávrova trilogie o Husitech se aspoň držela základních faktů a točil to na koleně.O 70 let později dokážou natočit tohle-fuj a ještě třikrát bičem přes záda vy zmetci!!! ()

Falanx

60% Slaboduchá představa o středověku a roli  Templiers (Pauperes commilitones Christi templique Salomonici) v historii křesťanství. 60 bukvic  kvůli českým reáliím, slušné hmotné kultuře z období 1150 až 1350 a zábavnému mečákování. Ale jednou jsem to skouknul tak co :-) ()