Mordparta

Česko, (2016–2017), 15 h 13 min (Minutáž: 52–62 min)

Scenár:

Tomáš Bombík

Jiří Bartoška, Vojtěch Kotek, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek, Anna Fialová, Jana Pidrmanová, Kristýna Boková, Milena Steinmasslová, Adam Ernest (viac)

Recenzie používateľa mh.mail k tomuto seriálu (8)

Nevesta (2016) (S01E01)

40% — Pokus o primácké „1. oddělení“ i přes angažování stejného režiséra moc nevyšel. Není to sice snad tak hrozné, ale takový slabší průměr to je maximálně. Nedá se nic dělat, pachatele jsem tipnul opravdu hned na začátku, (POZOR, SPOILER!) stačil jeho hysterický výstup při příchodu na místo činu. Jinak postavy vyšetřovatelů jsou opravdu slabší než parta z 1. oddělení. Uvidíme, co z toho vypadne dál, ještě tomu šanci dám. Poznámka na okraj: Když se ty dvě nány perou o Kotka, on prohlásí: „Za to snad ani nestojím.“ V tu chvíli jsem si pomyslel, že má naprostou pravdu. ()

Samota (2016) (S01E02)

40% — Řekl bych, že karty jsou rozdány. Zatímco Mordparta bude za cca dvě hvězdičky, Rapl bude kolem čtyř. První dva díly obou seriálů tomu zatím napovídají. Ale třeba se nechám překvapit. Pachatel byl jasný, hned jak se na scéně objevil, takže při pokračujícím „vyšetřování“ jsem se už jen soustředil na to, jestli se moje teorie potvrdí. Potvrdila. Přibyly nám soukromé trable v trojúhelníku Batěk - Pidrmanová - Boková, ale jinak nic, co by se vymykalo předchozímu dílu. ()

Převýchova (2016) (S01E03)

50% — U tohoto dílu trochu v hodnocení přidám. I když byl zbytečně vystavěn po vzoru staré anglické detektivky, kdy uzavřená skupina (zde i včetně vyšetřovatelů) uvízne vinou počasí na jednom místě, odříznutá od všech vymožeností (telefon nefunguje, tím pádem ani internet apod.). Myslím, že v současné době a v našich poměrech jsou podobné konstrukce zbytečné a málo pravděpodobné. ()

Láska (2016) (S01E04)

40% — Takže i Kotek má svůj „temný“ příběh (nehledej mě). Jinak standardní televizní detektivka, pachatele jsem tentokrát neodhalil. ()

Nevěra (2016) (S01E05)

40% — Nevím, jestli se to dá považovat za spoiler, protože nic neprozrazuji, neb nic nevím, pouze dedukuji a fabuluji. Mám ale ten pocit, že dnešní díl ukázal důvod, proč musí být jeden ze členů mordparty propuštěn, a troufám si tvrdit, že nám ukázal i to, jak bude celá tato „kauza“ nakonec vyřešena. Protože postava protekčního synáčka Radačinského v podání Davida Máje, který má nastoupit na uvolněné místo, je takový blbec a podle informací, které zazněly, dělá kopance, takže jsem přesvědčen, že se dopustí takové pitomosti, že to ani protekce nezachrání a nikdo nebude muset odcházet. Ale na potvrzení nebo popření této teorie si budu muset počkat. Jinak řešený případ byl banální a pachatelé byli jasní prakticky při jejich prvním objevení se na obrazovce. Takže nic nového pod sluncem. ()

Nadvláda (2016) (S01E06)

40% — (J)elitní detektiv dá přes hubu partnerovi své dcery a (j)elitní detektivka se nechá trapně unést úchylným pachatelem. Jiný (j)elitní detektiv si jede svoje soukromé vyšetřování a navrch se nechá podříznout. Další si řeší svoje soukromé problémy mezi dvěma ženami a do práce chodí jenom, když má zrovna čas. (J)elita mezi vyšetřovateli. ()

Oběť (2016) (S01E07)

40% — Všechno při vyšetřování se celou dobu zaměřuje na politické působení zavražděného. Hádejte, mezi kým tedy hledat pachatele a mezi kým nehledat... ()

Kořist (2016) (S01E08)

50% — POZOR, SPOILERY. Masakr na závěr. Líbilo se mi, že autoři děj uzavřeli tak, jak jsem tedy opravdu netušil. Když jsem někde u pátého dílu prorokoval, jak to dopadne, tak mi z toho nevyšlo vůbec nic. To bylo určitě pozitivní. Autoři však neměli koule na to, aby těhotnou Pidrmanovou nechali zemřít. Jinak ale rozklad údajně elitního sboru proběhl naprosto dokonale. Kotek se nechal podříznout, dostal vyhazov, matka s ním vyjebala, Plánkovou mu zavřeli a sestra z hospice se na něj vykašlala. Totální pechfógl. Plánkový ruplo v kouli a nechala se naprosto debilně zavřít. Pidrmanová leží přejetá v nemocnici, takže na oddělení zbyl jenom Bartoška, na kterého je ale pořád podané trestní oznámení o ublížení na zdraví (ale podala ho dcera, která ho asi stáhne), a Batěk. Nehledě na to, že si tam detektivové dělají, co chtějí, neposlouchají příkazy, paráda. Jestli tohle měl být elitní vyšetřovací tým, potěš nás koště. Autentičnost se blížila k bodu mrazu, ale zas až taková kravina to nebyla, rozhodně srovnatelná s jinými podobnými kravinami západní provenience. ()