Mordparta

Česko, (2016–2017), 15 h 13 min (Minutáž: 52–62 min)

Scenár:

Tomáš Bombík

Jiří Bartoška, Vojtěch Kotek, Markéta Plánková, Pavel Batěk, Jiří Bábek, Anna Fialová, Jana Pidrmanová, Kristýna Boková, Milena Steinmasslová, Adam Ernest (viac)

Recenzie používateľa ForGump k tomuto seriálu (4)

Nevesta (2016) (S01E01)

Po Vinařích je Mordparta vizuálně nejhezčím dílem Primy, ale samotný obsah není skutečně ničím strhujícím. Navíc po Případech 1. oddělení není snad už možné u nás natočit podobnou kriminálku. Mordparta je od tvůrců Případů, takže je nasnadě srovnávat. Bábkův šéf není Hanušův slizký hajzl, Bartoška, byť je to skvělý herec, ale zde nevýrazný a svými praktikami vůči dceřinému příteli připomínající Roberta de Nira ve Fotrech, není Polívka, Kotek, ze všech nejuvolněnější, není Stach, Batěk, drsňák, není Blažek a ten, co hrál patologa (rozhodně) není Ondřej Malý plus Markéta Plánková jako povinná ženská postava. Toť postavy, přičemž tu chybí vůdčí osobnost, kterou, výše zmíněná kriminálka, měla v podobě O. Vetchého. Co se týče děje. Zápletka typu milostný trojúhelník otec - syn - dívka, do toho nějaký ten podivín a nasraní rodiče, už tu v několika variacích byl, proto se scénář dá označit jako naprosto konvenční, což podporuje až přespříliš výrazná (půlka prvního dílu) soukromá složka postav, o kterou by ani tak nešlo, pokud by se v ní řešilo něco normálního, což splňuje pouze Bartoškův soukromáč, jinak obrovsky rušivý element děje. No rád bych se mýlil, ale doufám, že se to zase nezvrhne v nějaký seriál telenovelového typu, což by u naší komerční dvojky nebylo rozhodně překvapením. Uvidíme, co přinesou nasledující epizody. 40% ()

Samota (2016) (S01E02)

Případ zbytečně upozaděn před obrovsky nezajímavou osobní linkou detektivů. Finger je naprosto skvělý typ chladného psychopata. 30% ()

Převýchova (2016) (S01E03)

Tento díl se absolutně vymyká z toho, co jsme viděli v prvních epizodách. Výborná temná kriminálka jako od Agathy Christie s prvky od E.A. Poa se spoustou mrtvol, tmou a pořádně tísnivou hororovou atmosférou v nápravném zařízení. Navíc upozornění na hnus v podobě dětské pornografie a zneužívání. Také dobré obsazení Nebřenský jako ředitel výborný nebo Motloch jako doktor. Všemu dopomohla i kamera Martina Žiarana. Dost velké překvapení tedy, jen doufám, že se nejedná jen o výkřik do tmy. 80% ()

Láska (2016) (S01E04)

Po dobrém třetím díle se seriál vrátil zpátky tam, kde byl. Opět řešíme rodinné problémy hrdinů a opravdu si myslím, že zkoumat, kdo je s kým těhotný nebo kdo komu prohledává telefonní hovory, se rovná nezájmu. Tohle je celé špatně. 30% ()