Orenji mamalreideu

• Južná Kórea 오렌지 마말레이드 (viac)

Nepravděpodobný milostný příběh mezi dvěma lidmi se odehrává ve světě, kde lidé již staletí diskriminují upíry. (Netflix)

Moiraine

Dokázala bych napsat pěti stránkovou esej o tom, co se mi na Orange marmelade nelíbilo. Zkráceně by to bylo: postavy, děj, zpracování. Nečekala jsem, že to bude nějaký zázrak, ale kvůli Lee Jong Hyun-ovi jsem to chtěla zkusit. Příjemným překvapením byl i Ahn Kil Kang. Bohužel tím příjemná překvapení skončila. Manhwu jsem celou přečetla a přesto, že cílová skupina puberťaček tam je hodně poznat, tak i tak se to dobře četlo, postavy byly sympatické a objevilo se tu pár zajímavých nápadů. Proto mi taky zůstává rozum stát nad tím, jak se jim z celkem fajn webtoonu povedla udělat tahle slátanina. První třetina má nelogický sled událostí, které jsou navíc ještě úplně šíleně sestříhané. Druhá pak mění žánr z romance na historické drama a když to pak dostane "pointu" v poslední třetině, tak to už je úplně konečná. S každou epizodou mi bylo za herce víc a víc trapně, aby mi v posledních epizodách navíc ukázali, jak pokrytecké to celé vlastně je. Osobně mě navíc ještě zamrzelo, když s takovým zaměřením na hudbu a kapelu absolutně nevyužili potenciál LJH. Zpravidla se snažím seriály sledovat až do konce, když už jsem je začala, tak ta jedna hvězda je za to, že i když to bylo špatné, tak to alespoň nebyla bolest sledovat. ()

Jirka_Šč

Komentář po prvních třech epizodách: Středoškolská romance o smíšeném lidsko-úpírském bandu. Začal jsem sledovat, protože dcera kdysi sledovala na pokračování manvu, všem vykládala, jak šílený název to má a protože v dotyčné době byla manva jen v korejském písmu, našla si hangul klávesnici a překládala do angličtiny. Uznejte, že když jsem to našel jako hraný seriál, nešlo odolat :). Hlavní tahákem pro mě byl a je Yeo Jin Goo, kterého jsem viděl v The Moon Embraced the Sun (a bylo mi dost líto, že se po úvodních pěti dílech děj posunul o osm let). I mimo něj jsou však herci příjemní. Přestože producenti udělali (podle mě) zajímavý trik. Víckrát jsem si říkal, že jsem uvedené herce už v něčem viděl, po jejich prolustrování v AsianWiki jsem však musel skonstatovat, že ne. Evidentně vybírali typově podobné tváře známých herců. Těším se na další pokračování. ■ Komentář po šesti epizodách: První čtyři mě bavily víc. Ten přesun děje ... hm. Zvykám si, ale ... ■ Komentář po devíti epizodách: Hurá! Konečně to vypadá, že se seriál pohne! (a tato epizoda nebyla tak triviální) ■ FINÁLNÍ KOMENTÁŘ SE SPOILERY: První čtyři díly byly za 4*, přenesení děje do minulosti za 2, závěr opět v současnosti za slabé 3. Problém je, že přenesení děje cca 300 let zpět byla totální blbost, která ve webtoonu není. Jaký to mělo celé význam, když se z toho zpětně v současnosti nevytěží víc, než fakt, že má hlavní hrdina "sny" o tom, že je mu hlavní hrdinka možná souzena? Ok. Yeo Jin Goo je fajn a hlavní hrdinka vypadá dobře, ale toto bylo kruté nevytěžení potenciálu. Připadlo mě, jako by na konci získali tvůrci depku z nízké sledovanosti (seriál končil na 2,3%) a snažili se diváka udobřit dávkou marmelády. Pokud to náhodou někdy budete chtít sledovat, přeskočte po dílu 4 rovnou na epizodu 10. Nic neztratíte a možná dáte o hvězdičku víc. ()