Realizačně velkorysá adaptace bestselleru Lena Deightona SS-GB (originál 1978, česky 1994). Temný thriller, vycházející z alternativně historické premisy, podle níž Němci v roce 1940 vyhráli leteckou bitvu o Británii a provedli úspěšnou invazi na ostrovy. Churchill byl zajat a souzen v Berlíně, král je držen v domácím vězení v Toweru. Hlavním hrdinou je respektovaný detektiv Scotland Yardu, který nyní pracuje pod německým velením. Při vyšetřování jedné zdánlivě banální vraždy se zaplete do složitého komplotu, v němž hraje roli rivalita uvnitř SS, rivalita mezi SS a Wehrmachtem, britský odboj a v neposlední řadě přísně tajný vojenský výzkum. Žánrově zdařilý mix noirové detektivky a špionážního thrilleru, ve druhém plánu obohacený o osobní morální dilemata jednotlivých hrdinů. Scénář napsali Neil Purvis a Robert Wade, podepsaní pod posledními dvěma bondovkami Skyfall a Spectre. Hlavního hrdinu, detektiva Douglase Archera, ztvárnil stále populárnější anglický herec Sam Riley (Control, Byzantium, Křížová palba). (Česká televize)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (6)

SS-GB: Hitler v Británii (2017)

Koncept alternativní historie mám rád, když je správně propracovaný. Tady mi to přišlo poněkud zvláštní, ne vždy byl děj koherentní. Navíc některé události, které se tu odehrávaly, by se podle mě těžko mohly stát. Rozhodně očekávání byla celkově větší. ()

Epizoda 1 (2017) (E01)

Už jsem o tom někdy slyšel, že je film kde jsou Němci okupující Británii, ale ten se odehrával v 50. letech. Tohle to určitě nebylo, první díl neurazil, ale nic závratného nepředvedl. ()

Epizoda 2 (2017) (E02)

Druhá část ztrácí trochu kontakt se světem. Některé momenty jsou až k neuvěření. Navíc tu máme hlavní protagonistu, který nemusí spát. Jsem zvědavý, kdy se nějakého konečně dočkáme. ()

Epizoda 3 (2017) (E03)

Po minulé odmlce zlepšení. Intrikovalo se a člověk stále neví, kdo je na jaké straně. A to je právě dobře. Nicméně některé scény jsou až moc natahované. A ten závěr jsem v jistém okamžiku začal čekat. ()

Epizoda 4 (2017) (E04)

Všechno je takové přímočaré, kudrlinek a odboček je málo a velmi rychle jsou vyřešeny. Není to prostě ono... ()

Epizoda 5 (2017) (E05)

Ten konec mi přišel nějak mimo logiku všech ostatních dílů. Takové zvláštní zakončení... Moje očekávání byla rozhodně větší. ()