Bol to trest za zakázanú lásku? Za vraždou homosexuálneho interiérového dizajnéra nie sú motívy, ktoré kriminalisti považovali za pravdepodobné. Všetko je inak! Na podlahe obývačky posledného voľného bytu k novootvorenom komplexe Sunnyside appartments leží tvárou k zemi v kaluži krvi interiérový dizajnér Martin Moser. Objaví ho realitná agentka Simona, ktorá prišla byt ukázať elegantnému záujemcovi o kúpu nehnuteľnosti. Súdny lekár už môže konštatovať len smrť, ktorá nastala následkom jedinej bodnej rany vedenej zozadu. Množstvo krvi prezrádza, že preťala aortu. Zo zadnej pozície je takýto zásah dosť náročný, takže buď mal vrah šťastie, alebo presne vedel, čo robí. Vyšetrovatelia zisťujú, že dvere sú nepoškodené, nejde teda o vlámanie, Colombo si prezerá telo obete, draho vyzerajúce oblek, kožené topánky s hladkým dezénom, dva druhy krvavých stôp na podlahe... Technik nájde v práčke vypraný taktický nôž a utopený mobil. V aute obete nájdu peňaženku s vizitkami - arch. Martin Moser, firma Redecco, interiérový dizajn. Bol to trest za zakázanú lásku? Ako sa ukáže, za vraždou homosexuálneho interiérového dizajnéra nie sú dôvody, s ktorými kriminalisti spočiatku pracovali, pretože ich považovali za pravdepodobné. Všetko je totiž inak... (TV JOJ)

otík

Spíše takový ten tradiční krimi případ, kdy vraha přeci jen poznáme až ke konci. Jinak rozvíjí se dále osobní příběh hlavně Kotkovy postavy. Jeho otec leží v posledních stádiu Alzheimerovy nemoci a u postele je fotka osoby podobné Kotkově matce. A odtud začíná Kotkovo pátrání po této osobě. Po fantastickém třetím dílu těžký sešup do totálního průměru. ()

rakovnik

Text TV Prima psal asi někdo, kdo epizodu neviděl, ale to je celkem jedno. Případ byl opět celkem jednoduchý, ale vyšetřování protahují dlouhé vstupy ze soukromí vyšetřovatelů. Trochu jsem se začal ztrácet v tom, kdy se věnují detektivové své práci a kdy řeší soukromí. Ostatně, co se týče jejich práce, měl bych výhrady snad ke každému, ale s vyhazovem jednoho z nich to šéfovi asi nejvíce usnadnila paní kriminalistka. Alespoň že Jiří Bartoška vypadal v dnešním díle v kondici. ()

Enšpígl

Snaha dělat z toho telenovelu na téma soukromí vyštřovatelů tenhle seriál totálně zabijí u tohoto dílu to už bylo do nebe volající. Pokud máte na primě pocit, že je málo telenovel fajn, natočte další, ale pokud chcete točit kriminální seriál, tak točte kriminální seriál a pokud nevíte co to je, koukntěte se třeba na Hřišný lidi města pražského, amatéři ()

Jara.Cimrman.jr

"Člověk se dostane v životě do různých situací, kdy se musí rozhodnout, jak dál. A Vy jste právě v tomhle momentě." Tak tohle bych nezbaštil ani skutečnému Columbovi a už vůbec ne tomuto nepovedenému plagiátu. Ono je tohle vůbec docela blbost, když při vyšetřování vraždy jeden detektiv hledá svou matku, druhý svou dceru, třetí sleduje manžela a čtvrtý si rovná rodinný život. Na to máte čas celý týden. V neděli máte vyšetřovat. A jelikož jsem velkým fandou reklam, kterých mi byl nabídnut absolutní dostatek, tak si v dohledné době nekoupím Nissan Qashqai, Renault Clio ani Ford Fiesta, vyhnu se Komerční bance, Hornbachu, KIKu, Makru, Monetě Money Bank, na své neexistující vlasy nepoužiju lak od Nivey a na noc si nedám Pampersku. ()